HEADSHELL- JELCO AS 200- pomocy ;)

Źródła dźwięku
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: HEADSHELL- JELCO AS 200- pomocy ;)

#16

Post autor: Linu666 »

Wojtek jak tylko trafi do mnie na powrót drapak to zrobię ale to jest jakiś zwyklak. W tym jego cudzie było zmieniane ramię na inne więc naprawdę nie sugeruj się tym określeniem przeze mnie DUAL bo tak zwykł go nazywać kuzyn a z Duala podejrzewam miał tylko podstawę i może talerz aczkowliek nie wiem bo to było sporo lat temu kiedy dopiero lizałem temat winyli. Ale jasne że podeśłę chyba że znajdę coś podobnego w necie to zaraz wrzucę.
A czy orientujesz się może Wojtek co za HS był montowany w gramofonach sony LX300 z ramieniem typu "S"?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HEADSHELL- JELCO AS 200- pomocy ;)

#17

Post autor: Wojtek »

Linu666 pisze:
13 kwie 2023, 09:12
W tym jego cudzie było zmieniane ramię na inne więc naprawdę nie sugeruj się tym określeniem przeze mnie DUAL bo tak zwykł go nazywać kuzyn a z Duala podejrzewam miał tylko podstawę i może talerz aczkowliek nie wiem bo to było sporo lat temu kiedy dopiero lizałem temat winyli.
Wcześniej pisałeś o "koszyku Dual", teraz piszesz o podstawie i talerzu, czyli elementy gramofonu, więc ja już się gubię :)
Linu666 pisze:
13 kwie 2023, 09:12
w gramofonach sony LX300 z ramieniem typu "S"?
A istniały takie w ogóle?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: HEADSHELL- JELCO AS 200- pomocy ;)

#18

Post autor: Linu666 »

Wojtek pisze:
13 kwie 2023, 09:18
Wcześniej pisałeś o "koszyku Dual", teraz piszesz o podstawie i talerzu, czyli elementy gramofonu, więc ja już się gubię
Postaram się wyjasnić
Pisalem koszyk od Duala bo tak ten majstersztyk nazywał mój kuzyn wynalazca i patenciarz. Jak też dodałem nie był to koszyk duala tylko własnie z tego duala. A ten cały wynalazek z dualem miał tyle wspólnego że była podstawa z talerzem a ramię pewnie inne. On miał cały pokój zawalony wszystkim a na biurku zawsze rozczłonowany sprzęt albo kilka, lampka, duża lupa na stelażu i lutownica stąd ze stołu chodziły naprawdę różne rzeczy, które czasami grały a czasami puściły dymek i tyle było. To co przywiózł wtedy do mnie to miało mnie zarazić do słuchania i trochę się udało ale moja mama wtedy powiedziała że mam tego od niego nie brać bo on tylko zwozi wszystko do nas a potem ojciec wywala bo to nie działa jak powinno :)
więc reasumując: pisząc dual to kompletnie nie buduj obrazu seryjnego modelu tej marki a bardziej podstaw nazwę cudak bo bardziej oddaje jego wygląd. Mój kuzyn go nazywał Dual i do dzisiaj się śmieje nieraz jak rozmawiamy: a pamiętasz jak przywiozłem dla Ciebie duala a matka mówiła niech wypie....

a na takie coś natrafiłem: https://www.todocoleccion.net/radios-tr ... x156159336
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HEADSHELL- JELCO AS 200- pomocy ;)

#19

Post autor: Wojtek »

To jest PS-LX300H. Podobna nazwa, inny model. Tak czy siak, to "chiński" Sony z okresu kiedy firma Sony sama w sobie już nie produkowała żadnego gramofonu. Niewart zainteresowania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: HEADSHELL- JELCO AS 200- pomocy ;)

#20

Post autor: Linu666 »

Wojtek pisze:
13 kwie 2023, 11:13
Niewart zainteresowania.
mnie Wojtku tylko HS interesuje z tego modelu. Gramofonów na razie wystarczy. Muszę się pozbyć dwóch żeby myśleć o kolejnych ewentualnie ale ja to się lubuje w starych klasykach manualnych i muszę mieć jeden automat dla domowników żeby uniknąć jak ostatnio uszkodzenia igły ;)
ODPOWIEDZ