Tape Deck - czyli magnetofon

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Tape Deck - czyli magnetofon

#136

Post autor: Waluch »

no proszę, co za niecodzienne zachowanie 'allegrowego' sprzedawcy :)

u mnie w Akai także występował podobny problem, po ok. roku użytkowania, magnetofon wyłączał się już na 60tkah

pomogła wymiana paska
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#137

Post autor: Robertson »

Waluch pisze:no proszę, co za niecodzienne zachowanie 'allegrowego' sprzedawcy :)

u mnie w Akai także występował podobny problem, po ok. roku użytkowania, magnetofon wyłączał się już na 60tkah

pomogła wymiana paska
A powinno być to norma ..niestety różnie się zdarza.Fajnie ,że to tylko pasek i udało Ci się. Może i w moim przypadku to też jakaś pierdoła .......naprawią i szybko odeślą ;)
Charles_Monroe
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:36

Tape Deck - czyli magnetofon

#138

Post autor: Charles_Monroe »

Witam

Nagrałem z zespołem album wszystko analogowo na pięknym szpulowym 24-ścieszkowym TASCAMie, po mix/mast mamy otrzymać "kasetę matkę"
chciałbym kupić czyste kasety (np tu: http://sklep.dlugoleccy.com.pl/kaseta-a ... ur-90.html) i sam przegrywać je z matki w domu
i tutaj rodzi się pytanie bo muszę dokupić decka do mojego skromnego zestawu (kolumny Tonsila i wzm Technics SU-810)
mam na oku dwa decki technicsa (tak chce technicsa zeby ładnie wyglądało ;) )
Technics RS-TR555 http://allegro.pl/magnetofon-technics-r ... 21805.html
Technics RS-TR575 http://allegro.pl/magnetofon-technics-r ... 37039.html

nie znam się na deckach w ogole... który bardziej polecacie do przegrywania?

z góry dzieki, to mój pierwszy post na forum :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41617
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#139

Post autor: Wojtek »

Charles_Monroe pisze:po mix/mast mamy otrzymać "kasetę matkę"
Kaseta magnetofonowa to strasznie słaby nośnik na przechowywanie mastera, więc może to jeszcze przemyśl.
Niech wam zgrają nagranie na szpulę czterościeżkową chociaż, chyba że nie mają sprzętu poza tym Tascamem :morda:.
A jak nie mają to już lepiej mieć w ręku cyfrowy master. Serio.

Jeśli interesuje Cię jakość to uderzaj raczej w jednokieszeniowce (np. RS-AZ6/7), bo główny plus dwukieszeniowców to to, że umożliwiają kopiowanie z taśmy na taśmę w ramach jednego urządzenia, a ja nie wiem czy Ty będziesz planował przegrywać kasety.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Charles_Monroe
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#140

Post autor: Charles_Monroe »

Wladnie o to chodzi ze mam zamiar przegrywac z kasety na kasete. Dostaniemy pliki cyfrowe tez a ta kaseta matka wlasnie po to zeby kopiowac samemu w domu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41617
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#141

Post autor: Wojtek »

Przegrywanie z kasety na kasetę jest bardziej stratne niż przegrywanie z komputera na kasetę, ale jak tam chcesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Tape Deck - czyli magnetofon

#142

Post autor: Waluch »

Nie kupuj tych MAXELL UR-90, to bardzo przeciętne taśmy
kup lepiej dobre ' chromówki ' np. TDK lub Sony
Charles_Monroe
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#143

Post autor: Charles_Monroe »

To mam jeszcze 2 pytania:
- da sie na tych technicsach nagrywac z komputera na obie tasmy jednoczesnie (z podwojna predkoscia)
- gdzie kupie te tdki albo inne lepsze czyste kasety w podobnej cenie?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Tape Deck - czyli magnetofon

#144

Post autor: eenneell »

Charles_Monroe pisze:da sie na tych technicsach nagrywac z komputera na obie tasmy jednoczesnie (z podwojna predkoscia)
NIE!
Charles_Monroe pisze:gdzie kupie te tdki albo inne lepsze czyste kasety w podobnej cenie?
Alegro ttd ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41617
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#145

Post autor: Wojtek »

Z tą "podobną ceną" może być ciężko :)
Zresztą, ile tych kopii będziesz chciał robić? 500? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Charles_Monroe
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#146

Post autor: Charles_Monroe »

kopii na pierwszy rzut chciałbym zrobić 100 sztuk
cena tych maxell przemawia jednak (i ich dostępność) nie znalazłem sklepu internetowego w Polsce ktory sprzedaje nowe kasety, a na TDKi z allegro po 8zł za sztukę mnie nie stać
do kasety bedzie dodawany cyfrowy kod dostępu do plików mp3 i wave więc to raczej będzie gadżet kolekcjonerski nic coś co fani bedą sluchac na okrągło więc nie bałbym się o jakość tych maxelli
poligrafię robię sam, przegrywam sam i chce zamknąć cene wyprodukowania sztuki w 5zł

Jesli bede przegrywał na tym technicsie tak że taśma matka->taśma czysta1 taśma nagrana1->tasma czysta2 taśma nagrana2 -> taśma czysta3 (nie wiem jak to wytłumaczyć) że nie bede caly czas wałkował tej taśmy matki to chyba nie bedzie jakiegos mega ubytku na jakości?

no i ponawiam pytanie: 1. 575 czy ten starszy 555? 2. a jak dokupie CD Technicsa to bede mogl przegrywać z CD na Decka na obie tasmy jednocześnie?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Tape Deck - czyli magnetofon

#147

Post autor: eenneell »

Charles_Monroe pisze:Jesli bede przegrywał na tym technicsie tak że taśma matka->taśma czysta1 taśma nagrana1->tasma czysta2 taśma nagrana2 -> taśma czysta3 (nie wiem jak to wytłumaczyć) że nie bede caly czas wałkował tej taśmy matki to chyba nie bedzie jakiegos mega ubytku na jakości?
Będzie! tak się nie robi /ło.
taśma matka->taśma czysta1,2,3,4,5
taśmy nagrane 1,2,3,4,5->itd ;)
raczej tak, albo bodobnie; z "matki" robić trzeba "matryce" i z nich powielać
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Tape Deck - czyli magnetofon

#148

Post autor: Waluch »

Charles_Monroe , zamiast Maxell UR-90 kup Sony HF
cenowo powinno wyjść podobnie, a z doświadczenia wiem,że jednak Sony jest lepsza jakościowo.

Nagrywam audycje z radia na UR i HF , HF lepiej mi się kalibruje i jest cichsza, lepiej 'prowadzi' taśmę
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41617
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#149

Post autor: Wojtek »

Charles_Monroe pisze:kopii na pierwszy rzut chciałbym zrobić 100 sztuk
Upewnij się czy sklep ma w ogóle tyle na stanie :)
Charles_Monroe pisze:cena tych maxell przemawia jednak (i ich dostępność) nie znalazłem sklepu internetowego w Polsce ktory sprzedaje nowe kasety, a na TDKi z allegro po 8zł za sztukę mnie nie stać
do kasety bedzie dodawany cyfrowy kod dostępu do plików mp3 i wave więc to raczej będzie gadżet kolekcjonerski nic coś co fani bedą sluchac na okrągło więc nie bałbym się o jakość tych maxelli
To może po prostu skupuj sterty kaset używanych? Wystarczą Tobie chyba nawet 60tki?
Charles_Monroe pisze:poligrafię robię sam, przegrywam sam i chce zamknąć cene wyprodukowania sztuki w 5zł
To jaka będzie cena końcowa za "album"? :)
Charles_Monroe pisze:1. 575 czy ten starszy 555?
555.
Charles_Monroe pisze:2. a jak dokupie CD Technicsa to bede mogl przegrywać z CD na Decka na obie tasmy jednocześnie?
Ty myślisz, że magnetofon w jakikolwiek sposób rozróżnia czy podpinasz do niego komputer/CD/radio/wzmacniacz/cokolwiek? :)

Tak czy siak, RS-TR555 chyba ma możliwość jednoczesnego nagrywania na dwie kieszenie. Możliwe, że TR575 też to potrafi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Charles_Monroe
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:36

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#150

Post autor: Charles_Monroe »

W końcu jakieś konkretne odpowiedzi :) jednak co Admin to Admin

1. racja zadzwonie tam czy mają 100 sztuk, Maxella są tam za 2,66 a Sony HF 60 za taniej niż 5zł nie znalazłem. Czemu tak trudno kupić w Polsce nowe kasety?
2. nie chciałbym sprzedawać ludziom uzywane kasety
3. cena koncowa za album to 12 zł a produkcja wydaje mi sie w 6zł się zamknie, ale tu nie chodzi o to żeby na tym zarobić :)
4. ok to kupuje tego 555
5. taa to było głupie pytanie z mojej strony ale zupelnie sie nie znam na tym (jeszcze ;) ) to łopatologicznie: podlączam kompa do wzmaka (wejscie AUX) łącze decka ze wzmakiem, wkladam dwie kasety nowe czyste wciskam REC wlaczam na kompie i powinno sie ładnie nagrać na obu?

Dzięki!
ODPOWIEDZ