Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#31

Post autor: Wojtek »

Wuwuzela pisze:Nowy płyty są fajne i nie wiem co do nich macie. :lol: ;) :lol: :roll: 8-) :)
Chyba już napisaliśmy dość na temat tego co "mamy" do nowych płyt :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#32

Post autor: kaZ »

Oj, pisaliśmy ;)

Ale kurcze zastanawiam się czy nie większy jest sens w kupnie wznowienia np.Blue Cheer - Vincebus Eruptum niz zakup CD.Tym bardziej ,że to wznowienie na winylu można kupić za ok.10 bugsów :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#33

Post autor: RadioactiveTangerine »

Ja generalnie nie zwróciłem uwagi na vinyle (teraz to co innego - dojrzewam muzycznie :D). Jedyne co przykuło moją uwagę to nowe płyty Kraftwerk (tzn. vinylowe odpowiedniki CDków z Katalogu). CDki są po 50 zł a vinyl (o ile pamiętam) - 60 czy 70. Będę musiał sobie coś takiego kupić albo remaster DSOTM PF na vinylu za 60 zł bo SACD nie warto (nie mam czytnika chociaż podobno mój napęd w kompie obsługuje) mimo, że tani jest (na allegro po ok. 30 zł).
Edit:
Jedyne winyle jakie zakupiłem to "Ruckzuck" Kraftwerk (70 zł o ile pamiętam) na allegro i "Get The Balance Right" Limitowany 12'' singiel Depeche Mode (wyd. Intercord z 1983, jeszcze z naklejką i numerkiem!) za 35 zł w antykwariacie Muzant (Warecka 4/6). Akurat mam strasznie blisko z wydziału :D Może przed świętami dokupię sobie jakiegoś vinyla jeszcze (pewnie Tangerine Dream).
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#34

Post autor: Sindsoron »

Wojtek pisze:
Wuwuzela pisze:Nowy płyty są fajne i nie wiem co do nich macie. :lol: ;) :lol: :roll: 8-) :)
Chyba już napisaliśmy dość na temat tego co "mamy" do nowych płyt :)

Ostatnio się dowiedziałem że większość black metalowych reedycji na winylu jest z oryginalnego źródła, a nie z żadnego cyfrowego remastera ;P i to mi pozwoli zaoszczędzić w najbliższym czasie dobre kilkaset złotych :3 bo nie będę musiał szukać pierwszych wydań które chodzą po ~150zł/sztuka tylko kupie reedycje za ~50zł ;P
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#35

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze: Ostatnio się dowiedziałem że większość black metalowych reedycji na winylu jest z oryginalnego źródła, a nie z żadnego cyfrowego remastera ;P
Po co cyfrowo remasterować coś co oryginalnie zostało już nagrane w cyfrze? :)
No chyba że ja się nie znam i black metal jest starszy niż 1980 :)
Tak więc w tym przypadku logicznie ten "problem" odpada :)
Sindsoron pisze:bo nie będę musiał szukać pierwszych wydań które chodzą po ~150zł/sztuka tylko kupie reedycje za ~50zł ;P
Pewnie, w tym przypadku to raczej jeden pies, ino wartość kolekcjonerska inna ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#36

Post autor: Sindsoron »

wiele płyt blackmetalowych jest wydawana przez maluśkie studia które mają przedpotopowy sprzęt ;p

poza tym...
(...)Nie ma to jednak potwierdzenia we współczesnym stanie wiedzy na temat przetwarzania sygnałów, zgodnie z którą dowolny, dźwiękowy zapis analogowy da się przetworzyć na zapis cyfrowy (w danym zakresie częstotliwości oraz z określoną dynamiką – parametrem odstęp sygnał-szum SNR) a następnie odtworzyć analogowo bez znaczącej utraty jakości (por. Twierdzenie Kotielnikowa-Shannona, Częstotliwość Nyquista, Kwantyzacja), co gwarantuje możliwość zapisania i uzyskania z nośnika cyfrowego (np. płyty CD) tego samego brzmienia, które jest uzyskiwane przy użyciu nośników analogowych.(...)
a wiem że, przynajmniej polskie zepsoły (np Furia czy Massemord) wydają niektóre rzeczy tylko na winylu, a nawet kiedy winyl jest wydawany razem z CD to i tak sygnał do nagrania winyla jest osobno obrabiany ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#37

Post autor: RadioactiveTangerine »

Słyszałem, że "Playing The Angel" Depechów na CD to jest chyba najgorzej zmasterowana płyta na świecie. Co ciekawe, podobno vinyl (bardzo trudny do zdobycia) jest wolny od wad.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#38

Post autor: greg »

Na eBay UK jest za £20
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#39

Post autor: Sindsoron »

najgorzej zmasterowaną płytą jest "Death Magnetic" Metallici :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#40

Post autor: Wojtek »

Sindsoron:
A ten cytat (skądś) to czemu miał posłużyć? :)

Maleńkie studia maleńkimi studiami, a jednak te działające w pełni analogowo są w mniejszości i są zazwyczaj droższe. Nie wiem czy black metalowcy są aż tak wybredni :) Zresztą, pewnie wiadomo gdzie który album danej grupy został zarejestrowany, więc można obadać sprawę ;)
Sindsoron pisze:a nawet kiedy winyl jest wydawany razem z CD to i tak sygnał do nagrania winyla jest osobno obrabiany ;p
W takim razie, jak na takie relatywnie niskonakładowe wydania mają oni najbogatszych producentów, żeby 2 razy wszystko nagrywać, miksować i masterować ;)

A tak na serio to tak, ale chyba nie wiesz na czym polega to "osobne obrabianie". Chodzi tu o końcowy proces, czyli wytworzenie wzorcowej płyty matki do tłoczenia. Wiadomo, że nie da się zrobić w jednym procesie matrycę i dla CD i dla winyl. Co oczywiście nie znaczy, że tu czy tu trafia inny materiał dźwiękowy ;) Wszystko z jednej taśmy.


Ja czytałem, że królem loudness war jest nadal "Californication" od Red Hot Chilli Peppers :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#41

Post autor: Wuwuzela »

Wojtek pisze:Ja czytałem, że królem loudness war jest nadal "Californication" od Red Hot Chilli Peppers :)

O, tu się zgodzę. :lol:
Obrazek
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#42

Post autor: RadioactiveTangerine »

Wojtek pisze:Sindsoron:
A ten cytat (skądś) to czemu miał posłużyć? :)
Jakiś ciekawy temat do dyskusji ;). Co do vimyla Playing The Angel - wiem, gdzie go można u nas dostać. Jak coś dostanę na święta i nie będzie nic ciekawego to może sobie kupię :). O ile z gramiakiem "wypali", tzn. będzie grał.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#43

Post autor: Wojtek »

No to jeśli (powołując się na ów cytat) brzmienie CD jest takie samo jak płyty winylowej, to moje hobby właśnie straciło sens :)
Jak dobrze, że w oparciu o własne doświadczenia i wiedzę na temat cyfrowych formatów zapisu dźwięku wiem lepiej :D Stąd ciekawi mnie źródło :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#44

Post autor: Sindsoron »

jak dla mnie główna róznica między CD a winylem polega na tym że muzyka na CD często jest bardzo podgłaśniana i dodatkowow "ostro" masterowana... jest bardziej krzykliwa niż winyl
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3803
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#45

Post autor: Obywatel »

A propos tematu, czy ktoś zna te konkretne wydania i będzie w stanie powiedzieć, czy są między nimi znaczące różnice w jakości dźwięku?

http://www.allegromat.pl/aukcja70100

oraz

http://www.allegromat.pl/aukcja70101

Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ