CD - player

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#1

Post autor: Stelma »

witam
kompletując sprzęt , szukam odtwarzacza CD
moje typy:
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-denon-d ... 98657.html
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-denon-d ... 98678.html
http://allegro.pl/denon-dcd-625ii-i1739431490.html
jeżeli ktoś z was mial okazję sluchać tego sprzętu proszę o opinie oraz inne propozycje
budżet do 200pln , najbardziej interesuje mnie sprzęt denona z powodu szerokości 435mm :D
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#2

Post autor: Stelma »

mam rozumieć ,że klocki zalinkowane są do bani , czy też w takim budżecie nie ma dobrych CD
czy o co chodzi???
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#3

Post autor: Wojtek »

Sorka Stelma, jakoś umknął mi ten wątek :)
Stelma pisze:najbardziej interesuje mnie sprzęt denona z powodu szerokości 435mm :D
Yyy... ale przecież druzgocąca większość klocków ma właśnie szerokość 43cm, taka wyrobiona norma przemysłowa, a wspominasz o tym jakby to było coś wyróżniającego dla firmy Denon :)
Przejawiasz miłość do marki? Pierw był magnetofon kasetowy Denona, teraz same CDki Denona :)
Nie wiem za bardzo co o nich myśleć. Seria 7xx stoi chyba wyżej od 6xx czy to nie można tak porównywać? Z designu zewnętrznego wydają się być z jednakowego okresu.

W tym pułapie cenowym ciężko oczekiwać cudów. Ot dobre grajki. Czy to będzie Pioneer czy Technics czy inny japończyk z dobrym jak na tą klasę DACem. Wszystkie będą się wyróżniały podobnymi parametrami, podobnym transportem i laserem także :)

"Wyższe" Denony (seria 1xxx, 2xxx, 3xxxx itp.) są faktycznie warte uwagi. O niższych nic nie wiem, bo nic nie słyszałem, więc trudno mi się z konkretami wypowiedzieć, a jedynie takie ogólniki jak powyżej :)

DCD-725 chyba najlepszy z tej trójcy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

CD - player

#4

Post autor: Waluch »

dcd-725 będzie najlepszy tak jak Wojtek pisze
do tego ma nadal dostępny laser KSS-213 w cenie ok 40zł
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: CD - player

#5

Post autor: JacK »

Bardzo słuszna uwaga, dostępność lasera to ważne kryterium zakupu dla starego playera CD. Ten KS-213 od sony nie jest zły , a w dodatku jest tani. Z tą szerokością sprzętu to tak jak Wojtek nie rozumiem bo chyba tylko pioneer ma standardowo klocki nieco mniejsze niż te 43 cm.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#6

Post autor: Stelma »

dzięki za odpowiedzi
widzi mi się też denon dcd-1015 ale budżet nie ten :(
a co do szerokości to kenwood jest 44, niektóre onkyo 46, a pioneery 42
więc nie jest to takie oczywiste
jeżeli znacie jakieś fajne cd do 200pln to proszę o info
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: CD - player

#7

Post autor: JacK »

Miałem kiedyś Yamaha CDX-496. Bardzo fajny sprzęcik , nie był awaryjny wszystko szybko trybiło generalnie byłem zadowolony. Sprzęcik ten należy już do bardziej "nowożytnych" czyli napewno ma te 43 cm na panelu czołowym. Teraz pewnie do dostania w Twoim budżecie.
Jest jeszcze jedna opcja którą osobiście wybrałem i proszę się nie śmiać bo mój odtwarzacz obronił się już kilkakrotnie na audiofilskich spotkaniach podczas bezpośrednich porównań z dedykowanymi playerami CD. Nie były to byle jakie playery m.in. zostawił w tyle stale produkowanego NAD C515 BEE i taką legende jak ONKYO DX-7711. Mowa o Philips DVD 963SA. Patrząc przez pryzmat ceny to prawie genialny odtwarzacz dla płyt CD i SACD dodatkowo dla CD oferuje upsampling asynchroniczny. To słychać i to bardzo wyraźnie ! To kiedyś był najwyższy model odtwarzacza dvd od philipsa z prestiżowej serii match line. Występuje tylko w srebrnym kolorze. Oferuje możliwość wyłączenia całej sekcji "obrazu" i to też od razu słychać :) Natomiast odsłuch płyt SACD na tym modelu to temat wałkowany już na niejednym forum ale wnioski tak samo jak przy CD są takie że potrafi pobić nie jedną dedykowaną maszynke dla tego bezstratnego formatu.
Aby go kupić trzeba stale przeglądać allegro bo jak ktoś się nie zna to często wystawia go jako zwykły stary player dvd za kilkadziesiąt złotych. Jak natomiast trafi w ręce osoby znającej się na rzeczy to szybciutko znajduje nabywców w zachodniej europie płacących za niego nawet do 250 euro za egzemplarz w doskonałym stanie.
Na koniec napisze bo to właściwe forum że formatowi SACD najbliżej jest do analogowego przekazu ze wszystkich dostępnych formatów cyfrowych. Jak ktoś nie wierzy to w miarę swoich możliwości zapraszam do siebie :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#8

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:a co do szerokości to kenwood jest 44, niektóre onkyo 46, a pioneery 42
więc nie jest to takie oczywiste
To są wyjątki, a nie reguły dla wszystkich modeli tych marek :)
JacK pisze:obronił się już kilkakrotnie na audiofilskich spotkaniach podczas bezpośrednich porównań z dedykowanymi playerami CD.
O Boże,..
Teraz powoli zaczynam rozumieć niektóre twoje wypowiedzi JacK :) Pozdrowienia dla znajomych.
JacK pisze:Na koniec napisze bo to właściwe forum że formatowi SACD najbliżej jest do analogowego przekazu ze wszystkich dostępnych formatów cyfrowych.
Bo zawiera najwięcej danych (ogólnie mówiąc), a więc niedziwota ;)

Fajne info co do tego playera DVD.

Ja kiedyś słyszałem obiegową opinię, że pierwszy model Sony Playstation (doczekał się kilku rewizji, chodzi o tą pierwszą, gdyż późniejsze miały już inny, oszczędniejszy design) to kawał dobrego odtwarzacza CD.
W sumie to samo później powtórzyło Sony z Playstation 2 (w momencie premiery najtańszy pełnofunkcyjny odtwarzacz DVD) i Playstation 3 (Bluray).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: CD - player

#9

Post autor: JacK »

Wojtek pisze: O Boże,..
Teraz powoli zaczynam rozumieć niektóre twoje wypowiedzi JacK :) Pozdrowienia dla znajomych.
Dałem sobie z tym spokój jakiś czas temu bo ile można udowadniać komuś że czarne jest czarne , a białe jest białe, jednak niewątpliwie audiofilskie spotkania miały na mnie jakiś wpływ odciskając swoje piętno. Dużo by opowiadać...

a jak ktoś nie wie to pierwsze egzemplarze PlayStation 3 były też playerami SACD, potem sony zredukowało koszty i SACD wyleciało, teraz te egzemplarze ze znaczkiem SACD na boku urządzenia są bardzo poszukiwane i sprzedają się w cenie nowych.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2011, 15:18 przez JacK, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#10

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Dałem sobie z tym spokój jakiś czas temu bo ile można udowadniać komuś że czarne jest czarne , a białe jest białe
Uff, no to mam ulgę :) Tego się właśnie obawiałem, że nadal trwa ten stan, itd. gdyż jest to jakaś cecha wspólna w tym przykładzie.
Koniec off-topa ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: CD - player

#11

Post autor: Krzyś »

JacK pisze:a jak ktoś nie wie to pierwsze egzemplarze PlayStation 3 były też playerami SACD, potem sony zredukowało koszty i SACD wyleciało, teraz te egzemplarze ze znaczkiem SACD na boku urządzenia są bardzo poszukiwane i sprzedają się w cenie nowych.
i jako praktycznie jedyny sprzęt umożliwiają zgrywanie płyt SACD - oczywiście trzeba mieć odpowiednie firmware (<=3.55) z możliwością patchowania funkcji systemowych. Tak przegrane płyty można nagrywać bezpośrednio na czyste płyty DVD, które wiele stacjonarnych odtwarzaczy SACD (ale nie PS3) odtworzy - mimo braku szyfrowania PSP.

Jak dla mnie cały ten projekt jak i opracowanie metody deszyfrowania płyt jest AWESOME.

BP, NMSP :morda:
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#12

Post autor: Stelma »

ale ucieczkę od tematu strzeliliście ;)
ten dvd philipsa ciekawy, ale cena już mniej ciekawa :D
PS 3 też odpuszczę, z tego samego powodu
nie jestem Audiozbokiem i chcę mieć przyzwoity CD-k za skromną kasę.
W temacie SACD jestem zielony i wątpię bym go kiedyś chciał zgłębiać.
więc może proszę o opinie "zwyłych CD-playerów"
onkyo - 7111,7210 (szeroki 45,5 :D) i 7211,7222,7031
marantz - CD 38,40,42mkII

P.S. dzięki za opis Yamahy
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#13

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:nie jestem Audiozbokiem i chcę mieć przyzwoity CD-k za skromną kasę.
Bycie "Audiozbokiem" to jedno, a centusiem to drugie, moim zdaniem :)

Co do kolejnych modeli... Marantze chyba lepsze od Onkyo? Z tych serii przynajmniej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#14

Post autor: Stelma »

nie jestem centusiem, jeżeli sugerujesz by dozbierać i kupić coś droższego to ja nie wykluczam takiej możliwości ale realny budżet max!!! jaki chcę wydać na CD to 400pln i więcej nie planuje.
ma to fajnie grać i tyle :)
jakieś propozycje?
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

CD - player

#15

Post autor: Waluch »

od razu mówię, że nie wiem jaką ma szerokość :mrgreen:

http://allegro.pl/rotel-rcd-965bx-i1748734226.html

bardzo fajnie grający CD
ODPOWIEDZ