Książka Rare Record Price Guide

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Książka Rare Record Price Guide

#1

Post autor: Oliver »

Rare Record Price Guide 2010
Rare Record Price Guide 2010
Posiada ktoś może taką książeczkę?
Jakieś opinie o niej?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Książka Rare Record Price Guide

#2

Post autor: Wojtek »

Nie posiadam, bo póki co nie widzę potrzeby :)

Koronny i niekiedy autorytarny zbiór danych nt. cen rzadkich płyt. Jak ktoś preferuje mieć taki cennik w łapkach to powinien śmiało sięgnąć po tą pozycję :)

Książka niczym księga rekordów Guinessa ukazuje się corocznie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Książka Rare Record Price Guide

#3

Post autor: Oliver »

Mnie ciekawi co tam w tej książce można by znaleźć. Wydaje mi się, że może być ciekawa. Nie tyle o ceny mi chodzi, ale o różne informacje nt. płyt wartych uwagi.

Nie znalazłem żadnego "e-booka" w pdf-ie... Ma ktoś jakiś namiar?

Książka trochę kosztuje (mówię o starszych edycjach, bo najnowsza to już w ogóle...). Jeden pan z UK ma wydanie 2004 za 1 funta (licytacja) - zapytałem o wysyłkę do Polski - 35 funtów... :)

Za niecałe 20zł z przesyłką jest edycja 1994, ale nie wiem czy warto. Raz że "trochę" nieaktualne - także jeśli chodzi o ceny. Dwa, że sprzedający nie zamieścił zdjęcia w aukcji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Książka Rare Record Price Guide

#4

Post autor: Wojtek »

Oliver pisze:Nie tyle o ceny mi chodzi, ale o różne informacje nt. płyt wartych uwagi.
Znajdziesz tam główne ceny i co najwyżej jakieś dodatkowe informacje co do tego czym się różnią kolejne wydania danego rzadkiego albumu, więc jeśli płyt wartych uwagi szukasz bardziej po cenie niż po muzyce, to jesteś bardziej kolekcjonerem niż melomanem ;) Tak ja to przynajmniej widzę :D
Oliver pisze:Nie znalazłem żadnego "e-booka" w pdf-ie... Ma ktoś jakiś namiar?
To jest specjalistyczna i gruba kniga, nie dziwię się, że nie ma spiraconego wydania w sieci :D
Oliver pisze:Książka trochę kosztuje (mówię o starszych edycjach, bo najnowsza to już w ogóle...).
Specjalistyczna książka dla niszowego grona odbiorców = to normalne, że cena wysoka :)
Oliver pisze:Jeden pan z UK ma wydanie 2004 za 1 funta (licytacja) - zapytałem o wysyłkę do Polski - 35 funtów... :)
Przesadził z wysyłką. 5-6 funtów, biorąc pod uwagę grubość i wagę książki. Sprzedawca pewnie nie ma bladego pojęcia albo chce cię po prostu "wydoić" :D
Oliver pisze:Za niecałe 20zł z przesyłką jest edycja 1994, ale nie wiem czy warto. Raz że "trochę" nieaktualne - także jeśli chodzi o ceny. Dwa, że sprzedający nie zamieścił zdjęcia w aukcji.
No ale "różne informacje nt. płyt wartych uwagi" pewnie będą nadal dość aktualne :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Książka Rare Record Price Guide

#5

Post autor: Oliver »

Dzisiaj do mnie doszła edycja 2002. Waży mniej więcej tyle gram ile ma stron. :D

Od lewej mamy: rok, numer katalogowy, tytuł płyty + ewentualnie dodatkowe info, cena w funtach
Na powyższym schemacie opiera się cała książka, co kilkanaście stron znajduje się czarno-białe zdjęcie jakiegoś bardziej znanego artysty.

Jedyne zdjęcia porównujące okładki płyt znalazłem w Beatlesach, którym poświęcono aż 12 stron.

Myślę, że książka jest warta uwagi, od czasu do czasu można sobie zajrzeć i porównać co jest bardziej "rare" a co mniej. ;) Z przymrużeniem oka oczywiście.

(Bobbyego Farrella tam nie ma :D )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Książka Rare Record Price Guide

#6

Post autor: Wojtek »

Oliver pisze:cena w funtach
To normalne dla wydania UK ;)

A czy np. dla danego albumu jest też informacja o wznowieniach? Inne numery katalogowe itd.?
No i też trzeba brać pod uwagę że np. w USA dany album ma taki numer, a w UK taki (nie wspominając o możliwym braku jednakowej oficyny wydawniczej) czy może to wydanie ogranicza się po prostu do rynku brytyjskiego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Re: Książka Rare Record Price Guide

#7

Post autor: Oliver »

A czy np. dla danego albumu jest też informacja o wznowieniach? Inne numery katalogowe itd.?
Nie bardzo, chyba tylko w przypadku The Beatles jest podział na first pressing, second pressing itd.
No i też trzeba brać pod uwagę że np. w USA dany album ma taki numer, a w UK taki (nie wspominając o możliwym braku jednakowej oficyny wydawniczej) czy może to wydanie ogranicza się po prostu do rynku brytyjskiego?
Raczej wszystkie Cat# są zaczerpnięte z wydań brytyjskich. Może dlatego nie ma Bobbyego Farrella? :D

Tak wygląda przykładowa strona:
Strona z wydania 2010
Strona z wydania 2010
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Książka Rare Record Price Guide

#8

Post autor: Wojtek »

Łe, no to książka jest tym mniej warta zachodu dla mnie :) Dzięki ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

Książka Rare Record Price Guide

#9

Post autor: Oliver »

No ale wiesz, jakby w tej książce było wszystko o czym mówisz to nie miała by ona 1500 stron tylko 50 000 albo i jeszcze więcej. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Książka Rare Record Price Guide

#10

Post autor: Wojtek »

Co w jakiś sposób usprawiedliwia zakup? Dla mnie nie :D Wolę Internet w takim razie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ