Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#31

Post autor: Argenteum Astrum »

Jak to jest stan ,,mint' to ja jestem Cesarz Chinski :D.

http://allegro.pl/buffalo-only-want-you ... 79754.html

Moze ludzie w koncu naucza sie oceniac stan plyt za pomoca zachodnich standardow a nie tych rodem z PRLu!!! Denerwuje sie bo jest to egzemplarz ktory sam sprzedalem jakies 10 lat temu. Cecha charakterystyczna bylo obtarcie w dolnym lewym rogu widoczne przy powiekszeniu i mala ryska na tylnek okladce u gory.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#32

Post autor: restimek »

Smieszne jest to: WYDANIE: FOTO
NUMER KATALOGOWY: FOTO
Jak by nie mógł po prostu napisać kto i gdzie to wydał i jaki ma nr seryjny. A okładka faktycznie, według mnie co najwyżej EX
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#33

Post autor: Argenteum Astrum »

Prawde mowiac to jakies 80 procent ludzi na Allegro powinno dostac bana za sprzedaz bo zawyzaja jakosc. No ale to typowo polskie....nabrac, oszukac, wyciagnac kase zamiast uczciwie napisac, ze plyta jest w takim a takim stanie. Niejednokrotnie decydowalem sie kupic plyte w stanie nawet Very good + kiedy mialem niemal pewnosc, ze sprzedawca jest uczciwy i powiem wam, ze plyty te sa naprawde w dobrym stanie, czasami troche potrzesczy ale nie ma sie generalnie do czego przyczepic a tutaj nie mam pewnosci czy plyta nie jest uszkodzona.

Czy Allegro ma cos takiego, jak Ebay ze mozna komus walnac negatywa i rozpoczac spor, jednoczesnie blokujac nieuczciwemu sprzedawcy pieniadze ktore sie zaplacilo? Tam chyba jest centrum sporo ale nie korzystalem z niego. Ktos korzystal moze?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41723
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#34

Post autor: Wojtek »

Argenteum Astrum pisze:Czy Allegro ma cos takiego, jak Ebay ze mozna komus walnac negatywa i rozpoczac spor, jednoczesnie blokujac nieuczciwemu sprzedawcy pieniadze ktore sie zaplacilo? Tam chyba jest centrum sporo ale nie korzystalem z niego. Ktos korzystal moze?
Poczytaj sobie dyskusję :)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=1075
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#35

Post autor: Argenteum Astrum »

No i wszystko jasne. Jaka ulga ze kupuje wiekszosc na Ebay'u .....
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#36

Post autor: Darek »

Dzisiaj wraz ze znajomym z Ire zaczelismy troche przegladac Allegro i inne serwisy bo chcemy kupic pojemniki na plyty i ciekaw jestem czy to jest uczciwy sprzedawca, bo cos mi tutaj niepasuje. Tym bardziej ze podaja ze maja label Legacy Records
Popatrzcie sami
Link 1 Legacy Records
http://allegro.pl/my_page.php?uid=24738329

Link 2 Legacy Records
http://rateyourmusic.com/label/legacy_records/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41723
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#37

Post autor: Wojtek »

Moim zdaniem nie ma tutaj powodów do obaw Darek. Label może być undergroundowy, a firma niezarejestrowana. Sprzedawca ten używa domeny legacy-records.de, która jak dotąd nie ma jeszcze strony domowej, ale przynajmniej są adresy mailowe.

Poza tym, to że w UK od lat działa label o takiej samej nazwie to akurat nie ma żadnego znaczenia :)
Dopiero w sytuacji kiedy label z UK zastrzegł swoją nazwę co najmniej na całą Europę, goście z Polski mogą mieć problem, jeśli zarejestrują ją w Polsce, a w przeciwnym wypadku luz bluz ;)

Jeśli nadal masz obawy to zaryzykujcie z jednym towarem zanim zaczniecie hurtowo u gości zamawiać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#38

Post autor: Krzyś »

Wojtek pisze:Poza tym, to że w UK od lat działa label o takiej samej nazwie to akurat nie ma żadnego znaczenia :)
ten w UK nazywa się "Legacy Records", a ten z allegro - "Legacy-Records" (;

a poza tym to mają (najprawdopodobniej) również na allegro nick legacy--records:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=22475950

(o ile oczywiście jeden nie podszywa się pod drugiego).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#39

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Moim zdaniem nie ma tutaj powodów do obaw Darek. Label może być undergroundowy, a firma niezarejestrowana. Sprzedawca ten używa domeny legacy-records.de, która jak dotąd nie ma jeszcze strony domowej, ale przynajmniej są adresy mailowe.
Krzyś pisze:en w UK nazywa się "Legacy Records", a ten z allegro - "Legacy-Records" (;

a poza tym to mają (najprawdopodobniej) również na allegro nick legacy--records:
Dzieki. Troche mnie to zaskoczylo ;) no ale wszystkie chwyty sa dozwolone. tak na marginesie to powinni pomyslec o wlasnej nazwie, troche to przypomina Chnszczyzne :( PUMA/ PAMA itp.
tak troche OT
Chcemy kupic z 10 - 20 walizek na plyty bo te co mamy potrafia sie szybko rozwalic ( za duzy ciezar gdy w skrzynce ma sie 100-120 plyt). Moze znacie jakiegos producenta? Tutaj mozna kupic ale razem z plytami za 30-50e, ale co ja bede robil z plytami kiedy to mi jest zbyteczne, a handlowc nimi mi sie niechce, bo to sama muza dla DJ. Chyba ze ktos chcialby to moge podeslac za pare groszy a walizke sobie zostawie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41723
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#40

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:tak troche OT
Chcemy kupic z 10 - 20 walizek na plyty bo te co mamy potrafia sie szybko rozwalic ( za duzy ciezar gdy w skrzynce ma sie 100-120 plyt). Moze znacie jakiegos producenta? Tutaj mozna kupic ale razem z plytami za 30-50e, ale co ja bede robil z plytami kiedy to mi jest zbyteczne, a handlowc nimi mi sie niechce, bo to sama muza dla DJ. Chyba ze ktos chcialby to moge podeslac za pare groszy a walizke sobie zostawie
O takie pytania to prosiłbym jednak w innym temacie/dziale, bo znowu zaczną się podnosić głosy o zaśmiecanie listy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#41

Post autor: pejot »

U tego kolegi sympatycznego kupiłem gramofon Dual 522:

askaszn - http://allegro.pl/show_user.php?uid=1819621

Przesyłka źle zabezpieczona, gramofon nie do użytku (ktoś potrzebuje części?), igła miała być w dobrym stanie a przyszła zajechana jakby ktoś ją młotkiem wyklepywał.

Ze sprzedającym zero kontaktu, nie odbiera tel, nie odpisuje na maile / sms, spór allegro olał (a takie zachowanie najbardziej mnie wku...)

Z tego co widzę sprzedaje obecnie wzmacniacz, więc pewnie trafiają mu się aukcje mogące Was zainteresować - unikajcie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41723
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#42

Post autor: Wojtek »

pejot pisze:spór allegro olał (a takie zachowanie najbardziej mnie wku...)
Tak właśnie działają spory allegro. Pieniądze dostaniesz od nich z powrotem dopiero jak pójdziesz na Policję, a ta uzna, że sprzedawca popełnił przestępstwo.

Jednakże z tego co jeden użytkownik kiedyś pisał (chyba lysy), warto prowadzić spory do końca, mimo długich terminów i mimo braku odpowiedzi z drugiej strony, bo to ponoć może doprowadzić do blokady konta sprzedawcy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#43

Post autor: Pablo69 »

Darek pisze:Dzisiaj wraz ze znajomym z Ire zaczelismy troche przegladac Allegro i inne serwisy bo chcemy kupic pojemniki na plyty i ciekaw jestem czy to jest uczciwy sprzedawca, bo cos mi tutaj niepasuje. Tym bardziej ze podaja ze maja label Legacy Records
Kupiłem dwie płyty na aukcjach Legacy Records i jestem z nich zadowolony.

Nie polecam natomiast sprzedawcy o nicku Uncle-Gucio. Na stan "Excellent" ocenił płytę nie dającą się odtwarzać z mocno nadartą okładką - a wszystkie zdjęcia zrobił tak, żeby uszkodzenia nie było widać (nie było to trudne - okładka "The Wall" od frontu i od tyłu wygląda tak samo). Lekceważy większość maili i nie chce zgodzić się na reklamacje.
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#44

Post autor: łysy »

Wojtek pisze:Jednakże z tego co jeden użytkownik kiedyś pisał (chyba lysy), warto prowadzić spory do końca, mimo długich terminów i mimo braku odpowiedzi z drugiej strony, bo to ponoć może doprowadzić do blokady konta sprzedawcy.
Dokładnie. Na każdego nieuczciwego sprzedawcę jest sposób. Jeżeli sprzedawca nie reaguje i nie jest skłonny do załatwienia sprawy polubownie jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zakupu otwieramy oficjalny spór. Sprzedający jest zobowiązany do ustosunkowania się do niego, jeśli tego nie zrobi poniesie konsekwencje w postaci ostrzeżenia od allegro. Po trzech takich ostrzeżeniach delikwentowi zostaje zablokowane konto i kończy karierę na allegro.

W swoim czasie zawarłem całe mnóstwo transakcji na allegro, stoczyłem kilka sporów i zjadłem na tym zęby. Znam też większość sprzedawców płyt na allegro z uwagi na to że sporo kupuję na allegro jak też od lat obserwuję aukcje różnych sprzedawców i myślę że potrafię domniemać czy dany sprzedawca jest uczciwy.

W razie problemów służę poradą ;)
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#45

Post autor: łysy »

Zapomniałem dodać też że sporo sprzedaję i pomimo dokładnego opisu płyty, dokładnego opisu oceny jej kondycji raz na jakiś czas zdarzy się kupujący, którego zapatrywanie na kondycję płyty się różni. Zdarza się raz w roku że moja ocena na EX- jest dla kogoś VG+, wówczas nie ma dla mnie tematu. Jeśli dostanę informację że kupujący jest niezadowolony przyjmuję zwrot i tyle. Tak powinni działać wszyscy sprzedawcy. Generalnie sprzedający powinien się kierować zasadą aby sprzedawać w taki sam sposób jakby chciał kupować. Proste.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
ODPOWIEDZ