Technics SL-PG200A - laser

ODPOWIEDZ
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-PG200A - laser

#1

Post autor: LeoneK »

Nie znalazłem takiego wątku, a nie chciałem tematycznie wchodzić w ten dotyczący Pioneer'a.
Mój odtwarzacz CD, a jest to Technics SL-PG200A, ma problemy z czytaniem płyt. Po dłuższej przerwie spoczynkowej zaczął czytać przez krótki okres, ale obecnie znów nie daje rady. I stąd moje pytanie, czy wymiana głowicy laserowej w tym urządzeniu ma sens z ekonomicznego punktu widzenia, czy może pomyśleć o czymś w zamian? O innych skutecznych sposobach zaradzenia temu niestety nie słyszałem. Z góry dziękuję za sugestie :-)
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Technics SL-PG200A - laser

#2

Post autor: KasparHauser »

W okolicach 50 zł możesz kupić model z podobnego okresu z tym samym mechanizmem.
Mój 377 tyle właśnie kosztował :) .



Mechanizm CDM 4/19
http://audio-technics.fm.interia.pl/technika/lasery.htm


A czyściłeś soczewkę?
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Technics SL-PG200A - laser

#3

Post autor: pawel0777 »

CDM 4/19 to popularny napęd Philipsa stosowany w różnych odtwarzaczach...wystarczy upolować w dobrej cenie ;)
LeoneK
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2013, 15:58
Gramofon: Technics SL-D202

Technics SL-PG200A - laser

#4

Post autor: LeoneK »

Dzięki za informacje!
Jeśli chodzi o kupno innego egzemplarza, to skoro będzie to sprzęt używany, mogę trafić na podobny stan lub gorszy. Z drugiej strony zaś, zakup lasera do posiadanego i potem montaż, to wyjdzie niezła suma, która może przewyższać wartość odtwarzacza. Nie wiem też, czy sam dam radę, bo nigdy nie wymieniałem takiego ustrojstwa? Tak czy inaczej, poszukam w necie. Może tylko jakaś sugestia gdzie lepiej poszukać - coś popularnego jak ebay lub allegro czy raczej jakieś specjalistyczne kierunki?
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Technics SL-PG200A - laser

#5

Post autor: chrzan49 »

Nie szukaj zadnych egzotów bo nie zagraja lepiej a gdy maja nietypowy laser to mogiła.Moim zdnaiem celujw Grundig czy Philips pomimo że stosowano w nich lasery CDM nielatwe do zdobycia.Lasery na poduszce magnetycznej z lat 80-ych były znacznie lepsze niz obecne chińskie badziewie i dozywaja dlługich lat.Mialy znacznie lepsze napędy stabilne.CD gra nie laserem tylko napedęm i dobrymi przetwornikami DA oraz własciwym taktowaniem zegara.Najlepiej grają dobre modele z poczatków techniki CD.Za to muza z DVD to porazka.Zaesze maja marny tor audio bo głownie przeciez mialy odtwarzać filmy.
Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41894
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-PG200A - laser

#6

Post autor: Wojtek »

chrzan49 pisze:CD gra nie laserem tylko napedęm i dobrymi przetwornikami DA oraz własciwym taktowaniem zegara.
Tak jak gramofon wkładką, tyle że tak jak napęd nie odtworzy płyty tak wkładka na nic się nie zda jakby gramofon nie miał sprawnego ramienia ;)
chrzan49 pisze:Najlepiej grają dobre modele z poczatków techniki CD.
Ale nie te z samych początków, gdzie przetwornik D/A był jeszcze 12-bitowy. Chyba że do takiego dorzucimy zewnętrznie coś lepszego.
chrzan49 pisze:Zaesze maja marny tor audio bo głownie przeciez mialy odtwarzać filmy.
Pogląd bardzo odmienny od tego który już wielokrotnie padał na forum. Konsola PS1 jest świetnym odtwarzaczem CD-Audio, a przecież była stworzona do gier ;)
Podobnie później PS2 było często pierwszym odtwarzaczem DVD w wielu domach, później to samo było z PS3 i Bluray.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Technics SL-PG200A - laser

#7

Post autor: kaf »

Lasery CDM niełatwe do zdobycia? Eeee... przecież na rynku jest całe mnóstwo tanich cdeków z CDM 4/19, można kupić jeden odtwarzacz do grania a pięć jako dawcy optyki i mechaniki -> wystarczy nam części do końca życia.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ