Listwa zasilająca

ODPOWIEDZ
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Listwa zasilająca

#1

Post autor: Ryszard13 »

Po 10 dniach używania mogę polecić ,naprawdę warto za nieduże pieniądze jak za listwę.

https://pl.aliexpress.com/item/10050024 ... pt=glo2pol

Na ebayu cena z kosmosu.

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R4 ... 0&_sacat=0
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwa zasilająca

#2

Post autor: Wojtek »

Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 14:44
warto
W sensie że z którą listwą porównywałeś i jaki był efekt?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#3

Post autor: Ryszard13 »

Wojtek pisze:
27 paź 2023, 20:10
Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 14:44
warto
W sensie że z którą listwą porównywałeś i jaki był efekt?

Z żadną listwą audio nie porównywałem, miałem niemiecka porządną listwę Brennenstuhlnie jaka na forum Niemieckim polecali, bez filtra EMI.
Co mi ta listwa dała , mam stałe napięcie wąchające się w przedziale 232-235 V, dźwięk się zrobił jakby bardziej czysty i przejrzysty,tony wysokie są jakby trójwymiarowe, niskie zrobiły się bardziej precyzyjne,co mi na przykład przy hevy-metalu niezbyt pasuje,zmieniam kabel przy przedwzmacniaczu z posrebrzanego na czystą miedz i już jest lepiej.
W pozostałych komponentach,może to sugestywne odczucie jest lepiej,telewizor,blu-ray jako odtwarzacz CD.
Może z jakąś firmową listwą audio było by lepiej,ale nie za takie pieniądze, znajomy robi sobie listwę audio,ale koszt komponentów to jakieś 1500zł,
jak niedługo zrobi to będę mógł porównać i coś napisać.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2023, 20:54 przez Ryszard13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#4

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
27 paź 2023, 20:10
Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 14:44
warto
W sensie że z którą listwą porównywałeś i jaki był efekt?
Nie istotne, ponad 300 pln za ładną skrzyneczkę działającą jako rozgałęźnik z wyświetlaczem całkowicie zbędnych parametrów, ot zwykły freudowski "przedłużacz" dla miłośników słuchania kabli :)
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#5

Post autor: Ryszard13 »

dale pisze:
27 paź 2023, 20:52
Wojtek pisze:
27 paź 2023, 20:10
Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 14:44
warto
W sensie że z którą listwą porównywałeś i jaki był efekt?
Nie istotne, ponad 300 pln za ładną skrzyneczkę działającą jako rozgałęźnik z wyświetlaczem całkowicie zbędnych parametrów, ot zwykły freudowski "przedłużacz" dla miłośników słuchania kabli :)
Dale czego ty zawsze jesteś na nie, czy kiedykolwiek eksperymentowałeś z zasileniem,kablami RCA, czy tylko z wypowiedzi redaktora szumu który porównywał kabel audio z kablem od lampki nocnej.
Są też tacy co ocieplają dźwięk, przez zastosowanie kabla od prodiża, lub go wyostrzają kablem od lodówki.
Ja nie mam sprzętu jakiegoś wyszukanego i mimo wieku słyszę różnice.Może masz sprzęt który nie reaguje na takie zmiany.
Są tu na forum ludzie którzy słyszą różnicę, więc nie jestem odosobnionym przypadkiem.

https://www.youtube.com/watch?v=t5XZKVHFrnk
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#6

Post autor: dale »

Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 21:02
Dale czego ty zawsze jesteś na nie, czy kiedykolwiek eksperymentowałeś z zasileniem,kablami RCA, czy tylko z wypowiedzi redaktora szumu który porównywał kabel audio z kablem od lampki nocnej.
Uogólniasz Kolego :) Nie jestem na "nie". Kable RCA, głośnikowe czy nawet słuchawkowe przenoszą informację, dźwięk. I przez to mają wpływ na jego brzmienie. W pewnym zakresie oczywiście. To nie ulega wątpliwości i z tym się zgadzamy wszyscy ?

Natomiast kable zasilania mają za zadanie poprawnie dostarczyć energię. Tylko tyle. Jeżeli użyjesz kabla zasilającego, poprawnie złożonego, o odpowiednim do obciążenia przekroju. Sprzęt będzie grał. Nie wiem jak Twój, ale mój ma filtry i zabezpieczenia wbudowane. I żadne dodatkowe nic nowego nie wniosą. Prosta fizyka się kłania.
Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 21:02
Są tu na forum ludzie którzy słyszą różnicę, więc nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Są też tacy którzy wierzą w uczciwość pisu... I w płaską ziemię - może nie tutaj, ale są. To już nie moja wina i nie zamierzam tłumaczyć tego :).
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#7

Post autor: Ryszard13 »

No trudno jeżeli zasilenie sprzętu nie ma wpływu na dźwięk, to tak trzymaj, ja nikogo do niczego nie namawiam.
Każdy element toru audi ma znaczenie, to nie jest tylko moje zdanie.

Tak dla przykładu;
http://wpszoniak.pl/portfolio/okablowan ... zasilanie/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwa zasilająca

#8

Post autor: Wojtek »

Nie chciałem wywoływać wojenki światopoglądowej, byłem po prostu ciekaw dlaczego "warto", teraz wiem że w sumie nie wiadomo choć Ryszard jest zadowolony z zakupu bo słyszy różnicę.

I spoko :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#9

Post autor: dale »

Ryszard13 pisze:
27 paź 2023, 22:22
No trudno jeżeli zasilenie sprzętu nie ma wpływu na dźwięk, to tak trzymaj, ja nikogo do niczego nie namawiam.
Każdy element toru audi ma znaczenie, to nie jest tylko moje zdanie.

Tak dla przykładu;
http://wpszoniak.pl/portfolio/okablowan ... zasilanie/
Wystarczy że zasilanie jest poprawnie zrobione. Osobiście używam do zasilania kabli ekranowanych, zrobionych kierunkowo, z pewnym zapasem grubości żyły. Dodałem ładny oplot i koszulki, by pasowały do reszty konfekcji i gra gitara. Kable kosztowały poniżej 20 pln/m oprawki poniżej 100pln za komplet. Sprzęt jest bezpieczny, kable nie sieją polem po okolicy tak jak zwykłe. I jest OK.
Ty lepiej rozkręć to pudełko i zobacz jak jest w środku zrobione, czy jak podłączysz duże obciążenie, po czasie Ci się nie sfajczy. Ja oglądałem kiedyś takie, prawie kupiłem, ale po rozebraniu okazało się że miernik podłączony był praktycznie włoskami. O ile voltomierzowi to za bardzo nie przeszkadza, o tyle w wypadku amper już się bałem. Ale ja jestem laikiem, więc może przesadzałem.
Osobiście za rozgałęźnik robi mi listwa zasilająca z szafy rack. Gniazda Schuko, wbudowany filtr, separacja gniazdek, bezpiecznik i włącznik. Dodatkowo montaż kątowy na ścianie. Kosztowała w granicach 100 pln. Nie mówię że wpływa na scenę, czy detal, ale działa.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Listwa zasilająca

#10

Post autor: darkman »

dale pisze:
28 paź 2023, 10:15
Osobiście za rozgałęźnik robi mi listwa zasilająca z szafy rack. Gniazda Schuko, wbudowany filtr, separacja gniazdek, bezpiecznik i włącznik. Dodatkowo montaż kątowy na ścianie. Kosztowała w granicach 100 pln.
Mareczku ale nie mów mi, że to kosztuje stówę. Kupuję gniazda i wtyki schuco, kable zasilające grubaski do DIY i jeszcze taśma, szyna, koszulka, hm.. taniej mi Taga Harmony wyszła, a to u mnie konieczność, bo saute na zwykłej listwie to mi tuner sieje na komputer, zaś zasilanie przez zwykłe gniazdo direct mikrofonuje na wkładkę. toteż poszedł w lepsze komponenty, coś jak Ty ale brakowało samej szyny co by to połączyć.
Jest bdb polska firma robiąca listwy dedykowane wysokiej klasy i nie ma potrzeby ciągnąć z daleka zresztą (umkneła mi nazwa w tej chwili, znajdę).
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#11

Post autor: Ryszard13 »

No to się ciesze ze gra ci to poprawnie, nie będę tego rozkręcał aby sprawdzać jak jest zbudowane, to ma działać,parametry tego urządzenia są na stronie sklepu, a nisko w opiniach są zdjęcia ze środka tej listwy jakby cie to interesowało.
To są opinie kupujących z różnych państw.
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#12

Post autor: Ryszard13 »

darkman pisze;
Jest bdb polska firma robiąca listwy dedykowane wysokiej klasy i nie ma potrzeby ciągnąć z daleka zresztą (umkneła mi nazwa w tej chwili, znajdę)
Taga Harmony -Polska firma, produkująca swoje wyroby w Chinach

To listwa,odpowiednik mojej na 8 gniazd,cena dwukrotnie wyższa od mojej;
https://rad-sat.com.pl/shop/kategorie/4 ... lania.html

Cienki ten środek ze zdjęć jak i filtr EMI I bez filtra schaffnera
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Listwa zasilająca

#13

Post autor: darkman »

Ryszard13 pisze:
28 paź 2023, 10:43
darkman pisze;
Jest bdb polska firma robiąca listwy dedykowane wysokiej klasy i nie ma potrzeby ciągnąć z daleka zresztą (umkneła mi nazwa w tej chwili, znajdę)
Taga Harmony -Polska firma, produkująca swoje wyroby w Chinach

To listwa,odpowiednik mojej na 8 gniazd,cena dwukrotnie wyższa od mojej;
https://rad-sat.com.pl/shop/kategorie/4 ... lania.html

Cienki ten środek ze zdjęć jak i filtr EMI I bez filtra schaffnera
Panie kolego, semantyka - nie rozumiemy się jak zwykle. A Ty stosujesz również jak zwykle socjotechnikę wykręcania kota ogonem. Nie szkoda Ci kota? Zwierzak jest dość popularny w kręgach zbliżonych do Wronek.
To nie jest temat o mojej listwie, a mam Taga PF500 i kilka innych, a zaraz Se kupię jeszcze jedną PF450USB bo mi tak potrzebna i co mi zrobisz?? :roll: , tylko o Twojej nieporównanej z niczym, przecież. Chińczyk jak chińczyk, po H go ciągnąć z Chin jak u nas są tego typu i bez łaski? Trudno zatem konstatować na słowo, że masz cud techniki, chińskiej na pewno! :mrgreen:
O mojej temat jest tu:
viewtopic.php?f=15&t=17829
a tysiące much nie mogą się mylić. Gram na niej z półtora rock'u i zapierdala. Wspomniałem, że ma dwa rodzaje gniazd antyprzepięciowe i direct pod wzmaki jako source, można wybierać.

Nie pisałem o polskim producencie Taga, tylko o autentycznym z dystrybucją przez np Meditronik, ww wątku podałem nazwę firmy w której zamawiasz listwy przez kalkulator skrypt default dla własnych potrzeb.
Nie mam czasu teraz szukać tego bo jadę na cmentarz szukać Se miejsca, bowiem czytając tego rodzaju pierdolenie, myślę sobie " kurwa czas się zawijać w prześcieradło i czołgać na całopalenie".
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#14

Post autor: Ryszard13 »

A róbta co chceta, ostatni raz wymieniłem się moimi spostrzeżeniami na tym forum i już więcej nic nie napiszę, są mądrzejsi, ładniejsi i eksperci.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Listwa zasilająca

#15

Post autor: dale »

darkman pisze:
28 paź 2023, 10:28
Mareczku ale nie mów mi, że to kosztuje stówę. Kupuję gniazda i wtyki schuco, kable zasilające grubaski do DIY i jeszcze taśma, szyna, koszulka, hm.. taniej mi Taga Harmony wyszła, a to u mnie konieczność, bo saute na zwykłej listwie to mi tuner sieje na komputer, zaś zasilanie przez zwykłe gniazdo direct mikrofonuje na wkładkę. toteż poszedł w lepsze komponenty, coś jak Ty ale brakowało samej szyny co by to połączyć.
Jest bdb polska firma robiąca listwy dedykowane wysokiej klasy i nie ma potrzeby ciągnąć z daleka zresztą (umkneła mi nazwa w tej chwili, znajdę).
Darku, 8 gniazdek separowanych z zabezpieczeniem (mogę do jednego podpiąć gramofon a do drugiego "mikrofalówkę" i nie będzie siało), w zgrabnej i solidnej obudowie, z mocowaniem kątowym (przykręcasz z boku szafki, na przykład, wtyczki idą równolegle do ścianki - potrzeba tyle miejsca żeby rękę wcisnąć z wtyczką) za 100 pln, to moim zdaniem dobra cena i nie złożysz samemu takiej w tej cenie.
Ryszard13 pisze:
28 paź 2023, 11:27
A róbta co chceta, ostatni raz wymieniłem się moimi spostrzeżeniami na tym forum i już więcej nic nie napiszę, są mądrzejsi, ładniejsi i eksperci.
Raczej nie spodziewaj się że przekonasz mnie do wpływu kabla zasilającego na dźwięk. Tak jak do "płaskiej ziemi" :) .
ODPOWIEDZ