Sony PUA7 + wkładki Hana?

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Sony PUA7 + wkładki Hana?

#16

Post autor: MaciejT »

No i przyszedł koszyk at LH13. Bardzo ładny i gustownie zapakowany. W komplecie mamy kabelki, imbus i kilka zestawów śrubek.
Niestety, nie jestem zadowolony. Regulacja polega na możliwości wkręcenia śrub w jeden z dwu zestawów nagwintowanych otworów. Tak że mamy albo pozycję gdzie wkładka pasuje idealnie z czołem headshella, albo ją nieco wysuniemy jak u mnie i wtedy wkładka wystaje. Nie wydaje mi się to szczególnie rozsądne rozwiązanie, przynajmniej w przypadku Hany nie było dobrze. W pierwszym położeniu brakło pierścienia regulacyjnego skręcanego imbusem, gdy z kolei wysunąłem wkładkę wygląda jak siedem nieszczęść, a konektorki są na granicy wygięcia. Gra w porządku, ale coś nie mam szczęścia do koszyka dla tej wkładki. Tani nie był, chyba za miesiąc sprawię sobie tańszą at lt13 lub zapoluję na sh 145 i dam ciężkie śrubki.
No nerw mnie szarpnął normalnie.
Załączniki
P1100274.JPG
P1100276.JPG
P1100277.JPG
P1100279.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PUA7 + wkładki Hana?

#17

Post autor: Wojtek »

Gratuluję wyboru pomimo niezadowolenia.

Koszyki serii AT-LH, AT-MS i AT-LS (czyli te z regulacją azymutu) są dość krótkie przez co wiele wkładek wystaje z przodu.
Właśnie dlatego są tylko dwie pozycje mocowania, bo od regulacji przesięgu docelowo jest pierścień na tyłach koszyka.
MaciejT pisze:
17 maja 2023, 18:01
Gra w porządku, ale coś nie mam szczęścia do koszyka dla tej wkładki. Tani nie był
Lepszego nowego koszyka tej wagi za mniejsze pieniądze nie znajdziesz.

Czyli rozumiem że wszystko OK tylko wygląd nie pasuje?
Nie wiem gdzie kupiłeś, ale pewnie jeszcze możesz zwrócić.

Skoro sam namawiałem na LH13 to teraz trochę mi głupio że nie odpowiada.
Mogę pożyczyć jakiś swój LT13 lub podobny to sobie przynajmniej przymierzysz czy geometria Ci się wstrzeli w 4 możliwe pozycje.

Lżejszy koszyk + ciężkie śruby = to takie mocno niekoszerne rozwiązanie.

Alternatywny pomysł - Entre ES-10 II od Myszora
https://allegrolokalnie.pl/oferta/heads ... torami-ofc

Srebrny, długi, odpowiednio ciężki (katalogowo 13g), ma "fasolki", cena dobra.

Niemniej... to byłaby świadoma wymiana na coś niższej klasy tylko ze względu na design, wszak dźwiękowo to też nie jest obojętne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Sony PUA7 + wkładki Hana?

#18

Post autor: MaciejT »

Wojtek pisze:
17 maja 2023, 19:53
Czyli rozumiem że wszystko OK tylko wygląd nie pasuje?
Dokładnie. Jak by wystarczyło regulacji na tyle koszyka, to w tych drugich otworach wkładka wygląda elegancko. No ale wtedy igła jest wsunięta za bardzo tak ze dwa milimetry (czyli zamiast 49 ma ok 47 mm). Może spróbować jak to zagra? :think:
Wojtek pisze:
17 maja 2023, 19:53
Skoro sam namawiałem na LH13 to teraz trochę mi głupio że nie odpowiada.
Przestań Wojtek, radziłeś dobrze.
Tego myszorowego widziałem i brałem pod uwagę, no muszę się z tym przespać, spróbować cofnąć wkładkę o te śrubki może i zobaczyć....
Koniec z nerwowymi ruchami bo na dziady pójdę :lol:
Kupiłem tutaj: https://www.muziker.pl/audio-technica-at-lh13occ
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Sony PUA7 + wkładki Hana?

#19

Post autor: MaciejT »

No i chyba znalazłem rozwiązanie. Podmieniłem cieniutkiego oryginalnego oringa na takiego nieco bardziej masywnego, i zgubiłem te 2 mm.
Całość wygląda jak na fotkach, efektem wizualnym jestem zachwycony, kręci się pierwsza strona Vangelisa 1492, na razie jest OK.
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PUA7 + wkładki Hana?

#20

Post autor: Wojtek »

MaciejT pisze:
17 maja 2023, 20:25
(czyli zamiast 49 ma ok 47 mm). Może spróbować jak to zagra? :think:
Nie radziłbym. Pewnie da się zmienić geometrię na tyle ze da się wycofać wkładkę, ale to już raczej z szablonami w ręku, względnie chybił-trafił z płytą testową, ale to trochę szkoda igły na takie eksperymenty.
MaciejT pisze:
17 maja 2023, 20:25
Kupiłem tutaj
No to już w ogóle tanioszka :)

Spoko rozwiązanie z oringiem. Tu jedyne ryzyko jakie mogło być to że piny z tyłu headshella nie połączą się z gniazdami po stronie ramienia, ale skoro jest sygnał to masz wystarczający kontakt.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ