Jaki odtwarzacz CD?

ODPOWIEDZ
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#46

Post autor: pawel0777 »

eenneell pisze: Ja podtrzymuję, że do CD trza DVD ale nie tanie, lecz dobre/ najlepsze!
(Bardzo) dobre-używane- DVD można teraz kupić dużo taniej/ okazyjnie od (bardzo)dobrego CD- (z przyczyny ściągalności wszystkiego z sieci? "blureja"?)

Tak masz racje dobre DVD daję radę.Osobiście jeżeli miało by to być DVD poszedłbym w wysokie modele DENONA z początku lat '00. Tylko tyle,że nie zawsze wysoki model spełnia warunek "tani laser" ;) ...lepiej sprawdzić przed zakupem.Niestety sprzęty z tych lat nie są już takie niezniszczalne :)

Moim zdanie najlepsza opcja to odtwarzacz z tanim napędem i zewnętrzny DAC :)
Awatar użytkownika
Fred Kampinos
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2014, 19:19

Proszę o sugestię

#47

Post autor: Fred Kampinos »

Kłaniam się,
Mam do was pytanie. Chcę kupić wydaję mi się dobry odtwarzacz CD Technics SL-PS770 ale jak to bywa człowiek który wystawił sprzęt na sprzedaż chyba do końca nie chce się odtwarzacza pozbyć. Dlatego też proszę was o waszą radę co polecacie w zamian. Zależy mi by sprzęt był nie gorszy od tego Technicsa. Pisząc nie gorszy mam na myśli walory muzyczne bas,scena,środek itd. Nie chcę wydać więcej niż 300-400 zł
Pozdrawiam
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Proszę o sugestię

#48

Post autor: andre »

Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#49

Post autor: restimek »

Z racji nagłej utraty możliwości słuchania CD musze przesunąć zakupowe plany głośników i rozejrzeć się za CD playerem. Z racji że posiadam wzmacnaicz Sony F590ES preferowałbym by CD player tez był Sony. I teraz mam kilka pytań... Na co zwracać uwagę przy zakupie CD? Wiem że ważne jest by laser był do niego w miare tani i łatwo dostępny ... ale co pozatym? Chyba DAC jest najważniejszym elementem? Nie interesują mnie wypasione funkcie typu "programowane pomijanie/powtarzanie utworów itp. bo i tak nie bede z nich korzystał.
Czy ten model jest dobry? :
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-sony-cd ... 27632.html
albo ten:?
http://allegro.pl/sony-cdp-xe300-porzad ... 91996.html

NIestety z serii ES znalzłem tylko ten :
http://allegro.pl/sony-cdp-x202es-i4166640839.html

Jak bardzo brzmieniowo różnią się te 2 pierwsze od serii ES?
Pomoglibyście mi coś wybrać ? Budżet 250 zł
I dodatkowwe pytanie na koniec - jak ogólnie "cedeki" SONY brzmieniowo stoja w porównaniu z innymi popularnymi firmami?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#50

Post autor: pawel0777 »

Kiedyś kupiłem jako nówkę xe320 model w takiej samej obudowie co xe300.W porównaniu do serii 500 nie miał CD TEXT i może jeszcze jakiś dodatkowych funkcji.Jako nowe kosztowały poniżej 1000zł i w swojej klasie cenowej nie były takie złe.Trudno jednak oczekiwać jakiś fajerwerków.Prosty dosyć solidnie zrobiony CD ;)

Masz teraz na allegro dosyć wysoki model SONY CDP-950 ze sławnym TDA1541A na pokładzie .Ma on sporo wspólnego z SONY CDP-227ES ...może warto spróbować http://allegro.pl/sony-cdp-950-odtwarza ... 19981.html ;)
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#51

Post autor: restimek »

niestety aukcja sie juz skonczyła a ja nie zdażyłem zalicytować - szkoda...
Dlaczego "sławny" TDA1541A? Dobry był? Jakie jeszcze modele go mają ?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#52

Post autor: pawel0777 »

TDA1541A to jeden z najbardziej znanych wręcz można napisać kultowych przetworników D/A.Stworzył go Philips w latach 80' i prawie każdy producent miał CD z tą kostką .
Od tanich modeli Philipsa po najdroższe odtwarzacze z absolutnie górnej półki :)...tylko tyle,że w tych "lepszych" były to TDA selekcjonowane i dobrze zaaplikowane ;) .Dlatego też trudno oczekiwać czegoś niesamowitego po tanim odtwarzaczu mimo ,że ma "sławne" TDA,ale spróbować można ;) .
Z ciekawszych tanich odtwarzaczy z tym przetwornikiem jest na pewno Grundig cd 8400MkII i jego bardziej "ekskluzywny" odpowiednik Fine-Arts 903...

Drugi bardzo znany DAC to PCM56 który mi osobiście bardziej przypadł do gustu :) ...ten również siedzi w różnych odtwarzaczach.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaki odtwarzacz CD?

#53

Post autor: restimek »

A spośród obecnie dostępnych na allegro jaki byście poleciali ?

czy któryś z tych jest lepszy od xe530?
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-cdp-597 ... 73296.html
http://allegro.pl/cd-sony-cdp-715-i4178317125.html
http://allegro.pl/cd-sony-cdp-997-pilot ... 87313.html
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Jaki odtwarzacz CD?

#54

Post autor: Waluch »

Wszystkie trzy mają tanie i dostępne lasery i na tym ich zalety się kończą.

Sugeruję ( w zakresie budżetu) kupno AKAI, Kenwood, ewentualnie dołożenie do Rotela
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaki odtwarzacz CD?

#55

Post autor: restimek »

Ostatecznie kupiłem SONY CDP-791
Oczywiście brzmi beznadziejnie bo płasko, ostro i hałaśliwie- praktycznie brak basu pomimo że moj 590es faworyzuje bas.
Zdawałem sobie sprawę żę będzie grał słabo. Dlaczego więc wybrałem ten a nie inny - wyczytałem w internecie że te modele znakomicie się modyfikuje i wtedy potrafią przebić dzwiękiem nie jeden Cedek wysokiej klasy. Do tego dobry i łatwo dostępny laser, oraz obudowa pasująca stylistyką do wzmaka...
Kupiłem go za grosze (120 zł) W dobrym stanie wizualnym a i laser blyskawicznie odczytuje płyty i nie zacina sie. Teraz jeszcze tylko gdy będę miał więcej wolnego czasu będę musiał poczytać gdzie jak i za ile PLN go oddać do modyfikacji (ja niestety nie znam się na elektronice)

Niemniej dzięki wam za rady :)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Jaki odtwarzacz CD?

#56

Post autor: Waluch »

Jedynym sensownym sposobem modyfikacji jest zastąpienie cyfrowego stopnia wyjściowego, stopniem lampowym.
Chociażby dlatego ,że w środku ma dużo miejsca

Obrazek

Sama wymiana kondensatorów w dźwięku za dużo nie zmieni.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#57

Post autor: pawel0777 »

Przy założeniu ,że modyfikacje będzie robił sam to można się bawić...chociaż wcale takie zabawy do najtańszych nie należą ;) . Natomiast zlecanie "fachowcom" cenowo wyjdzie prawdopodobnie nie do przyjęcia.No chyba ,że mod będzie polegał na wlutowaniu podstawek precyzyjnych do opampów i zmianie fabrycznych JRC na jakieś bardziej szlachetne+dobra gadka tunera+wiara,że jak się wydało trochę grosza to musi być znacznie lepiej.
Jak pakować do tego lampy to może po prostu kupić zewnętrzny bufor "prosiaczka" i bez ingerencji wewnątrz uzyska może bardziej odpowiadające brzmienie...no i tą świadomość posiadania lampy :)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Jaki odtwarzacz CD?

#58

Post autor: vinylpiotrek »

Te bufory to też niezła ściema ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Jaki odtwarzacz CD?

#59

Post autor: Waluch »

W 'erze' ogólnodostępnych tanich chińskich DACów ja bym się w ogóle nie bawił w żadne tuningi. Tylko kupił DVD jako transport do tego dokupił DAC
Ale skoro restimek, zakupił już CD ( takie było pytanie w wątku) to .... zawsze może go sprzedać :) lub dokupić DAC a CD potraktować jako transport.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Jaki odtwarzacz CD?

#60

Post autor: pawel0777 »

vinylpiotrek pisze:Te bufory to też niezła ściema ;)
Montaż lamp w odtwarzaczu w którym jest DAC napięciowy przez jednych uznawane jest jako ściema,a drudzy są wniebowzięci ;)
ODPOWIEDZ