DISCOGS.com

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: DISCOGS.com

#16

Post autor: kaZ »

Sindsoron pisze:ja jak do tej pory dodałem do discogs 12 całkowicie nowych albumów (w tym 4 czy 5 artystów) ;p
To mnie akurat nie dziwi patrząc po tym co wrzucasz ;)
To się rzadziej zdarza w przypadku starszych kapel i artystów.Band jako taki będzie ,ale np nie wszystkie wydania.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41668
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#17

Post autor: Wojtek »

kaZ pisze:A czy są płyty "duchy"? Poprostu nie są dodane.Pewnie kazdy z nas ma takie płyty ,których tam jeszcze nie ma.Dotyczy to raczej wydań niż płyt.
O duchach pisałem sarkastycznie :) To właśnie miałem na myśli. Co do "raczej wydań niż płyt" to oczywiście zależy kto co ma w kolekcji ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: DISCOGS.com

#18

Post autor: kaZ »

Wojtek pisze:
kaZ pisze:A czy są płyty "duchy"? Poprostu nie są dodane.Pewnie kazdy z nas ma takie płyty ,których tam jeszcze nie ma.Dotyczy to raczej wydań niż płyt.
O duchach pisałem sarkastycznie :) To właśnie miałem na myśli. Co do "raczej wydań niż płyt" to oczywiście zależy kto co ma w kolekcji ;)
W rzeczy samej :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

DISCOGS.com

#19

Post autor: Jaskier »

Ja też lubię Discogs, pomimo jego wad. Traktuję go też jako swoistą bazę danych nt. poszczególnych wydań. Bo pomimo niepełnych (ubogich) wpisów, nie możecie zaprzeczyć, że występuje tam bogactwo wydań. A nad ich poprawnością i autentycznością czuwają nie tylko admini, ale też użytkownicy ichniejszego forum.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2011, 09:49 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41668
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#20

Post autor: Wojtek »

Ja nie zaprzeczam Jaskier, ale jak już wspomniałem, nie traktuję tego jako wyrocznię (tak samo jak świat akademicki kręci nosem jak ktoś cytuje wikipedię ;) ).
Jak ktoś widzi w bazie Discogs "ziemię obiecaną" i nigdzie dalej nie szuka info to jego problem.
Ja wolę pozostać realistą. Tak samo, jak cała rzesza tamtejszych "poprawiaczy" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DISCOGS.com

#21

Post autor: Jaskier »

Zgadzam się, czerpanie tylko z jednego źródła, tudzież "traktowanie Discogs jak wyrocznię" jest lekkim nieporozumieniem. Mnie podoba się to, że serwis wciąż się rozwija i ulepsza, a że mój bakcyl kolekcjonerski jest coraz większy, więc jest dla mnie cennym (choć nie jedynym :) ) źródłem informacji nt. poszczególnych wydań.
...no i możliwością zaprezentowania swojej płytoteki... :whistle:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DISCOGS.com

#22

Post autor: Sindsoron »

grrr... ostatnio discogs coraz bardziej mnie wkurza... "ulepszają" portal tak że zabierają sporo opcji... od 2 tygodni walczę z jakimś ignorantem który zmienia jedną z pozycji w mojej dyskografii.... uparcie zmienia ją na EP, już 2 razy podrzuciłem mu link do strony wykonawcy gdzie jest wyraźnie napisane że to Singiel, a nie żadna EPka.... wkurza mnie jeszcze że niektórzy wrzucą jakieś biedne suby (tylko wykonawca, tytuł albumu, tok i track lista) i zaraz dostają "correct" a ja wrzucę suba z prawie wszystkim to po tygodniu dostaję info żebym jeszcze informacje uzupełnił ;< chyba się na coś innego przerzucę :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DISCOGS.com

#23

Post autor: JacK »

Czyli wychodzi na to że im mniej tym lepiej. Takie czasy mamy... :roll:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

DISCOGS.com

#24

Post autor: Darek »

Kiedys kozystalem z Discogs, ale dlem sobie luz. Co szukalem jakis wydan na winylu wyskakiwaly mi jakies CD pomieszane z winylem. Po kilku razach dalem sobie spokoj z tym serwisem. Wole poszukac w necie. Niewiem moze to i dobry serwis. :roll:
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: DISCOGS.com

#25

Post autor: kaZ »

Darek pisze:Kiedys kozystalem z Discogs, ale dlem sobie luz. Co szukalem jakis wydan na winylu wyskakiwaly mi jakies CD pomieszane z winylem. Po kilku razach dalem sobie spokoj z tym serwisem. Wole poszukac w necie. Niewiem moze to i dobry serwis. :roll:
można filtrować co by same LP wychodziły
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Darek

Re: DISCOGS.com

#26

Post autor: Darek »

kaZ pisze:
Darek pisze:Kiedys kozystalem z Discogs, ale dlem sobie luz. Co szukalem jakis wydan na winylu wyskakiwaly mi jakies CD pomieszane z winylem. Po kilku razach dalem sobie spokoj z tym serwisem. Wole poszukac w necie. Niewiem moze to i dobry serwis. :roll:
można filtrować co by same LP wychodziły
filtrowalem a i tak pokazywaly mi sie CD. To mnie cholernie :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DISCOGS.com

#27

Post autor: krolix »

Dziś pierwszy raz zamówiłem płyty przez discogs... mam nadzieję, że się nie natnę. ;)
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

DISCOGS.com

#28

Post autor: restimek »

Ja już kilka razy kupowałem na Discogs i póki co wszystko ok. płyty były zgodne z opisem a sprzedawcy czesto okazywali się rzetelniejsi niż ci nasi allegrowi... Jedyne nad czym ubolewam to wysokie koszty przesyłki...
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Darek

DISCOGS.com

#29

Post autor: Darek »

restimek pisze:Jedyne nad czym ubolewam to wysokie koszty przesyłki...
Tak to juz jest, czesta praktyka na calym swiecie, tania plyta - wysokie koszta przesylki, droga plyta - niskie koszta przesylki, ale co niektorzy przesadazja z kosztami wysylki. Trzeba tez doliczyc pakowanie, a to jest dosyc drogie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41668
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#30

Post autor: Wojtek »

Koszty przesyłki RACZEJ zależą od tego skąd dokąd ma iść płyta, a nie od jakiejś misternej "praktyki" czy innej zmowy między handlarzami :)
Darek pisze:ale co niektorzy przesadazja z kosztami wysylki.
Fakt, ale najczęściej wychodzi to z tytułu tego, że handlarz np. nie chce ryzykować że coś nie dojdzie do adresata z zagranicy i obstawia za droższą opcją wysyłkową (przesyłki rejestrowane itp.). Takich ludzi zazwyczaj idzie przegadać, że godzisz się na tańsze opcje itd. :)
Darek pisze:Trzeba tez doliczyc pakowanie, a to jest dosyc drogie.
Kosztuje poniżej funta/dolara/euro za sztukę, a jeszcze taniej jeśli kupujesz w hurcie :)
Większość "zawodowców" z tego co zauważyłem nawet nie dolicza do całości kosztu opakowania.
Dorobkiewicze jak najbardziej doliczają wszelkie "dodatkowe" koszta, chyba łącznie z kosztem przejścia się do urzędu pocztowego :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ