Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#16

Post autor: Latro »

Cześć, kumpel zamówił sobie słuchawki B&W Px8 McLaren Edition. Zastanawiał się jeszcze nad Kef Mu 7, a ja, dla zagwozdki, podsunąłem mu Focal Bathys.

Zapewne będzie to grało pięknie, ale tak się zastanawiam, bo się na tym nieznam, czy nie lepiej jakiś wzmak słuchawkowy i słuchawki po kabelku :think:
Wiadomo bt praktyczniejszy bo można chodzić po domu i się kabel nie pląta, ale niech to akurat nie będzie jakimś ważnym kryterium przy wyborze rodzaju przesyłu sygnału tylko jego jakość no i sposób przetwarzania na dźwięki. Muzyka będzie z Tidala.
Hough.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#17

Post autor: Latro »

Kolega zachwycony słuchawkami.
Z ciekawości pochodziłem po marketach i gdzie dało radę to posłuchałem różnych modeli. Nie jest to jakiś miarodajny test bo nie było czasu na dluzsze odsłuchy, ale generalnie wszystkie słuchawki bt, s słuchałem różnych modeli głównie jbl i sony, grają mniej lub bardziej skrajami pasma. Jbl bardziej miękko, soniaki bardziej dynamicznie. Dźwięk z tych słuchawek skojarzył mi się z muzą puszczoną przez kino domowe, efektowny, ale :think: fajnie słuchało się przez nie np Tiesto czy jakichś takich właśnie klimatów, ale reszta to ogólnie średnio jakoś tak, niby pierwsze wrażanie super, a potem jednak czegoś brakuje.
Najbardziej podeszły mi najtańsze z przesluchanych przezemnie philipsy serii 4000, niestety nic droższego tej marki nie trafiłem, a reszta z najdroższymi sony wh 1000 mx5 graja podobnie, czyli efekciarsko, sondbarowo-kinowym dźwiękiem.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#18

Post autor: Frey »

Najlepiej grające słuchawki BT jakie miałem okazję testować to Audio-Technica ATH-M50xBT2. Niestety w moim przypadku były skrajnie niewygodne i z żalem musiałem je oddać. Dobrze grające modele to jeszcze B&W PX7 S2, które aktualnie posiadam oraz Sennheiser Momentum 4. Niestety w Sennheiserach nie da się wyłączyć tego całego ANC więc też odpadły.
Zgadzam się z Tobą, że większość słuchawek BT, szczególnie tych dostępnych w marketach gra słabo albo przeciętnie. Fenomenem są słuchawki Sony, walące niemiłosiernie basem, a mimo tego niezwykle popularne. Widocznie taka teraz moda na łubudubu :lol:

PS. Co do PX8 to też świetnie grające słuchawki ale dla mnie osobiście cena była zaporowa biorąc pod uwagę, że długość życia takich słuchawek ograniczona jest długością życia baterii.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
furgon
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#19

Post autor: furgon »

Skoro pojawiła się opcja bt to rzuć okiem na produkt z ChRL haylou s35 anc. Na Ali można kupić poniżej 200zl. Do komunikacji miejskiej, na spacery z psem jak znalazł.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#20

Post autor: Frey »

furgon pisze:
13 mar 2024, 12:04
Skoro pojawiła się opcja bt to rzuć okiem na produkt z ChRL haylou s35 anc. Na Ali można kupić poniżej 200zl. Do komunikacji miejskiej, na spacery z psem jak znalazł.
Warto pamiętać, że recenzja tych słuchawek u Audiofanatyka była sponsorowana, co oczywiście nie oznacza, że ocenił je pozytywnie pomimo tego. Osobiście uważam, że mamy tam typowo chińskie brzmienie i jakość wykonania adekwatną do ceny.

Chyba, że polecasz z własnego doświadczenia to przepraszam.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10466
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#21

Post autor: Myszor »

Frey pisze:
13 mar 2024, 10:41
Sennheiser Momentum 4.
Zajebiste słuchawki!
Trochę gorzej było z pracą więc wymieniłem je na Sony wh1000mx5 które mają taki noise cancel, że można rozmawiać koło gościa z młotem pneumatycznym i nie ma problemu :lol:
Generalnie jeśli chodzi o noise cancel to słuchawki Sony wymiatają. Mam jeszcze Link BudS do kieszeni i też mają kapitalny NC.
Ale do muzyki to Sennheiser zdecydowanie dla mnie.
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#22

Post autor: Latro »

Frey pisze:
13 mar 2024, 10:41
zaporowa
Może jednak...W pudełku że słuchawkami jest zaproszenie dosalonu McLaren na jazdę próbną. :morda:
Frey pisze:
13 mar 2024, 10:41
M50xBT2
Do rozważania, chodzi mi po głowie żeby posłuchać też jakichś philipsow: fidelio l3 czy seria 8000. Anc nie jest konieczne choć to fajny dodatek.
furgon pisze:
13 mar 2024, 12:04
haylou
Mam Boseus H1i i na Tiesto mogą być 🙂 choć mogłyby być głośniejsze.
Myszor pisze:
13 mar 2024, 14:01
wh1000mx5
Jednak celuję w tańsze słuchawki. Słuchałem i był opad szczęki, ale właśnie przy nich miałem największe wrażenie, że słucham muzyki na kinie domowym z załączonym trybem, który zmienia charakterystykę dźwięku, symulując np halę czy arenę. Nie pamiętam jak to tam się nazywało, ale pamiętam, że kiedyś się tym jarałem.
Oczywiście to są tylko moje wrażenia po może minutowym słuchaniu różnych kawałków. No i akurat te soniaki były na kablu, a to ma znaczenie.

No I jeszcze co mnie interesuje to czy używacie do słuchawek aplikacji? Czy warto po takowe sięgać bo jakoś się do nich nie garnę?
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#23

Post autor: Frey »

Latro pisze:
13 mar 2024, 15:29
No I jeszcze co mnie interesuje to czy używacie do słuchawek aplikacji? Czy warto po takowe sięgać bo jakoś się do nich nie garnę?
Warto zainstalować żeby ustawić słuchawki pod siebie czy zaktualizować soft słuchawek. Potem już w zasadzie używa się wcale albo od święta.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10466
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#24

Post autor: Myszor »

W apce możesz skonfigurować np gesty tzn. co mają robić słuchawki jak przesuniesz palcem czy stukniesz dwa razy itp.
Możesz też zobaczyć ile jest baterii, zmienić EQ, zaktualizować soft i inne takie. Ja używam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#25

Post autor: Wojtek »

Sony mają ustawienia EQ, więc jak ich nie ruszasz to na pewno na dzień dobry masz ustawienia "efekciarskie", ale to raczej normalne :)
+ nadal dostępny jest model XM4 za nieco taniej
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#26

Post autor: Bacek »

Wyższych nie słuchałem ale podobno jakość dźwięku najlepszą z Sony wh1000 mają "moje" XM3. I tak ich używam tylko w sytuacjach gdzie właśnie jest hałas albo na meetingach w pracy bo bez kabelka można trochę pochodzić. W teorii kodek który jest w sony umożliwia (LDAC) bezstratne przesyłanie CD (max to 32bit/96kHz), tylko trzeba poprzestawać ustawienia bluetooth w telefonie.
Grają przyjemnie ale do Bayerdynamic DT-880 nie mają startu. W sumie na kablu ich nie testowałem.
XM3 mają też ten problem że w wielu egzemplarzach coś przestaje stykać (jedni mówią że kabelki inni że chip bga puszcza na stykach), elektronika się odłącza i wtedy grają tylko po kabelku (do telefonu po kabelku warto dokupić kabelek z mikrofonem bo fabryczny jest tylko na słuchanie). U mnie też to się przytrafiło ale na razie dopchnięcie elektroniki jakąś gąbką działa, jak przestanie to wezmę się za lutowanie. Kupiłem za coś koło 400pln więc nie narzekam.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#27

Post autor: domibobi »

Bacek pisze:
13 mar 2024, 18:36
W teorii kodek który jest w sony umożliwia (LDAC) bezstratne przesyłanie CD (max to 32bit/96kHz), tylko trzeba poprzestawać ustawienia bluetooth w telefonie.
Wiesz może jak konkretnie trzeba pogrzebać? Kodek w słuchawkach włączyłem ale nie wiedziałem, coś więcej trzeba ogarnąć.

Edit: chyba znalazłem ale tu już wszystko było ustawione
Screenshot_20240313-192706.png
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#28

Post autor: Latro »

Wojtek pisze:
13 mar 2024, 17:45
XM4
Jakoś tak po nowym roku w jednym z marketów były po 800 zł. Jak yrafie w tej cenie to chyba się skuszę skoro trza potem tylko w aptece pozmieniać ustawienia i będzie ok. Fidelio l3 podobno się rozatują
Bacek pisze:
13 mar 2024, 18:36
XM3
Staruszki już, bateryjka padnie i już ino po kablu, ale też słyszałem, że podobno lepsze od mx4. Słyszałem na YouTube od jednej osoby.
Chciałbym też posłuchać Space One :think:
A Boseusy po kablu ze wzmakiem dały czadu, że mi teraz dzwoni w uszach, a to mnie akurat martwi :doh:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#29

Post autor: Bacek »

Latro pisze:
13 mar 2024, 21:13
Staruszki już, bateryjka padnie i już ino po kablu,
A jaki jest problem z wymianą? To nie iPhone.

https://m.youtube.com/watch?si=PeQRIS63 ... e=youtu.be

https://allegro.pl/oferta/sony-wh-1000x ... 3153418562

Tu w sumie jest ładny tutrorial step by step jak wymienić baterię

https://www.ifixit.com/Guide/Sony+WH-10 ... ent/147364

Bardziej martwił bym się pozostałą awaryjnością.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2024, 11:36 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

#30

Post autor: Wojtek »

Ja do słuchania mam Sennki HD600, takie Sony to jedynie do pracy, więc jakość audio ma drugorzędne znaczenie.
Noise cancelling, wygoda czy mikrofon mają wyższy priorytet.

Jak chcemy na poważnie słuchać to tylko po kablu :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ