Kaseta z sygnałem wzorcowym?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bergen
Posty: 62
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:04
Lokalizacja: Wrocław

Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#1

Post autor: Bergen »

Mam prośbę. Czy ktoś z Szanownych Kolegów - posiadaczy decków kasetowych miałby odrobinę czasu i chęci żeby nagrać mi kasetę z sygnałem wzorcowym?

Bo mój deck się rozjechał i przydało by się skalibrować.
Fonica G-8010, AT-95E, Audioquest Sidewinder, Onkyo Integra A-8250, AKG K270 Playback
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#2

Post autor: Robert007Lenert »

A co konkretnie sie rozjechalo? Predkosc? Czy moze skos glowicy?
Awatar użytkownika
Bergen
Posty: 62
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:04
Lokalizacja: Wrocław

Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#3

Post autor: Bergen »

Prędkość. Pasek nowy, trzeba pokręcić potencjometrem.
Fonica G-8010, AT-95E, Audioquest Sidewinder, Onkyo Integra A-8250, AKG K270 Playback
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Zagladnij w priw.
Awatar użytkownika
Bergen
Posty: 62
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:04
Lokalizacja: Wrocław

Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#5

Post autor: Bergen »

Sprawa rozwiązana, dziękuję Robert007Lenert :!:

Postaram się wrzucić proces regulacji na Youtube, dla potomności ;)
Fonica G-8010, AT-95E, Audioquest Sidewinder, Onkyo Integra A-8250, AKG K270 Playback
Awatar użytkownika
Bergen
Posty: 62
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:04
Lokalizacja: Wrocław

Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#6

Post autor: Bergen »

Na Youtube nie wrzuciłem, bo mi kamera siadła :|

Robert podesłał mi kasetę z nagranym bardzo ładnym (obejrzałem na oscyloskopie ;) ) sinusem 440 Hz, czyli dźwiękiem "A".

Po wyeliminowaniu przyczyn mechanicznych - np. rdzy na łożyskach itp., (niczego takiego nie stwierdziłem; pasek nowy), wziąłem się za ustawianie prędkości w moim Pioneerze CT-S540S. Jako miernika użyłem komputerowego 'częstościomierza'. Wnioski:

1. Nie da się ustawić dokładnie, idealnie, stabilnej prędkości, zawsze będzie falować +/- 0,5 Hz
2. Przynajmniej w moim decku prędkość rośnie wraz z nawijaniem się kasety - im odtwarzanie trwa dłużej, tym prędkość wyższa, zmiana jest o jakieś 3 - 4 Hz

Tak czy inaczej - prędkość ustawiona, sprzęt nigdy nie grał lepiej, dzięki Robert!
Fonica G-8010, AT-95E, Audioquest Sidewinder, Onkyo Integra A-8250, AKG K270 Playback
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#7

Post autor: rbi1968 »

Robert007Lenert pisze:Zagladnij w priw.
Tak z ciekawości Robercie, na jakim deck'u nagrywałeś sygnał ?

Pozdrawiam.

P.S. W pracy nagrywam na Studerze A721 :twisted: bo wbrew pozorom wiele osób lubi słuchać z kaset :clap:
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#8

Post autor: Robert007Lenert »

Bergen pisze:Na Youtube nie wrzuciłem, bo mi kamera siadła :|

Robert podesłał mi kasetę z nagranym bardzo ładnym (obejrzałem na oscyloskopie ;) ) sinusem 440 Hz, czyli dźwiękiem "A".

Po wyeliminowaniu przyczyn mechanicznych - np. rdzy na łożyskach itp., (niczego takiego nie stwierdziłem; pasek nowy), wziąłem się za ustawianie prędkości w moim Pioneerze CT-S540S. Jako miernika użyłem komputerowego 'częstościomierza'. Wnioski:

1. Nie da się ustawić dokładnie, idealnie, stabilnej prędkości, zawsze będzie falować +/- 0,5 Hz
2. Przynajmniej w moim decku prędkość rośnie wraz z nawijaniem się kasety - im odtwarzanie trwa dłużej, tym prędkość wyższa, zmiana jest o jakieś 3 - 4 Hz

Tak czy inaczej - prędkość ustawiona, sprzęt nigdy nie grał lepiej, dzięki Robert!
Fajnie, ze pomoglem :) Sygnal nagralem na moim YAMAHA KX 490, bardzo lubie tem magnetofon. Jestem jego pierwszym i jedynym wlascicielem :)
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#9

Post autor: rbi1968 »

Nie znam go osobiście (Twojego magnetofonu) ale wygląd ma sympatyczny i ... dyskretny przy zamkniętej "klapce" (jeśli dobrze obejrzałem fotki na Dr. Google). A co do parametrów czysto "papierowych" całkiem, całkiem. Jak wypadł test czysto akustyczny ?

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kaseta z sygnałem wzorcowym?

#10

Post autor: Robert007Lenert »

Mialem w swoim zyciu rozne magnetofony. Ta YAMAHA spisuje sie bdb, nagrywa bardzo wiernie, ma znakomita automatyczna kalibracje /jak cos to ma i reczna/. Ma tez bardzo przydatny system Play Trim. Swego czasu poprawilem w niej stabilizator obrotow montujac pieronsko dokladna slimakowa 'podkowke" wymontowana z pewnego wojskowego regulatora i dodalem potezny radiator, ktory odprowadza cieplo z ukladu stabilizujacego.Panel frontowy jest metalowy, lakierowany na kolor czarny. Kieszen ma wbudowany docisk kasety, czyli nie ma mozliwosci jakichs przesuniec, zawsze tasma jest stabina i dobrze ustawiona. Pewnie, ze to nie 3-glowicowka, ale jak na 2-glowicowa maszyne trzyma bardzo wysoki poziom.
ODPOWIEDZ