Ustawianie wkładki

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Ustawianie wkładki

#16

Post autor: JacK »

Normalnie coraz mniej lubię tego mojego Duala, sporo się nad nim napracowałem , a teraz co rusz wychodzą jakieś "dualowskie" patenty. Chyba na serio przeprosze się z onkyo CP-1057F może będzie mniej pod górke.
Na początku tego wątku marek_c4 wkleił zdjęcie swojej wkładki w skrajnej pozycji w headshellu na co dostał odpowiedź że jest to ustawienie prawdopodobnie mało prawidłowe, u mnie pozycja wkładki w headshellu jest dokładnie odwrotna maksymalnie w drugą stronę czyli analogicznie też powinno to być ustawienie mało prawidłowe. Jednak tak nie jest bo jak twierdzi kilka różnych testów to właśnie ustawienie jest prawidłowe. Ot taki "dualowski patent" przyprawiający o ból głowy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawianie wkładki

#17

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:a teraz co rusz wychodzą jakieś "dualowskie" patenty
Dual zawsze z tego słynął :) Podobnie zresztą jak B&O, aczkolwiek nie aż tak tragicznie.
JacK pisze: u mnie pozycja wkładki w headshellu jest dokładnie odwrotna maksymalnie w drugą stronę czyli analogicznie też powinno to być ustawienie mało prawidłowe.
Nie analogicznie, bo masz inny układ jeśli chodzi o headshell. To jednak robi różnicę.

Czytałem kiedyś o dwóch odmianach headshelli montowanych na Dualu 455 i jego klonach. Ponoć jeden z nich jest gorszy od drugiego, bo ma o 1 czy 2mm krótsze otwory montażowe, dzięki czemu niemożliwe jest ustawienie prawidłowego overhangu na niektórych wkładkach.
Biorąc to pod uwagę, trudno się dziwić, że przy niektórych kombinacjach wkładkowym na tym gramofonie skrajne pozycje montażowe są OK :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ustawianie wkładki

#18

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Podobnie zresztą jak B&O, aczkolwiek nie aż tak tragicznie.
B&O ma 3 systemy mocowania wlładek (prawda, że "wlasne") We wkładkach typu SP-XX ; 1 system- regulacja "prosta jak trasa łazienkowska" (1 śrubka)
w MMC-x ( 2 systemy; 1)-na "bolce", 2) na "wsuwki" i nie ma regulacji (tak jak w 1/2"). Poniewaz ma wkładki "dedykowane" nie ma takiej potrzeby :idea: (W tagencjalnych nie wiem :oops: ale wydaje mi się, że na "wsuwki")
Ale Dual to ma "mistrzostwo świata" :idea: w przeróżnych kombinacjach wkladkowo- headschelowych :!: :idea:
(To tak dla Ciekawych tematu i jakiejkolwiek wiedzy)
Taki mały "OT"
Koniec przekazu :!:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ustawianie wkładki

#19

Post autor: kielek »

Mam pytanie odnośnie nacisku igły a mianowicie co jest bardziej dokładne,podziałka na odważniku ramienia czy analogowa waga Ortofona? Ramię wyważyłem wedle instrukcji producenta gramofonu(nieszczęsny Denon DP-300f)i zasad podawanych na forum i uczyniłem to raczej dobrze,ale waga z ortofona pokazuje różnicę(co prawda niewielką,ale jednak),czyli krótko czemu bardziej ufać?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawianie wkładki

#20

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:(co prawda niewielką,ale jednak)
Możesz ją podać? :) Ogółem wagi tego typu są dokładniejsze, ale jeśli różnica jest w granicy błędów statystycznych to nie wiem czy jest czym się przejmować.
Dokładność ustawienia nacisku zależy także od tego jak dobrze wyważyliśmy ramię (czyli czy 0 na skali jest faktycznie naciskiem 0g) oraz od samej skali na ciężarku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ustawianie wkładki

#21

Post autor: kielek »

Ta różnica to ok.2mN,więc w sumie niewiele.Punkt zero na skali ustawiłem raczej dobrze(tak mi się wydaje,bo już trochę wprawy nabrałem,chyba... :) )
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ustawianie wkładki

#22

Post autor: eenneell »

Dobre ustawienie "wagi", czyli "tarowanie" ramienia jest bardziej precyzyjne niż waga Ortofona :oops: mam! wiem! sprawdzilem! :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawianie wkładki

#23

Post autor: Wojtek »

Aż boję się zapytać w jaki sposób "taruje się" ramię...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ustawianie wkładki

#24

Post autor: eenneell »

Ej :!: Mr Wojtek :!: nie zadawaj głupich pytań! no "chiba" że nie wiesz co to "TARA" :?:
Aaaa! :twisted: zakładam, że Wiesz co to jest waga :?: taka analogowa, którą się "TARUJE" :idea: :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawianie wkładki

#25

Post autor: Wojtek »

Wiem czym jest tarowanie. Nie potrafię sobie jednak wyobrazić "tarowania ramienia". Chodzi Ci o kalibrację ramienia do 0g czy jeszcze o coś innego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ustawianie wkładki

#26

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze: Chodzi Ci o kalibrację ramienia
chodzi o to, że jak się przeprowadzi kalibrację, (tarowanie) ramienia - starannie i precyzyjnie!- to waga jest ZBĘDNA :oops:
PS
jeżeli ktoś kiedyś miał doczynienia z klasyczną wagą- taką lekarsko-szkolną itp to wie o czym mowa :!:
Mierzenie nacisku wagą "analogową"- to takie " kręcenie się w koło".... :twisted:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Ustawianie wkładki

#27

Post autor: JacK »

Proszę Panowie używajcie słowa "kalibracja" bo "tarowanie" w ojczystym języku oznacza zrównoważenie masy opakowania. Poza tym z ostatnią wypowiedzią eenneella się zgadzam.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawianie wkładki

#28

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Proszę Panowie używajcie słowa "kalibracja" bo "tarowanie" w ojczystym języku oznacza zrównoważenie masy opakowania.
Dokładnie. Dlatego drapałem się po głowie odkąd to słowo zostało błędnie użyte w tym kontekście :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ustawianie wkładki

#29

Post autor: krolix »

kielek pisze:Ramię wyważyłem wedle instrukcji producenta gramofonu(nieszczęsny Denon DP-300f)
A czemu nieszczęsny? Mam od kilku miesięcy taki gramofon i nie narzekam. :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ustawianie wkładki

#30

Post autor: eenneell »

JacK pisze:Proszę Panowie używajcie słowa "kalibracja"
Tak jest :!: :) (swiadomie nawiązałem do wagi- chodziło o doprowadzenie ramienia do stanu RÓWNOWAGI - dla tych początkujących, którym "kalibracja" raczej kojarzy się lufą karabinu... ;) :D :twisted: :D
ODPOWIEDZ