Jakość picture disców

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakość picture disców

#46

Post autor: krolix »

Cóż, ja uważam, że płyty są do tego aby ich słuchać, i dlatego powinny się cechować możliwie najlepszą jakością dźwięku. Dlatego w przeciwieństwie do bublowatych picture disców wolę regularne wydania.
Iron Maiden też bardzo lubię. Będę teraz na ich koncercie w Gdańsku i zobaczę ten zespół wtedy po raz trzeci (pierwszy raz to było 27 lat temu, też w Gdańsku ;) ).
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Picture disc, kolorowa czy czarna?

#47

Post autor: Reymont »

Mam zamiar kupić płytę wydaną w 2011 roku, czyli nówkę. Występuje w trzech wydaniach (jak w temacie).
Czy obecnie jakość dźwięku jest wszędzie taka sama i co z trwałością?
Rozsądek podpowiada - kup tradycyjną czerń, gust - picture disc a pewnie okaże się zaraz, że różowej(!) wypuścili najmniej :think:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Picture disc, kolorowa czy czarna?

#48

Post autor: vinylpiotrek »

Różowa niekoniecznie musi być gorsza od czarnej, pikczer zawsze gorszy, taka pocztówka dźwiękowa na bogato.
Obrazek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jakość picture disców

#49

Post autor: eenneell »

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28 ... 015#p56015
eenneell pisze:The Stranglers- "the Raven"
Ten winyl jest OK :!:
Mity o "pykczurdyskach" demitowizuje ;)
Nic nie "pyka"; czystość nagrania i dynamika są znakomite :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 155
Rejestracja: 06 sie 2013, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Jakość picture disców

#50

Post autor: d-t-x »

RATM - RATM (reedycja z okazji XX-lecia wydania płyty) - szumi dość mocno. Jakość dźwięku jest bez zastrzeżeń, ale słychać szum także w chwilach wyciszeń w utworach.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Jakość picture disców

#51

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28 ... 015#p56015
eenneell pisze:The Stranglers- "the Raven"
Ten winyl jest OK :!:
Mity o "pykczurdyskach" demitowizuje ;)
Nic nie "pyka"; czystość nagrania i dynamika są znakomite :!: :!: :!:
Dzisiaj/teraz słucham znowu i potwierdzam świetną jakość tej "pikczurowej" płyty!
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Jakość picture disców

#52

Post autor: krolix »

Fajny filmik przedstawiający produkcję picture discu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1hKgYLxZANU[/youtube]
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2126
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Jakość picture disców

#53

Post autor: klin »

Picture disc to słaby patent ale kolorowych winyli to mam kilka i wszystkie bardzo fajnie grają (nie ma według mnie żadnej różnicy).
Wszystko według mnie zależy głównie od jakości przygotowanego materiału i samego tłoczenia a nie od koloru winyla. Mam Mr. Bungle od Plain Recordings czarnego i mam z MOV kolorowego i ten drugi jest o niebo lepszy od czarnego.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 155
Rejestracja: 06 sie 2013, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Jakość picture disców

#54

Post autor: d-t-x »

Bo nie ma różnicy, czy dodadzą czarnego, czy np. czerwonego barwnika do PCV. Picture disc to zupełnie inna technologia produkcji nośnika.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Jakość picture disców

#55

Post autor: chrzan49 »

Panowie.Pianę bijecie.Na fimiku z YouTube stoi jak wól że :pkkczrki nie brzmia tak dobrze jak normalne i po sprawie.Mam kilka kolorowych vinyli z lat 80-ych i to graja b.dobrze.Jedenak na me inżynierskie ucho black vinyl powinieen brzmieć lepiej bo sadza jako wypełniacz ma własśiwości smarne co nie bez wpływu dla igły.
Poza tym szalenie ważna jest jakość nagrania matki.Jak szumy to i płytce usłyszycie.
Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1169
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Jakość picture disców

#56

Post autor: pawelgrab »

Omijałemm omijałem, ale już nie mogłem się powstrzymać i parę picture disc zakupiłem w celach estetyczno prezentowych.

Jeden warunek tylko dla znajomych lubiących muzykę, ale bez gramofonu – żeby do głowy nie strzeliło rozkręcać prezentu w celach osłuchowych.

Ogólnie jakość nagrań nie jest tragiczna jak krzyczą – przypomniały mi się czasy gdy na pocztówce dźwiękowej słuchałem „cztery słonie” i o to w tym chodzi ;) .
Hejt nie jest potrzebny – wystarczy spojrzeć na prezentację – za niecałe dwie paczki pieniędzy jest coś innego, ale związanego z czarnym krążkiem – więc w ramy zbieractwa się wpisuje :think: a ten zostaje u mnie :


IMG_20230213_163602.jpg
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1644
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakość picture disców

#57

Post autor: Szelak »

Te na pewno nie były jakichś wysokich lotów brzmieniowych.
Ale wizualnie to przepiękny picture disc :D
Ładniejszego nie widziałem ;)
Załączniki
IMG_0508.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
IMG_0507.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Felix1988
Posty: 3502
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jakość picture disców

#58

Post autor: Felix1988 »

Picture to bardziej gadżet, ale cieszący oko. W przypadku tego albumu do słuchania mam CD i do wyboru kilka kaset; longplay dopełnia podstawową dla mnie dyskografię z lat 1970-1994.
Załączniki
Black Sabbath Cross Purposes.jpg
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1169
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Jakość picture disców

#59

Post autor: pawelgrab »

Felix1988 pisze:
17 lut 2023, 11:09
Picture to bardziej gadżet, ale cieszący oko.
pawelgrab pisze:
13 lut 2023, 18:09
Jeden warunek tylko dla znajomych lubiących muzykę, ale bez gramofonu – żeby do głowy nie strzeliło rozkręcać prezentu w celach osłuchowych.
no właśnie dopowiem - świetna i smukła ramka, kosztująca połowę pieniędzy prezentu ale trza ją poskręcać i wiem teraz dlaczego na zdjęciu z reklamy jest śrubokręt - ale sama ramka to wykon jak najbardziej OK: a całość jak np. na prezent - super i cieszy oko :D - SPRAWDZONE :lol: - przyciąga uwagę i pozytywne komentarze, także polecam ;) gadżet to gadżet :mrgreen:

dz.jpg
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Felix1988
Posty: 3502
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jakość picture disców

#60

Post autor: Felix1988 »

Szelak pisze:
13 lut 2023, 23:21
Ładniejszego nie widziałem ;)
Pan Jerzy w gustownej peruczce też wygląda niczego sobie :) Co prawda miałem już tę pocztówkę, ale kupienia drugiej, jak nowej i z oryginalną kopertą, za "całe" 2 złote nie mogłem sobie odmówić, bo nakład już nieduży, jak na 1977 rok, niewiele ponad 7 tysięcy egzemplarzy.
Załączniki
Polomski.jpg
ODPOWIEDZ