Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

Źródła dźwięku
Daro67
Posty: 43
Rejestracja: 03 lis 2022, 15:53

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#16

Post autor: Daro67 »

Ok - postaram się " unieruchomić " koszyk a potem wrócimy do tematu wkładki. A na ustawienie w "poziomie" do płyty czyli ten azymut są jakieś praktyczne sposoby czy raczej na "oko"?
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1164
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#17

Post autor: pawelgrab »

tak łatwo Tutaj to nie ma - trza poczytać - przez wyszukiwarkę np. :D , dla przykładu wielenaście sposobów, od płyt testowych, programów komputerowych, lusterek, szablonów (bloczków) do kalibracji, na oko - najgorsza i najniedokładniejsza metoda - nie polecam osobiście jej stosować - oczy mogą kłamać, a inne to każda dobra jak osiągniesz zakładany cel, ale nie sugeruj się, że nie gra jeden kanał bo zły azymut to bzdura i nadinterpretowanie przez niektóre osoby faktów no może przy szlifach SAS ale ciebie to nie dotyczy :D przyczyna z calą pewnością jest inna
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Daro67
Posty: 43
Rejestracja: 03 lis 2022, 15:53

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#18

Post autor: Daro67 »

ok bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi - oczywiście trochę czytałem i oglądałem w necie :-) Tak, że metoda np na lusterko jest mi znana " w teorii" oczywiście . A więc będę testował, próbował i działał . Tak jak pisałem odezwę się potem z tematem wkładki i zobaczymy.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1164
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#19

Post autor: pawelgrab »

Daro67 pisze:
13 cze 2023, 19:04
oczywiście trochę czytałem i oglądałem w necie
to za mało, ale do czoła wkładki z igłą równoległe z dolną poziomą krawędzią możesz doczepić kawałkiem taśmy tuszkę grafitową - taką do ołówka automatycznego - ona ma około 6 cm potem stawiając ramię z igłą na płaszczyźnie płyty - łatwo jest uchwycić ewentualne skrzywienie kąta - tyle powinno Tobie wystarczyć na tym etapie, co do drugiego tematu a w sumie trzeciego - ponieważ 1 - ruchomy headshell, 2 -ustawienie azymutu, i 3 - nierówny słyszalny poziom dźwięku z gramofonu w kolumnach - musisz wskazać czym dysponujesz tak jak pisałem,

gdyż :think: jak odlutujesz to co dalej - sprawne Twoje ramię to takie które ma kabelki zakończone wsuwkami :shock: takie to hobby - raczej na zimowe wieczory , ale jak trza to trza.... pozdro
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#20

Post autor: Wojtek »

Generalnie lutowanie przewodów do wkładki nie jest najszczęśliwszym pomysłem, raczej się takich zabiegów unika.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Daro67
Posty: 43
Rejestracja: 03 lis 2022, 15:53

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#21

Post autor: Daro67 »

:-) tak w kwestii formalnej - okazało się, że ktoś kto wymieniał wkładkę użył nieodpowiednich śrubek do mocowania tzn z "grubym" a nie drobnym gwintem i całość po prostu nie "ściskała" należycie rurki ramienia ( prawdopodobnie tych które dostał z wkładką ). Na szczęście znajomy w serwisie okazał się bardziej spostrzegawczy ode mnie i po problemie. Teraz wszystko trzyma się na sztywno. Przewody już wyposażone we wsuwki więc wszystko ok. Pozostaje tylko ustawić ale to już też min dzięki Waszym sugestiom jest w moim zasięgu - jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam D.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Headshell TP 62 z wkładką Grado Blue

#22

Post autor: Wojtek »

No to fajnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ