Kolorowe winyle Iron Maiden?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
original
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2011, 23:41

Kolorowe winyle Iron Maiden?

#1

Post autor: original »

Podpowiedzcie proszę jak to jest z tymi kolorowymi winylami. Zakupiłem nówkę Iron Maiden na allegro, 2 LP Virtual xl, podobno oryginał na kolorowych krążkach. Jeszcze nie zapłaciłem i nie wiem czy się nie wycofać bo nie mam pewności czy to oryginał...
Darek

Re: KOLOROWE WINYLE

#2

Post autor: Darek »

original pisze:Podpowiedzcie proszę jak to jest z tymi kolorowymi winylami. Zakupiłem nówkę Iron Maiden na allegro, 2 LP Virtual xl, podobno oryginał na kolorowych krążkach. Jeszcze nie zapłaciłem i nie wiem czy się nie wycofać bo nie mam pewności czy to oryginał...
Spotkalem tylko raz na niebieskim winylu, ale nawet dobrze nie ogladalem. Do tej pory orginalne wydania mialem tylko na czarnym i picture disc. Moze to byc jakas re-edycja.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolorowe winyle Iron Maiden?

#3

Post autor: krolix »

Nie mogę wypowiedzieć się w omawianej kwestii autorytatywnie ale przeglądając oferty różnych sprzedawców, polskich i zagranicznych, widzę wysyp bootlegów oryginalnych wydawnictw i bardzo często pojawiają się one właśnie w formie kolorowego winyla (często w kilku wersjach do wyboru). Tej płyty IM, w formie kolorowego DLP, nie widzę na discogs, co dziwne, bo przy tak popularnym zespole cokolwiek na temat takiego wydania raczej powinno tam być. Podobnie przeglądając teraz pobieżnie fora fanów IM spotykam się z opinią, że od paru miesięcy pojawiło się sporo bootlegów Virtual IX, zarówno na czarnych, jak i kolorowych winylach. Ale zaznaczam, nie wyrokuję z całą pewnością o tym, co kupiłeś. Pogrzeb troszkę jeszcze w necie i koniecznie zapytaj sprzedawcę.
Jeśli kupiłeś płytę na allegro, to podpowiem, że roi się tam od różnych bootlegów, nie podpisanych przez wystawiających dlatego, że boją się oni usunięcia aukcji czy konta. Czasem stosują oni różne wybiegi w stylu "wydawca: ?????" itp, często pozostawiają też jednak sprawę domysłowi kupujących (że pewne rzeczy nie mogą być w 2011 r. nówką w stanie mint, za małą cenę i na kolorowym winylu, który nie jest opisany na discogs ;) ).
Darek

Kolorowe winyle Iron Maiden?

#4

Post autor: Darek »

original pisze: Zakupiłem nówkę Iron Maiden na allegro, 2 LP Virtual xl,
Poszukaj odpowiedzi tutaj http://forum.maidenfans.com/lub na podobnych forach
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolorowe winyle Iron Maiden?

#5

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:Tej płyty IM, w formie kolorowego DLP, nie widzę na discogs, co dziwne, bo przy tak popularnym zespole cokolwiek na temat takiego wydania raczej powinno tam być.
Nie. Niestety tak dobrze nie ma. Nie oceniaj discogs za wysoko :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ