Ceny w charity shopach w Londynie

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
soob
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:45

Ceny w charity shopach w Londynie

#1

Post autor: soob »

Mam pytanie odnośnie znanych wszystkim tzw. "charity shopach" :) W tym roku w wakacje może uda mi się być w Londynie przez pewien czas i zastanawia mnie jak to naprawdę wygląda? Jakie ceny tam są no i jaki wybór :)

Może ktoś z forumowiczów był i kupował w takich miejscach :)
Zaznaczam, że nie interesuje mnie gatunek - może byc od rapu przez funk, aż po jazz :)

btw. wiem, że jest temat o giełdach w Irlandii i UK ale nie znalazłem nic stricte o Charity Shopach :)

Edit // Jak ktoś zna jakieś pewne miejscówki to proszę o podanie adresu ^^
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ceny w charity shopach w Londynie

#2

Post autor: Wojtek »

soob pisze:znanych wszystkim
Wszystkim? Skąd? W kraju ich praktycznie nie ma.

Ceny pewnie niskie (poniżej 2 funciaków?), bo to w końcu charity, ale konkretów nie znam, tym bardziej, że chodzi Tobie o Londyn.
soob pisze:Zaznaczam, że nie interesuje mnie gatunek - może byc od rapu przez funk, aż po jazz :)
Poszerzasz horyzonty czy liczysz na zrobienie interesu eksportowego? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
soob
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:45

Ceny w charity shopach w Londynie

#3

Post autor: soob »

Wojtek pisze:Wszystkim? Skąd? W kraju ich praktycznie nie ma.
No ale praktycznie każdy słyszał o czymś takim jak trochę siedzi w winylach :)
Wojtek pisze:Ceny pewnie niskie (poniżej 2 funciaków?), bo to w końcu charity, ale konkretów nie znam, tym bardziej, że chodzi Tobie o Londyn.
Fajnie jakby było tak jak mówisz - 2 funciaki to nie tak źle :)
Wojtek pisze:Poszerzasz horyzonty czy liczysz na zrobienie interesu eksportowego? :)
Pisałem podczas mojej "introdukcji", że zajmuję się produkcją beatów hip-hopowych, i prócz granych sekcji używam ich do skreczu / samplingu. Oczywiście do słuchania również mi służą -- lubię jazz / soul / funk :) Nie zamykam się na gatunki :) jak trzeba to i Heavy Metalu posłucham chociaż nie przepadam (zależy które kapele też :) )

Co do sprzedaży to nie taki głupi pomysł - może jak znajdę coś tanio co nie będzie mi potrzebne to można próbować sprzedać w PL :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ceny w charity shopach w Londynie

#4

Post autor: Wojtek »

soob pisze:No ale praktycznie każdy słyszał o czymś takim jak trochę siedzi w winylach :)
Nie, bo jak już mówiłem, w kraju jakoś takich sklepów nie ma. A przynajmniej nie takich jak na wyspach.
Środowiska "diggerów" to inna bajka.
Także nie ma co robić wesołej asocjacji, że wszyscy wiedzą o co chodzi, bo zbierają winyle :)

Czemu konkretnie interesują cię charity shopy? Ogółem w komisach/antykwariatach znajdziesz tanie winyle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
soob
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:45

Ceny w charity shopach w Londynie

#5

Post autor: soob »

Wojtek pisze:Czemu konkretnie interesują cię charity shopy? Ogółem w komisach/antykwariatach znajdziesz tanie winyle
Zawsze słyszałem, że CS mają tańsze winyle -- ogólnie, że można znaleźć czasami perełki za bezcen :)
Antykwariaty na pewno też odwiedzę jeśli już będę w UK :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Ceny w charity shopach w Londynie

#6

Post autor: greg »

Nie wiem jak to wygląda w Londynie, ale u mnie jest taki jeden "Charity Shop" i sprawa wygląda następująco, jeszcze dwa miesiące temu można było kupić za 50 pensów płytę a po zakupie dwóch trzecia była gratis, czyli trzy w cenie dwóch.
Teraz niestety zmieniły się ceny i kształtują się na poziomie £0.50 do £2, zależnie od stanu płyty, ostatnio kupiłem kilka ciekawych tytułów (A-HA, Dirty Dancing, Simply Red, Clannad) w stanie idealnym w sumie za £6. Ja bardzo polecam odwiedzanie takich sklepów bo naprawdę warto, można znaleźć ciekawe tytuły za grosze.
Awatar użytkownika
soob
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:45

Ceny w charity shopach w Londynie

#7

Post autor: soob »

greg pisze:Nie wiem jak to wygląda w Londynie, ale u mnie jest taki jeden "Charity Shop" i sprawa wygląda następująco, jeszcze dwa miesiące temu można było kupić za 50 pensów płytę a po zakupie dwóch trzecia była gratis, czyli trzy w cenie dwóch.
Teraz niestety zmieniły się ceny i kształtują się na poziomie £0.50 do £2, zależnie od stanu płyty, ostatnio kupiłem kilka ciekawych tytułów (A-HA, Dirty Dancing, Simply Red, Clannad) w stanie idealnym w sumie za £6. Ja bardzo polecam odwiedzanie takich sklepów bo naprawdę warto, można znaleźć ciekawe tytuły za grosze
Dzięki za odpowiedź :)
£0.50 to naprawdę tanio -- nawet jak na Polskie przeliczyć :)
Darek

Ceny w charity shopach w Londynie

#8

Post autor: Darek »

soob pisze:Zaznaczam, że nie interesuje mnie gatunek - może byc od rapu przez funk, aż po jazz
Akurat te 2 pierwsze gatunki jak sie zakrecisz to kupisz juz od 0.20p. Mozesz tez kupic juz wraz z gramofonami i mikserem. Czesto sprzedaja np. 2 gramofony mikser i ze 100 plyt za 50-80£, czesto mam takie oferty ale mam totalny brak zainteresowania tym tematem. Popatrz tez na Gumtree http://www.gumtree.com/search?q=vinyl+r ... cope=title tylko trzeba tam czesto sprawdzac. Jazz bedzie drozej. W CS tez trzeba natrafic. Wiekszosc plyt maja w stanie oplakanym, ale dobre tez mozna trafic. Lepiej popatrz za jakims Flea Market bo tam ludzie wyprzedaja to co im niepotrzebne w domu.
Awatar użytkownika
soob
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:45

Ceny w charity shopach w Londynie

#9

Post autor: soob »

Darek, ooo widzisz :) Dzięki wielkie za info o tym gramofonie + mikser itp :) Jeśli to prawda to mają tam szalone ceny w porównaniu do nas ;)
Darek

Re: Ceny w charity shopach w Londynie

#10

Post autor: Darek »

soob pisze:Darek, ooo widzisz :) Dzięki wielkie za info o tym gramofonie + mikser itp :) Jeśli to prawda to mają tam szalone ceny w porównaniu do nas ;)
Zobacz dzisiejsze z Belfastu
http://www.gumtree.com/search?q=vinyl+r ... cope=title

na szczescie to nie moja liga, bo te plyty mozna kupowac na kilogramy. Ostatnio w Belfascie gosciu chcial mi sprzedac 220 plyt (House,Techno i cos tam jeszcze za 50£ ). Gdybym targowal to kupilbym za 30-40£.
ODPOWIEDZ