muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#1

Post autor: Martinez83 »

Bry...
Pytanie jak w temacie.

Mają jeden album w pre-orderze o ponad 50PLN taniej niż Empik i reszta sklepów, więc zrobiłem się czujny.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1687
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#2

Post autor: MacPhisto »

To oficjalny sklep Universala.
Wszystko ok, brałem trochę pozycji od nich ;)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#3

Post autor: Martinez83 »

MacPhisto pisze:
02 mar 2024, 09:24
To oficjalny sklep Universala.
Wszystko ok, brałem trochę pozycji od nich ;)
Aaaa ok. Dziękować.
Czyli nie będzie wymówki, żeby nie kupić i trochę zaoszczędzić :D
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
olucha9090
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2024, 18:53

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#4

Post autor: olucha9090 »

Ja z kolei przejechałam się na tym sklepie
Zamówiłam winyl w preorderze na miesiąc przed premierą i nadal go nie otrzymałam, mimo że według ich regulaminu wysyłają 1-2 dni przed premierą. W dzień premiery zapytałam o wysyłkę ale.dostalam odpowiedz że nje dostali plyt....
Jest to tym dziwniejsze że to oficjalny sklep Universal Music więc takie coś nie powinno mieć w ogóle miejsca
... Sam sens zamawiania w preorderze prysnął... A płyty wciąż brak
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1687
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#5

Post autor: MacPhisto »

Kilka dni temu mieli atak hakerski i wszystkie dane kont klientów im wykradli.
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#6

Post autor: czarnaplyta »

MacPhisto pisze:
24 mar 2024, 11:37
Kilka dni temu mieli atak hakerski i wszystkie dane kont klientów im wykradli.
Skąd info?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#7

Post autor: darkman »

A autopsji. Marcinek jak ma czas lubi se grzebnąć w kodzie maszynowym, tak dla sportu tylko. Dane wrócą do właścicieli. Zawsze tak robi. A sklep? No cóż to komercyjne przedsięwzięcie, ale o ile wiem pewne możliwości negocjacji są.
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1687
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#8

Post autor: MacPhisto »

czarnaplyta pisze:
24 mar 2024, 16:08
MacPhisto pisze:
24 mar 2024, 11:37
Kilka dni temu mieli atak hakerski i wszystkie dane kont klientów im wykradli.
Skąd info?
Dostałem takiego maila od nich ;)



,,Szanowna Pani / Szanowny Panie, 
Mając na uwadze, że jest Pani/Pan klientką/klientem sklepu internetowego pod adresem: https://muzyka.sklep.pl (dalej jako „Sklep”), korzystała Pani/korzystał Pan z usług dystrybutora Sklepu – Dużego Domu Dystrybucyjnego DDD sp. z o.o. lub jest Pan/Pani subskrybentem newslettera Sklepu, poniżej przekazujemy informację o zdarzeniu, w związku z którym mogło dojść do nieuprawnionego uzyskania dostępu do niektórych Pani/Pana danych osobowych.

Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi samego zdarzenia, jak również opisem działań, które w związku z nim podjęliśmy. Aby zminimalizować ryzyko nieuprawnionego wykorzystania Pani/Pana danych osobowych, podajemy również informacje o krokach, które może Pani/Pan podjąć w związku z tym zdarzeniem.

Co dokładnie się wydarzyło?

W dniu 16 marca 2024 r. Universal Music Polska sp. z o.o. (właściciel Sklepu) zostało poinformowane przez zewnętrznego dostawcę, będącego operatorem Sklepu na nasze zlecenie, o odnotowaniu dostępu nieuprawnionych osób trzecich do bazy danych Sklepu. Pomimo naszych starań i włożonego wysiłku oraz wdrożonych środków, naruszenie to wynikało z przełamania stosowanych przez naszego partnera zabezpieczeń informatycznych, które chroniły Pani/Pana dane przed nieuprawnionym dostępem. Wskutek zdarzenia doszło do naruszenia poufności danych osobowych klientów (lub ich reprezentantów), osób, które dokonały rejestracji konta w Sklepie (użytkowników) lub zarejestrowały się do tzw. newslettera (subskrybenci). Naruszenie obejmowało następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres email, adres wysyłki, numer telefonu, dane dotyczące firmy (nazwa, numer NIP).

Jakie są możliwe konsekwencje zdarzenia?

Osoba nieuprawniona, uzyskując dostęp do Pani/Pana danych, może potencjalnie:

próbować podejmować z Panią/Panem kontakt, również z zamiarem podszycia się pod inną osobę lub instytucję, aby pozyskać dodatkowe informacje, próbować zarazić sprzęt komputerowy lub telefon złośliwym oprogramowaniem, czy też podjąć próbę nakłonienia do określonych działań (tzw. phishing),
przesyłać niezamówione materiały marketingowe na Pani/Pana numer telefonu lub adres email (tzw. spam),
udostępnić Pani/Pana dane innym osobom lub podmiotom, w tym udostępnić je w Internecie,
wykorzystać Pani/Pana dane do zakładania kont na stronach internetowych, forach, sklepach i innych serwisach tam, gdzie brak jest weryfikacji zwrotnej za pomocą e-maila lub numeru telefonu (sms/mms).
Innymi rezultatami ewentualnego dostępu do Pani/Pana danych może być poczucie utraty kontroli nad własnymi danymi czy też związane z tym zaniepokojenie lub stres.

Jakie podjęliśmy działania w związku z wystąpieniem incydentu?

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto natychmiastowe działania polegające na tym, że:

wszczęto wewnętrzną procedurę dotyczącą naruszenia ochrony danych osobowych, poinformowano Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o naruszeniu,
wykorzystane podatności zostały zidentyfikowane i poprawione, a podmiot przetwarzający Pani/Pana dane w naszym imieniu, na którego serwerach zlokalizowany jest Sklep, wdrożył dodatkowe zabezpieczenia i podjął czynności uniemożliwiające kontynuację ataku oraz minimalizujące jego negatywne skutki,
równolegle do podjętych kroków prawnych i urzędowych przeprowadziliśmy wewnętrzną kontrolę, której celem było skrupulatne wyjaśnienie wszystkich aspektów technicznych zdarzenia; w wyniku kontroli zostały wdrożone dodatkowe zabezpieczenia, które pozwolą wyeliminować ryzyko wystąpienia podobnych sytuacji w przyszłości, m.in. wprowadzono procedurę resetowania haseł użytkowników Sklepu.
Co może Pani/Pan zrobić?

Aby ograniczyć ewentualne niekorzystne skutki zdarzenia rekomendujemy rozważenie podjęcia poniższych działań, które mogą pomóc w zabezpieczeniu Pani/Pana danych osobowych przed ich niewłaściwym wykorzystaniem. Zalecamy, aby Pani/Pan:

zachowała/ł ostrożność przy podawaniu danych osobowych innym osobom, zwłaszcza za pośrednictwem Internetu czy telefonu,
ignorowała/ł nieoczekiwaną korespondencję lub próby kontaktu za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej, komunikaty w szczególności namawiające do podjęcia dodatkowego działania jak, np. zrobienie przelewu, rejestracji, dopłaty do kosztów przesyłki, podania innych danych osobowych,
weryfikowała/ł nietypowe prośby znajomych i nieznajomych osób przekazywane, np. za pomocą sieci społecznościowych,
weryfikowała/ł ustawienia prywatności kont na portalach społecznościowych w zakresie publikacji i widoczności informacji dotyczących Pani/Pana osoby, aby nie ujawniać większej ilości danych,
w przypadku stwierdzenia nieuprawnionego wykorzystania danych, rozważyła/ł skorzystanie ze środków ochrony dóbr osobistych lub zgłoszenie przestępstwa organom ścigania.
Niezależnie od powyższego, w trosce o Pani/Pana bezpieczeństwo dotychczasowe hasła w Sklepie zostały unieważnione, wobec czego przy ponownym logowaniu się do Sklepu zostanie Pani/Pan poproszona/poproszony o zresetowanie hasła. Ponadto, jeśli takie samo hasło było używane w innych miejscach w Internecie – rekomendujemy również jego zmianę w tych innych miejscach.

Zapewniamy, że podejmujemy wszelkie możliwe działania w celu dochowania należytej staranności, aby podobna sytuacja nie miała w przyszłości ponownie miejsca. Jednocześnie, prosimy o przekazywanie nam informacji dotyczących jakiejkolwiek próby wykorzystania Pani/Pana danych osobowych, które mogą mieć związek z powyższym naruszeniem.

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje w sprawie?

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z opisanym powyżej naruszeniem może Pani/Pan skontaktować się z dedykowaną infolinią pod numerem (22) 244 41 10, dostępną dla Pani/Pana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, od dnia 28 marca 2024r.,jak również za pomocą poczty elektronicznej z przesyłając wiadomość na adres e-mail: bezpieczenstwo@dddpolska.com.pl.,,
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1687
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#9

Post autor: MacPhisto »

darkman pisze:
24 mar 2024, 16:58
A autopsji. Marcinek jak ma czas lubi se grzebnąć w kodzie maszynowym, tak dla sportu tylko. Dane wrócą do właścicieli. Zawsze tak robi. A sklep? No cóż to komercyjne przedsięwzięcie, ale o ile wiem pewne możliwości negocjacji są.
Haha tak dokładnie jestem ,,hakełem,, :lol: 8-)
Załączniki
IMG_20240324_170924.jpg
IMG_20240324_170924.jpg (22.75 KiB) Przejrzano 442 razy
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: muzyka.sklep.pl - korzystał ktoś?

#10

Post autor: czarnaplyta »

o widzisz. Mnie nie poinformowali takim mail'em

edit : mam jednak w spamie
ODPOWIEDZ