DAC - karta muzyczna usb ?

Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#31

Post autor: Tarkus »

Dzięki! :)
Niestety recenzja klienta mało zachęcająca:
1. karta po zimnym starcie komputera nie jest wykrywana (podobno pomaga nieinstalowanie sterowników, co jest po prostu śmieszne), 2. karta zamienia kanały lewy z prawym (ja zainstalowałem dodatkowy korektor do zamiany kanałów, bo u mnie jest ona stała; u niektórych niestety występuje losowo).

EDYCJA:
Chyba jednak zdecyduję się na tego Behringera. Trochę popisałem ze sprzedawcą i już mniej więcej wiem, z czym się to je. Trzeba będzie dokupić trochę kabli (2) i przejściówek (też 2).
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#32

Post autor: Tarkus »

No i mam Behringera U-phoria UMC202HD. :)
CIMG0001.JPG
Powoli ogarniam temat nagrywania.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
NotOldClassic
Posty: 38
Rejestracja: 13 lis 2022, 13:02

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#33

Post autor: NotOldClassic »

Może trochę poniewczasie lecz podam swoje spostrzeżenia.

Testowałem bardzo chwalony Interfejs Focusrite Scarlett 2i2 3gen. Szumy śrutowe w nieakceptowalnej intensywności. W tej samej niemal cenie sprawdziłem Arturia Minifuse 2. Przez jakiś czas miałem oba i Arturia poza brakiem nieakceptowalnych zakłóceń posiada np. interfejs MIDI, minihub USB i loopback. Arturia jest jakby urządzeniem z wyższej półki cenowej.
P.S. Porównanie oczywiście robiłem w dokładnie tych samych warunkach.
I'm Not Old, I'm Classic
grzehu82
Posty: 2012
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#34

Post autor: grzehu82 »

NotOldClassic pisze:
15 lis 2022, 17:41
P.S. Porównanie oczywiście robiłem w dokładnie tych samych warunkach
Po awarii EMU 1212 właśnie szukałem czegoś nowszego i chciałem takiego Focusrite Scarlett kupić. W międzyczasie jeszcze miałem Terratec DMX6 fire USB i też była dźwiękowo super, ale stery coś nie bardzo z moim kompem się lubiły, no i w sumie po pewnym czasie to mnie zniechęciło.
Zdecydowałem się w końcu na staruszka EMU 0204, czyli wróciłem do Creative. Nie mam z nim żadnych problemów (odpukać). Mimo tego czuję, że dobrze zrobiłem.
Tarkus pisze:
03 lis 2022, 16:51
No i mam Behringera U-phoria UMC202HD
A jak tam @Tarkus nowy nabytek?
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7683
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#35

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#36

Post autor: Tarkus »

grzehu82 pisze:
17 lis 2022, 21:20
A jak tam @Tarkus nowy nabytek?
Powoli ogarniam temat, jednocześnie rozwiązując tzw. problemy wieku młodzieńczego mojej karty. Dziś (za radą firmowego konsultanta) przepiąłem ją z portu USB 3.0 na 2.0 i odtąd na razie ostatni już chyba problem nie wystąpił, ale będę ją intensywnie testował jeszcze przez parę dni. W razie czego mogę jeszcze zmienić kabel i sterownik. :)
Ogólnie to bardzo, bardzo dobry interfejs. Brzmi rewelacyjnie, po raz pierwszy mogę odsłuchiwać WAV-y z dysku w bardzo przyzwoitej jakości, nie będąc zmuszonym w tym celu zaraz wypalać ich na CD.
Z nagrywaniem był początkowo problem, miałem najnowszy sterownik i system "widział" tylko pierwsze wejście, uniemożliwiając zapis stereofoniczny. Ustawienia rozdzielczości zapisu też były mocno ograniczone... Z pomocą przyszedł kolega, który w domowym studiu używa sprzętu tej samej marki. Zrobił downgrade sterownika do starszej wersji (przeznaczonej dla XP i Visty) i... wszystko działa! Próbki nagrywania i programów do konwersji masz tutaj:
viewtopic.php?f=4&t=19353&p=399267#p399267
Będę wdzięczny za opinię. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
grzehu82
Posty: 2012
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DAC - karta muzyczna usb ?

#37

Post autor: grzehu82 »

amrowek pisze:
17 lis 2022, 21:49
hm a nie lepiej
Dzięki, za propozycje. Na razie działam na tej co mam, ale może kiedyś potestuję też Audiotraka.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ