Mam problem TELEFUNKEN STS-1

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#31

Post autor: klin »

Lubię to :D
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#32

Post autor: Panmaxior »

Kolego mam nadzieje ze w wszystkich dziedzinach jesteś taki mądry .
Poczułem ze naśmiewasz się ze mnie ciekawe czy jesteś taki mocny w realnym świecie.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#33

Post autor: bluegi »

Tu się nie ma co złościć, bo (chociaż mogę się mylić) Wojtek Cię zachęca(tak luźno oceniam) do domknięcia tematu z tym co jest ;) Ja nie wiem ile waży concorde lma (5,7, tyle co AT95e, yeap?), natomiast ten concorde reloopa o który pytałeś 18,5 g (odpada), a om5e + headshell który wkleiłem daje ci 11,5 (lepiej), AT95E z drugiego posta, daje tylko 0,7 więcej, więc można kombinować zastosowawszy ewentualnie przeciwwagę o czym pisał "pan I". Na własną odpowiedzialność, ale tego om5e raz że spokojnie odsprzedasz, dwa zastosujesz w normalnym gramofonie, bo to fajna wkładka, trzy zapłacisz mniej niż za concorde'a reloopa, cztery jak masz oryginalną wkładkę lma możesz kombinować z igłą, pięć może fajnie opanujesz temat i zostawisz ciekawostkę przyszłym użytkownikom, żeby dyskusja nie poszła na marne ;) Chyba że coś pokręciłem, ale raczej nie :D Spokojowo, koko dżambo i do przodu ;)
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#34

Post autor: ISOPHON »

"jesteś taki mocny w realnym świecie."..świetny tekst...lepiej nie komentuję.. :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#35

Post autor: Wojtek »

bluegi:
Dla OMki licz 2.5g, a nie 5g, więc nie ma co porównywać do wagi AT-95 :) Tylko dlatego taka kombinacja ma szansę zadziałać bez modyfikacji gramofonu.
Pierwsze, oryginalne Concorde'y dla HiFi (w tym LMA) ważyły 6.5g. 3x mniej niż dzisiejsze.
bluegi pisze:Wojtek Cię zachęca(tak luźno oceniam) do domknięcia tematu z tym co jest ;)
Oj tak :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#36

Post autor: Panmaxior »

Spokojnie.

mniej więcej mam rozeznanie, dziękuje Wojtku i bluegi za cenne porady temat narazie wstrzymam i będę poszukiwał może się trafi coś uszkodzonego to zaadoptuje ramie .

narazie czytam i powoli nabieram doświadczenia w tej nowej dziedzinie
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#37

Post autor: songo »

Dobry wieczór,

widzę, że nieźle rozwinął się temat związany z moim ulubionym gramofonem. Aż postanowiłem się zarejestrować.

W kwestii używania innych wkładek. Otóż tak się składa, że użytkuję ten gramofon ze „zwykłą” wkładką, z typowym koszykiem. Obecna wkładka, to AT-120E. Pierwotnie gramofon zaopatrzony był we wkładkę Telefunken (w tej chwili nie pamiętam typu), więc od początku prawdopodobnie nie było w nim systemu Ortofona (parokrotnie widziałem zdjęcia STS-1/CS-20 z taką wkładką i identycznym koszykiem, więc być może niektóre partie fabrycznie były wyposażane w taki zestaw). Oczywiście odważnik jest cięższy. Nie ma problemów z pracą ramienia i automatyką.

Jedno zastrzeżenie. Bezpośrednio po zakupie gramofon wymagał przesmarowania, jak również wyczyszczenia silnika ramienia. Bez tych operacji rzeczywiście ramię miało problemy ze swobodną pracą. Po konserwacji gramofon służy niezawodnie od wielu lat.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam problem TELEFUNKEN STS-1

#38

Post autor: Wojtek »

songo pisze:Oczywiście odważnik jest cięższy.
No właśnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ