Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Przemekbdf
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2014, 21:00

Mikstura forumowa

#211

Post autor: Przemekbdf »

Śliczne dzięki - pojadę do tego Fotonu (trochę głupio mi teraz, bo powinienem o tym pomyśleć..). Kupiłem myjkę Knosti z płynem i już zużyłem cały - swoje zrobił, bo różnica w odsłuchu masakrycznie lepsza. A skoro można jeszcze go poprawić, na co liczę, miksturą forumową to muszę sobie taką zrobić.. Także jeszcze raz dzięki za pomoc :D
Awatar użytkownika
kebabożerca
Posty: 218
Rejestracja: 07 mar 2014, 16:41

Mikstura forumowa

#212

Post autor: kebabożerca »

Sklepy foto albo dogadaj się na jakimś forum fotografii tradycyjnej z kimś z Twojego miasta.
Aj du not baj dys rekord, it is skraczt.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Mikstura forumowa

#213

Post autor: radekcza »

Wszystkie składniki do mikstury forumowej można dostać na allegro, za 35zł można dorwać 5l wody, 1l spirytusu i mirasol. Pewnie można taniej, ale jak ktoś nie ma czasu tak jak ja ;) to jest to dobra alternatywa, a i tak wychodzi dużo taniej od płynu Knosti.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2014, 00:33 przez radekcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#214

Post autor: Wojtek »

radekcza pisze:a i tak wychodzi dużo taniej od płynu Knosti.
Nie mówiąc już o tym, że całość starcza na dłużej, bo ile litrów mikstury zrobisz z litra alko, mirasolu i dokupując co jakiś czas najtańszy składnik czyli miękka wodę? :) Praktycznie nie ma porównania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Mikstura forumowa

#215

Post autor: radekcza »

Dokładnie :) taniej, więcej i lepiej działa - ja po pierwszym zastosowaniu forumowej i odsłuchu, ponownie myłem wszystkie płyty umyte wcześniej Knosti ;)
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#216

Post autor: zoombie »

Dodam może moje ostatnie doświadczenie - przy myciu mocno zakurzonych płyt, płyn musiałem filtrować w zasadzie co góra 6 płyt, a pewnie i co 3 by się przydało. Inaczej robiły się zacieki i było niestety słychać trzeszczenie, prawie jak na niemytej płycie, a może i gorzej. Ponowne mycie pomogło.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#217

Post autor: Wojtek »

Te najmocniej zakurzone warto pierw przemyć samą demineralką lub nawet przetrzeć pierw zmoczoną szmatką z mikrofibry, a dopiero potem potraktować miksturą w myjce.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#218

Post autor: zoombie »

Niegłupie. Pranie wstępne i zasadnicze. Obróbka zgrubna i szlifowanie :) Thks :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Mikstura forumowa

#219

Post autor: kielek »

Osobiście przy mocno zabrudzonych płytach stosuję pranie wstępne,zasadnicze i później płukanie( woda destylowana z mirasolem) ;)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Mikstura forumowa

#220

Post autor: tollo »

Po późnym płukaniu warto wytrzeć płytę jak komuś robią się zacieki, wtedy łatwiej ich uniknąć.
Awatar użytkownika
Gontar
Posty: 72
Rejestracja: 10 paź 2013, 22:39
Lokalizacja: Błonie

Re: Mikstura forumowa

#221

Post autor: Gontar »

A ja niestety zrobiłem taką miksturkę i umyłem wszystkie płytki (bez słuchania w między czasie tych co wcześniej umyte, tylko na raz wszystkie umyłem a potem wziąłem się za odsłuch). Co się okazało ? Chyba Izopropanol był jakiś lewy bo myjka Knosti się zrobiła chropowata... a płyty straszne trzeszczą :( i wygląda na to że chyba ten alkohol porozpuszczał mi trochę płytki :( i teraz pewnie już się nic nie da zrobic.
When I'm gone, no need to wonder if I ever think of You,
The same moon shines , the same wind blows for both of Us
And time is but a paper moon, be not gone...
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#222

Post autor: zoombie »

Płyty bardzo były brudne? Po ilu płytach filtrowałeś płyn? Wszystkie płyty są trefne, te które myłeś pierwsze też?

Hmmmm, zastanawia ta chropowatość myjki ....
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Mikstura forumowa

#223

Post autor: zbyszek1982 »

No to niezłe jaja. Pokaż opakowanie od tego izopropanolu, żeby się inni nie nacięli.
Awatar użytkownika
Gontar
Posty: 72
Rejestracja: 10 paź 2013, 22:39
Lokalizacja: Błonie

Re: Mikstura forumowa

#224

Post autor: Gontar »

zoombie pisze:Płyty bardzo były brudne? Po ilu płytach filtrowałeś płyn? Wszystkie płyty są trefne, te które myłeś pierwsze też?

Hmmmm, zastanawia ta chropowatość myjki ....

Płyty nie były baaardzo brudne, tylko jakies paluchy i paprochy, wszystkie płyty wcześniej były już kiedyś myte, filtrowałem co 5 płyt + tak, wszystkie trzeszczą tak jakby były zarżnięte na bambino, a przed myciem były ok :(

Wrzuciłbym zdjęcie ale niestety wylałem do kibla a opakowanie na zsypie xD jedna rzecz to to, że mikstura po sporządzeniu nie była przeźroczysta, tylko taka jakby hmmm... taka mgiełka biała. Myślałem, że po prostu się wzburzyło i tyle.

Woda w porządku bo już wcześniej w niej myłem i było ok a to to samo opakowanie :)

Przemyłem po tym wszystkim jedną płytę wodą destylowaną z ludwikiem i nic. Drugą wykąpałem w occie, też nic się nie poprawiło. Więc myślę, że kaplica ;(
When I'm gone, no need to wonder if I ever think of You,
The same moon shines , the same wind blows for both of Us
And time is but a paper moon, be not gone...
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#225

Post autor: Reymont »

Współczuć :(

To nie żarty, można grubą kasę wtopić. Byłoby fajnie jakbyś dał jakiś namiar na ten lipny izo. Może będziesz obok sklepu albo linka byś podał?
ODPOWIEDZ