Zakłócenia zewnętrzne

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2613
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#16

Post autor: Bacek »

To jeszcze o niczym nie przesądza. Tor audio w gramofonie nie jest zasilany. Zasilany jest tylko napęd.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Batiar
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:28
Gramofon: Technics SL-5200

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#17

Post autor: Batiar »

O! Jaki duży odzew! Dziękuję!!!
Już spieszę z odpowiedzią na wszystkie pytania.
Tor sygnału jest taki : Technics SL-5200 (wkładka Nagaoka MP110) > przedzwmacniacz Lehmannaudio Cube II > wzmacniacz sluchawkowy Casea Lyra > słuchawki AKG K701. Powtarzam się ale taka sytuacja zaistniała niedawno. Wcześniej nie było problemu.
Podjechałem ze wszystkimi klamotami do serwisu gramofonów. Ponieważ podejrzewałem transmiter wifi i nowy router Play facet podłączył podobne ustrojstwa w pobliżu gramofonu. Wręcz dotykał wkładki antenami pracującego routera i NIC. W słuchawkach tylko szum. Efektu nadawania Morsem nie było.
Wniosek : coś „sieje” w mieszkaniu albo idzie od sąsiadów. Wcześniej tego nie było. Właściciel serwisu zaproponował ekranowanie całego gramofonu i wymianę kabli sygnałowych. Nie zdecydowałem się gdyż sprzęt jest sprawny i trzeba znaleźć źródło zakłóceń i je wyeliminować. Poza tym cena za tę usługę zwaliła mnie z nóg…
syko
Posty: 2374
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#18

Post autor: syko »

Tak- ale mam ten sam problem na phono1(podłączony gramofon) i phono2 (puste wejście), gdzie siła zakłócenia jest inna. Zaraz odłączę gramofon aby się przekonać że to nie gramofon jest anteną czy innym nadajnikiem.

Wygląda na to że dysk sieje jak diabli, nie zasilacz dysku i chyba nie komputer wraz z tym dyskiem bo bez niego jest błoga cisza w głośnikach. Zwracam na to szczególną uwagę bo nieraz słucham muzyki dość głośno i jak mi coś tam w tle buczy to się irytuję.
Batiar pisze:
21 gru 2023, 20:28
Wniosek : coś „sieje” w mieszkaniu albo idzie od sąsiadów.
Nie próbowałeś przenieść sprzętu do innego pomieszczenia tak z ciekawości?
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Batiar
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:28
Gramofon: Technics SL-5200

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#19

Post autor: Batiar »

Nie próbowałem ale pomysł jest dobry. Poza tym wyłączę w mieszkaniu po kolei wszystko i może drogą elliminacji znajdę sprawcę...A wtedy nawet konstytucja mu nie pomoże :lol:
Batiar
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:28
Gramofon: Technics SL-5200

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#20

Post autor: Batiar »

Uzupełnienie odpowiedzi:
Jakieś ledy? – w łazience.
Gramofon ma osobny kabel do uziemienia – TAK
Bo zakłócenia słychać nawet wtedy gdy gramofon jest wyłączony. Wystarczy we wzmacniaczu włączyć źródło "phono" – nie ma takiej możliwości. To jest wzmak słuchawkowy i nie posiada przełącznika wejść.
Batiar
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:28
Gramofon: Technics SL-5200

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#21

Post autor: Batiar »

Wojtek pisze:
21 gru 2023, 00:43
Jaki gramofon? SL-5200?
TAK.
Batiar
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:28
Gramofon: Technics SL-5200

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#22

Post autor: Batiar »

Wojtek pisze:
21 gru 2023, 11:59
To musiałby być kijowy przedwzmacniacz. Raczej rzadki przypadek by to był powód.
Przedzwmacniacz Lehmannaudio Cube II.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2613
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakłócenia zewnętrzne

#23

Post autor: Bacek »

syko pisze:
21 gru 2023, 20:36
Zaraz odłączę gramofon aby się przekonać że to nie gramofon jest anteną czy innym nadajnikiem.
Moja uwaga o słuchaniu bez gramofonu była trochę "humorystyczna". Żeby wyeliminować pre trzeba było by zrobić test z innym pre w tym samym torze.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ