Fonica z "Audio Szopy"

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Fonica z "Audio Szopy"

#1

Post autor: kielek »

http://fonicamusic.com/ oraz http://www.highfidelity.pl/@main-1446&lang=
Jako ciekawostka,gdyż z dawną Fonicą oprócz nazwy raczej brak wspólnych cech.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fonica z "Audio Szopy"

#2

Post autor: Wojtek »

Tak, już omawialiśmy ten przypadek niedawno na łamach shoutboxa.
Teraz przynajmniej wiemy jaka jest cena :) Ojojoj, ciekawe ile klientów będzie tutaj w kraju.
I to F-600 to ten tańszy/słabszy model ;)

Szkoda że nie podali informacji z jaką wkładką ma być Fonica sprzedawana/parowana.
Może z żadną i kupujemy sam napęd? Może tak być.

Przynajmniej jednak potwierdziło mi się to co mi się wydawało na zdjęciach reklamowych, że mamy tam ramię Regi.
Tak też jest, Rega RB300.

Co do napisanych na końcu podejrzeń typu "skąd zgapili" to myślę, że są one dość trafione.

Mało porównań do porównywanych gramofonów (poza kwestiami konstrukcji).
Dużo gadania o oczywistościach i minusach płyt winylowych z cyfrowego mastera (a przy tym prawie wszystkie płyty odsłuchowe, są właśnie nimi).

Podano informację, że gramofon testowano z dwiema wkładkami. Nie było jednak odniesienia w tekście które płyty oceniał autor z którą wkładką.
No chyba że odsłuchiwał wszystko podwójnie, ale w to wątpię.

Ogółem: śmiesznie, ale to przecież HFM. Przynajmniej wiemy na czym stoimy co do tej Fonici, bo na stronie producenta tylu informacji jak dotąd podanych nie ma.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Fonica z "Audio Szopy"

#3

Post autor: kielek »

Też mam przypuszczenia,że wkładki nie będzie w zestawie.Przeglądając nieraz z ciekawości oferty takich audiofilskich gramofonów spotyka się często taką praktykę,czyli sprzedaż bez wkładki.
Co do starszego brata tej Fonici, to z uwagi że waży ponad dwa razy więcej niż ten model cena będzie też odpowiednio powiększona(gdzieś mi się obiło o uszy ,że ok.15000 zł :o )
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Fonica z "Audio Szopy"

#4

Post autor: motown »

Za miesiąc w Audio ma być test gramofonu Fonica F-800. Cena tego modelu ma właśnie oscylować w okolicach 15000 zł :D

Niewątpliwie solidne to gramofony i fajnie, że powstają w Polsce. Może kiedyś będą produkować jakieś budżetowe wersje, na które będzie stać mniej zamożnych miłośników czarnej płyty ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Fonica z "Audio Szopy"

#5

Post autor: kielek »

motown pisze: Może kiedyś będą produkować jakieś budżetowe wersje, na które będzie stać mniej zamożnych miłośników czarnej płyty ;)
Raczej wątpliwa sprawa :( To w końcu manufaktura,więc będą "rzeźbić" na małą skalę dla audiofilów.Budżetówki to obecnie domena Chińczyków i jednej firmy częściowo zainstalowanej u południowych sąsiadów.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Fonica z "Audio Szopy"

#6

Post autor: Kocewicz »

Jak ja nie znoszę marketingowców i takich machlojek. Byle kto z ulicy (pod warunkiem, że z karierą i z kasą) może kupić prawa do marki i produkować pod nią zupełnie co innego, co zupełnie nie jest przedłużeniem poprzedniego. Dla mnie równie dobrze spółka Fonica może produkować odkurzacze lub ekspresy do kawy, oczywiście takie wyrafinowane. Więcej w tym biznesu niż produkcji, no ale może audiofile się ucieszą.
Are you Shure?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Fonica z "Audio Szopy"

#7

Post autor: kielek »

Niestety wiele firm tak robi,w tym wypadku i tak dobrze,bo przynajmniej pod znaną nazwą robią "prawdopodobnie"dobre gramofony.Gorzej w innych przypadkach,gdzie firmuje się dobrze znane logo chińską tandetą(np.Lenco itp)
ODPOWIEDZ