Giełda płyt winylowych Lublin

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Giełda płyt winylowych Lublin

#1

Post autor: Ryszard13 »

Po 45 latach,po raz pierwszy byłem na giełdzie płyt winylowych i prawdopodobnie ostatni.
Kiedyś płyty sprzedawali i wymieniali się miłośnicy płyt,dziś na giełdzie królują handlarze,
niektóre ceny z sufitu wzięte.
Felix1988
Posty: 3486
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#2

Post autor: Felix1988 »

Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 09:16
Kiedyś płyty sprzedawali i wymieniali się miłośnicy płyt
Owszem, ale handlarze byli na giełdach zawsze, tyle, że z czasem ich przybywało, bo w latach 70. i 80, był to naprawdę niezły biznes. Istotne było jednak i to, że część z nich była też słuchaczami/kolekcjonerami, co na początku lat 90. i upowszechniania się u nas płyt CD, zaczęło zanikać. Teraz też handlarz handlarzowi nierówny: wciąż trafiają się znawcy i pasjonaci, ceny też bywają dobre - w sobotę kupiłem np. kilka CD's, głównie amerykańskie tłoczenia, po 10 zł.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2022, 13:08 przez Felix1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#3

Post autor: Ryszard13 »

Trochę mamy inne i odmienne odczucia z tej giełdy 10zł za CD to żadna okazja,w dobie wyboru plików multimedialnych cd staje się słabym usprawiedliwieniem,ja sam sprzedałem ok 150 cd po 5 zł i też były tam wydania które przywiozłem z USA,fakt że kupił to jeden człowiek hurtowo.
Teraz na dyskach twardych mam ok 4 tyś płyt,a mimo to nadal kupuje płyty winylowe,bo Cd czy pliki multimedialne ,nie zastąpią płyty winylowej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#4

Post autor: Wojtek »

Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 22:01
Teraz na dyskach twardych mam ok 4 tyś płyt
Ile średnio płaciłeś za każdą z nich? :)

Dla mnie argument że kupowanie CD jest bez sensu bo można sobie ogarnąć pliki jest mocno słaby, bo tu nie chodzi tylko o dane.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2048
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#5

Post autor: Peter007 »

Po co filatelistom te klasery jak mogą sobie fotki tych znaczków z dysków pooglądać? :think: a jak będą chcieli dotknąć to sobie wydrukują :D
Handlarz czym by nie handlował to chce jak najwięcej zarobić i tak było zawsze a frazes "kiedyś to było" nie ma w handlu zastosowania.
Felix1988
Posty: 3486
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#6

Post autor: Felix1988 »

Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 22:01
10zł za CD to żadna okazja
Jesteś pewien? Mówimy o pierwszych tłoczeniach dość rzadkich tytułów, które na Allegro kosztują i setki złotych, a nie o płytach dostępnych bez problemu za grosze w centrach wyprzedażowych, szmateksach, komisach, etc., etc. Dlatego dla mnie debiut Metal Church za 10 zł, pierwsze bicie Elektry na CD, to okazja, bo mając już ten tytuł na LP i MC nie kupiłbym go na kompakcie za jakąś konkretną sumę, aż tak szalony nie jestem, bo wciąż brakuje mi iluś tytułów wartych posiadania :)
"Kolekcjonowanie" muzyki na twardych dyskach - no comments, ale to raczej nie to forum :lol:
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#7

Post autor: Ryszard13 »

Wojtek pisze:
12 cze 2022, 22:57
Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 22:01
Teraz na dyskach twardych mam ok 4 tyś płyt
Ile średnio płaciłeś za każdą z nich? :)

Dla mnie argument że kupowanie CD jest bez sensu bo można sobie ogarnąć pliki jest mocno słaby, bo tu nie chodzi tylko o dane.

Średnio za płyty CD płaciłem ok 30-40 złotych bo takie ceny wtedy były kiedy kupowałem,rozumiem chodzi może o opakowanie i kontakt z nośnikiem,ja otwierając plik muzyczny mam wyświetlaną okładkę płyty,rok produkcji,tytuł utworu ,czas trwania,wykonawcę i rodzaj muzyki i to mi wystarczy,oczywiście muszę mięć włączony telewizor podczas słuchania,większość plików jest opisana z jakiej wytworni i numer seryjny nośnika,czy jest to winyl,cd,sacd,czy inny format.
Jeżeli plik jest dobrze przerobiony,ciężko jest ustalić że nie pochodzi z nośnika.
Ale jest to tylko moja opinia,a nie jakieś twierdzenie,chociaż coraz więcej osób na świecie tak uważa a szczególnie w Japonii gdzie tworzy się najlepsze nośniki winyli i cd.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#8

Post autor: MaciejT »

Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 22:01
10zł za CD to żadna okazja
Tyle ma lada moment kosztować litr benzyny. To za ile ma sprzedać handlarz Twoim zdaniem? :think:
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#9

Post autor: winylwoy »

Oczywiście nie należę do tych którzy lubią handlarzy i ich sprzedażowe ideologie. Ale fakt jest taki że na dzień dzisiejszy 25 zł to godzina pracy, czy bardzo się mylę ?
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#10

Post autor: Ryszard13 »

MaciejT pisze:
13 cze 2022, 12:43
Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 22:01
10zł za CD to żadna okazja
Tyle ma lada moment kosztować litr benzyny. To za ile ma sprzedać handlarz Twoim zdaniem? :think:

Nie będę się tu wypowiadał co za ile ma ktoś ma sprzedać jeżeli komuś cena odpowiada to dobrze,stwierdziłem że nie jest to żadna okazja przynajmniej dla mnie, sam nabyłem 1 płytę winylową za 50 zł,gdyby nie to że mieszkam w drugim końcu miasta to bym oddał,bo informacja o płycie moim zdaniem była błędna i naciągana.machnąłem ręką i jakoś przeżyje.
gajowy_havranek
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2017, 10:14
Gramofon: Sanyo TP 1020UM
Lokalizacja: Świdnik

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#11

Post autor: gajowy_havranek »

A gdzie jest a giełda?
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#12

Post autor: Merrick »

Ryszard13 pisze:
12 cze 2022, 22:01
Cd czy pliki multimedialne ,nie zastąpią płyty winylowej
To prawda
Wojtek pisze:
12 cze 2022, 22:57
Dla mnie argument że kupowanie CD jest bez sensu bo można sobie ogarnąć pliki jest mocno słaby, bo tu nie chodzi tylko o dane.
CD zawsze warto mieć na wypadek gdy padnie dysk twardy
Felix1988 pisze:
13 cze 2022, 01:09
Dlatego dla mnie debiut Metal Church za 10 zł, pierwsze bicie Elektry na CD, to okazja,
I tu się zgodzę
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#13

Post autor: krolix »

Giełda to nie ekspresowa wyprzedaż, a 10 zł za dobry tytuł na CD, w przyzwoitym stanie, to bardzo korzystna cena.
JonathanSarkos
Posty: 216
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#14

Post autor: JonathanSarkos »

krolix pisze:
19 cze 2022, 15:47
Giełda to nie ekspresowa wyprzedaż, a 10 zł za dobry tytuł na CD, w przyzwoitym stanie, to bardzo korzystna cena.
Nie inaczej. Jako jeden z organizatorów rzeczonej giełdy w Lublinie, choć tym razem mnie tam nie było, mógłbym napisać jak to wszystko aktualnie wygląda od strony sprzedającego - tylko po co? To jak walenie głową w mur. Jest niestety na świecie taka kategoria ludzi - i o zgrozo jest ich naprawdę niemało - których nie interesują fakty i rzeczywistość, tylko kurczowe trzymanie się własnych, błędnych i karykaturalnych wyobrażeń vide "na zachodzie świetne pyty leżą ile wlezie po funta/euro i nikt ich nie chce", czy "kiedyś to było, a teraz to nie jest".

PS Przezabawne jest to dzielenie na "handlarzy" i "pasjonatów". Tak jakby jeden nie mógł być drugim, a drugi pierwszym.
PS II Na giełdzie są naprawdę różni ludzie, z różną ofertą i różnymi cenami.
PS III Jakaś połowa, jak nie więcej "niehandlarzy", którzy wystawiali się okazjonalnie na imprezach, albo przynosiła płyty do sprzedaży miała ceny w stylu "The Wall" za 500 zł. Po prostu patrzyli w internet, brali najwyższą cenę, alleluja i do przodu. "Bo to Panie tyle w internecie kosztuje" i wielkie zdziwienie że nikt nie chce Walla za pół tysiąca.
PS IV Na szczęscie są tacy ludzie jak ten Pan z komentarza poniżej i na szczęście jest ich chyba większość.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
JonathanSarkos
Posty: 216
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Giełda płyt winylowych Lublin

#15

Post autor: JonathanSarkos »

A dlaczego warto chodzić na giełdy w ogóle? Bo zawsze jest coś nowego, bo zawsze jest inny zestaw wystawców, bo można dostać np. pierwszy press Dire Straits "Alchemy" na winylu w świetnym stanie, w pierwszym wydaniu UK za 80 zł, jak to miało miejsce całkiem niedawno, podczas gdy u złych "handlarzy" z internetu licytują go już podobno za ponad 200 zł, a w UK cena 20 funtów, albo wyżej jest sklepową a nawet giełdową normą. Albo Dream Theater z autografami wszystkich członków zespołu za 25 PLN, albo zafoliowaną taśmę Maxell, chrome high za 10 PLN. Podobnych przykładów jest cała masa.
ODPOWIEDZ