Jazz Salon Odrzuconych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#781

Post autor: darkman »

Ha, odgrzebałem starego TWET'a jednak, bo gdzieś go straciłem z oczu, ale jest łosiaczek z 1974 roku. Stan znakomity mi się zachował, jedynie okładka z ringwear, pewnie od stojaka z drutami, który kiedyś miałem obok gramofonu w zamierzchłych czasach fonografii krajowej. Płytę kupiłem w księgarni koło mojej przyszłej teściowej. No tak, gdy się ukazała (chyba 1975 jakoś tak), a trzeba Wam wiedzieć, ze własną kasą jeszcze wtedy nie dysponowałem ;) Babcia jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Cudowna kobieta.

To będzie jedyna płyta PJ dublowana u mnie wznowieniem bo zamierzam się zaopatrzyć.
Wznowienia oceniam znacznie wyżej niż te pierwsze wydania pod wieloma względami, poza czasem wydania, rzecz jasna. Mają zresztą w większości nowy tzw engineering 8-)
Załączniki
IMG_2862.jpg
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 964
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#782

Post autor: martin.h »

Soul Brothers | Milt Jackson & Ray Charles

Jeden z lepszych zakupów, za 93 zł :D Wydanie AAA z masterem Kevina Gray'a, do tego laminowany tip-on jacket, wydanie idealne. I jakby ktoś nie wiedział to Ray grał nie tylko na pianinie, ale i na saksofonie ;)
FB_IMG_1708715574403.jpg
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#783

Post autor: darkman »

Jakoś cały weekend słuchałem Scofielda w różnych składach, to jest jednak gość. Davis miał nosa do niego trzeba przyznać.
Tu z Patem ładnie robią call and response, na 2LP. (Blue Note TP jeszcze dawniej po starych cenach brałem, teraz już nawet nie zerkam .. bo oczy bolą :)
Załączniki
IMG_2643.jpg
IMG_2643.jpg (55.52 KiB) Przejrzano 450 razy
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#784

Post autor: darkman »

STAR PEOPLE z 1983 na 1st Columbia,
Skoro o Scofieldzie mowa, to co prawda tylko w dwóch utworach, bo główny gitarzysta to funkujący Mike Stern, ale spoko jest i John.
No i te grafiki z ręki Milesa. Znakomita wbrew pozorom bluesująca płyta z elektrycznym funk akcentem. Doskonale zagrane i zaaranzowane / Teo Macero/.
(aha, gdybyście szukali płyty, to koperta wewnętrzna ma być również z akwarelami Davisa)

Miles Davis – trumpet, keyboards
Mike Stern – electric guitar - Yamaha, body Tele,
John Scofield – electric guitar (2, 3) - Ibanez 100, późniejszy JSM100 już sygnowany,
Marcus Miller – electric bass
Tom Barney – electric bass
Al Foster – drums
Mino Cinelu – percussion
Bill Evans – soprano saxophone, tenor saxophone
Załączniki
IMG_0874.JPG
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#785

Post autor: Mawis »

Wciąż na wishliście u mnie...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#786

Post autor: darkman »

Miles Davis, Kill'em All. W dodatku bez gitarzysty, skandal. Na starym Japońcu, dość dobre wydanie i realizacja bez uwag, bardzo poprawna.

SONP 50052 CBS/Sony
https://www.discogs.com/release/6502041 ... ilimanjaro
https://www.discogs.com/release/9451445 ... ilimanjaro
Dwie różne edycje tego wydania, moja to label CBS/Sony białe tło z żółtym, ten pierwszy link, fajne - żywe, dynamiczne, głębokie i detaliczne brzmienie, na moje ucho rzecz jasna.

Mam też SOPL 169
https://www.discogs.com/release/1553946 ... ilimanjaro
i również godne polecenia wydanie do kolekcji bdb, można brać. Przy OBI bym się nie upierał jak traficie SOPL'a, bo gówniane jest:
https://www.discogs.com/release/3613868 ... g5Mzg3Mg==
Natomiast bez zawsze deczko taniej.
Załączniki
IMG_0873.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#787

Post autor: darkman »

Sorcerer (Jap) i Brew (US).. znaczy Brwi, bo podwójna ;) W sumie Sorcerer też podwójna, fotka nie kłamie przecież :D , a jeden obrazek za tysiąc słów.

Na okładce brwi to ta parka idzie do kąpieli w morzu spienionym, aż tej młodej włosy dęba stanęły, bo jakiś pożar jest na wydmach i gorąco, a ta głowa to matka. Jej. Patrzy i Se myśli, no ładnie żem Qrła wychowała, się obściska z tym murzynem publicznie, mężowi bym poskarżyła ale akurat siedzi za jakieś przekręty jak to hydraulik się czasem coś ukręci. O tym jest ta muza, no niby nie śpiewają i tekstu nie ma, ale po co jak wszystko widać na okładce. A to gatefold jak wiecie. W środku okładki to dopiero się dzieje, aż strach opowiadać.
Aaa bo bym zapomniał. W morzu jest statek na horyzoncie i się czai. Nie widać za bardzo, bo to łódź podwodna na peryskopowej tylko, ale możecie mi wierzyć. No i te dwa samoloty na błękicie nieba, nie widać też bo to ówczesna wersja U2, ale są! U Milesa jest wszystko! Miles Lives.
Załączniki
IMG_0866.JPG
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#788

Post autor: SimonTemplar »

darkman pisze:
26 lut 2024, 20:45
W morzu jest statek na horyzoncie i się czai. Nie widać za bardzo, bo to łódź podwodna na peryskopowej tylko
:laughing-rolling: Jasny gwint, co wy tam palicie!? (ja też kcę :lol:) Od dzisiaj już normalnie nie popatrzę na tę okładkę.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#789

Post autor: darkman »

Oj Szymon, peryskopu nie widać, bo akurat młode orki baraszkowały i zasłoniły. Nie bądźmy szczególarzami. Sam wiesz, że w środku to dopiero jest odlot i full of zasadzkas!


.. ale fakt jakąś chamską okładkę zew mam na Brewjach, konieczność zerwać chwasta.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#790

Post autor: darkman »

To jeszcze Miluch Tajniak borsalino.
DECOY
1984 z cyklu Scofield rządzi z Marsalisem na alcie:
Miles Davis – trumpet, synthesizers (2, 4-7), arrangements (2, 5, 6, 7)
Robert Irving III – synthesizers (1, 2, 3, 6), electric drum programming (1, 2, 3), arrangements (1, 2, 3), synth bass (2)
John Scofield – guitars (1, 3, 5, 6, 7)
Darryl "The Munch" Jones – electric bass (1, 3-7)
Al Foster – drums (1, 3-7)
Mino Cinelu – percussion
Branford Marsalis – soprano saxophone (1, 3, 6)
Bill Evans – soprano saxophone (5, 7)
Załączniki
IMG_0877.JPG
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 964
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#791

Post autor: martin.h »

Nie tak dawno bo kilka postów wyżej Darek wrzucał Sorcerer Miles'a, którego nie mam, i patrzę sobie na skład i zastanawiam się jak mogę tego nie mieć :)
Mały research co jest na rynku i na co mnie stać i padło na zielone wydanie z 2023 roku od Music On Vinyl, 2500 numerowanych sztuk wyszło :)
Jakby ktoś się czasem zastanawiał czy warto kupować te wznowienia to polecam, mam kilka MoV i każdy jest super, dźwięk jest z cyfrowych plików, ale w dzisiejszych czasach nawet MoFi tak robi ;) Plusem jest zamykana zewnętrzną folia w gratisie 8-)
FB_IMG_1709145875989.jpg
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 964
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#792

Post autor: martin.h »

No to jeszcze Kind of Blue, którego chyba tutaj w ogóle nie było, wiadomo mainstream, pop itp. ;) Swoją drogą te 5 mln egzemplarzy przy 70 mln Thriller'a Jackson'a to nic :D
To też wydanie Music On Vinyl z 2013 roku, wg. discogs jedno z najlepiej brzmiących nowych nie za miliony monet ;)
FB_IMG_1709150719036.jpg
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#793

Post autor: darkman »

martin.h pisze:
28 lut 2024, 19:52
mam kilka MoV i każdy jest super
A autopsji potwierdzam. Też mam kilka i to bdb wydania. Prawdę mówiąc to dość chętnie je kupuję dla tytułów, których nie mam, np kiedyś przytargałem z Amsterdamu (jakoś tanio bo oficyna wydaje w Netherlandach właśnie i stąd pchają na Europę, swego czasu na giełdzie w Utrechcie MoV były w ofercie 50% ceny rynkowej) kilka elektrycznych Milesów typu Agharta, Pangea i coś tam typu Dark Magus itd. Spoko są i bardzo estetycznie wydane. Całkiem fajna oficyna.
Jeszcze kiedyś miałem On the Corner i Jacka Dżonsona, ale od kiedy mam oryginały i potem ściągnęliśmy z Bartkiem te "nowe" i "limitowane" MoFi-ki, to podarowałem komuś z rodziny.
martin.h pisze:
28 lut 2024, 21:09
wiadomo mainstream, pop itp.
disco dance :D kotlet :lol: Martin piłeś? :D

p.s. nie jazz, ale ostatnio sobie kupiłem na MoV, 2LP Jerry Cantrell. Superowo wydane jak zwykle i bdb nagrane. Poluję na ten drugi tytuł Jerrego, który mam tylko na CD, a generalnie jest lepszy moim zdaniem nieco, ale oba samce oczywiście!
Załączniki
IMG_0970.JPG
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 964
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#794

Post autor: martin.h »

darkman pisze:
29 lut 2024, 08:16
martin.h pisze:
28 lut 2024, 21:09
wiadomo mainstream, pop itp.
disco dance :D kotlet :lol: Martin piłeś? :D
2 lampki wina :D
Tak trochę się śmieję bo jak pisałem najlepiej sprzedający się album z klasycznego jazzu bo podobno Norah Jones sprzedała więcej ;)
No i patrząc na to czego zacząłem słuchać (Cecil Taylor, Anthony Williams, Ornette Coleman, Sam Rivers) to Miles Davis to jednak znana osoba i przynajmniej każdy słuchający muzyki (jakiejkolwiek) wie o kogo chodzi :lol:
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Salon Odrzuconych

#795

Post autor: darkman »

Riversy sobie posłuchaj BTW te:
https://www.discogs.com/master/351090-D ... Sam-Rivers
Wersja minimalistyczna, tylko dwa instrumenty, są dwa volumeny 1. 2.

i to:
https://www.discogs.com/release/3540094 ... ay-Journal
też dwa vol., mam na CD i chyba tylko na CD jest.

Jeszcze ze Slippenbachem, bardzo ciekawy pianista sceny improv z niemieckiej kuźni FMP
https://www.discogs.com/release/1138875 ... ch-Tangens
- wydaje mi się, że też nie mam wydania LP, mam to na CD tym właśnie.
ODPOWIEDZ