Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#1

Post autor: V126 »

Witam. Od dłuższego czasu jestem miłośnikiem Pink Floydów, od trochę krótszego mm chęć zakupu albumu Division Bell. Zastanawia mnie strasznie jedna rzecz, otóż na Allegro jest sporo nowych płyt jako reedycji. Część z tych płyt idzie po cenie wywoławczej, część z tych płyt nie sprzedaje się, a o część ludzie się zabijają. Płyty ogólnie są niby takie same (nowe czarne lub niebieskie, ale cena nie zależy od koloru) i waha się od 99zł jako ceny wywoławczej do 510zł (za tyle pamiętam poszła taka płyta w lutym).
Pytanie moje brzmi, czy ktoś z was jest w stanie odpowiedzieć mi czym różnią się te płyty między sobą, że tak skrajnie różne ceny mają?

Czy uważacie, że warto kupić płytę jako reedycję? Czy dźwięk i jakość wydania albumu jest taka jak w 1994? Interesowałby mnie raczej granatowy winyl.

Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#2

Post autor: Wojtek »

V126 pisze:Zastanawia mnie strasznie jedna rzecz, otóż na Allegro jest sporo nowych płyt jako reedycji.
A była w ogóle jakaś oficjalna reedycja winylowa Division Bell po 1994 roku? Bo nie kojarzę. Discogs też nie.
V126 pisze:Część z tych płyt idzie po cenie wywoławczej, część z tych płyt nie sprzedaje się, a o część ludzie się zabijają.
Jesteś pewien, że wszystkie te płyty były reedycjami? :)
V126 pisze:Płyty ogólnie są niby takie same (nowe czarne lub niebieskie, ale cena nie zależy od koloru)
W sytuacji kiedy jedna płyta jest czarna, a druga niebieska, to moim zdaniem są to różne wydania, a nie te same płyty (mimo że materiał znajdujący się na nich może być ten sam) :)
V126 pisze:do 510zł (za tyle pamiętam poszła taka płyta w lutym).
Jesteś pewien, że była to reedycja, a nie płyta z 1994? :)
V126 pisze:Pytanie moje brzmi, czy ktoś z was jest w stanie odpowiedzieć mi czym różnią się te płyty między sobą, że tak skrajnie różne ceny mają?
Na moje oko wychodzi na to, że te płyty po 99zł to piraty, a ta co poszła za 510zł to był oryginał :)
Wielu ludzi jest już świadomych tych pirackich płyt, stąd nie schodzą one za bardzo na allegro.
V126 pisze: Czy uważacie, że warto kupić płytę jako reedycję?
Pirata? Nie. Oficjalną reedycję jeśli się kiedyś ukaże? Zależy. Ja bym polował za pierwszym wydaniem.
V126 pisze:Czy dźwięk i jakość wydania albumu jest taka jak w 1994?
Zależy w jaki sposób by wydali reedycję. Czy byłby to remaster, itp. itd.
V126 pisze:Interesowałby mnie raczej granatowy winyl.
A to jakąś różnicę robi, poza kolorem płyty rzecz jasna? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Salival
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2011, 20:20

Re: Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#3

Post autor: Salival »

Wojtek pisze: W sytuacji kiedy jedna płyta jest czarna, a druga niebieska, to moim zdaniem są to różne wydania, a nie te same płyty (mimo że materiał znajdujący się na nich może być ten sam) :)
Z reguly tak, ale nie zawsze. Ostatnio modne staje sie wydawanie tej samej plyty, w tym samym czasie w kilku wariacjach kolorystycznych. Czasem towarzyszy temu rozny naklad i rozna cena, choc to nie zawsze.

Powyzsze jednak nie dotyczy "Division Bell", ktora - z tego co wiem (czyli malo) - wydana byla tylko w 1994 i obecnie jej wartosc mozna oszacowac na okolice 500 zl.
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#4

Post autor: V126 »

Chodzi mi o serię takich płyt http://allegro.pl/pink-floyd-division-b ... 51400.html Jest mnóstwo aukcji, na których jest "nowy, niebieski" i "nowy, czarny".

Tamta za 510zł była z tej serii i wszystkie omawiane też. Część z nich jest niebieska, część czarna. Nie porównuję cen czarnych z niebieskimi, ale swego czasu były takie same.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#5

Post autor: Wojtek »

Salival pisze:Ostatnio modne staje sie wydawanie tej samej plyty, w tym samym czasie w kilku wariacjach kolorystycznych. Czasem towarzyszy temu rozny naklad i rozna cena, choc to nie zawsze.
Nawet jeśli płyta ma ten sam numer katalogowy, ale występuje w różnych wersjach kolorystycznych to każdy kolor płyty to tak naprawdę można traktować jako oddzielne wydanie.
Salival pisze:i obecnie jej wartosc mozna oszacowac na okolice 500 zl.
Zależy gdzie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#6

Post autor: V126 »

Masz dostęp do tańszego źródła? :shock:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#7

Post autor: Wojtek »

Dla mnie allegrowe ceny nigdy nie były wyznacznikiem faktycznej wartości danej płyty.
V126 pisze:Jest mnóstwo aukcji, na których jest "nowy, niebieski" i "nowy, czarny".
No to tak jak mówiłem, piraty. Nieoficjalne wydawnictwa.
V126 pisze:Tamta za 510zł była z tej serii i wszystkie omawiane też.
Dziko. Może w takim razie ktoś się pomylił i zapłacił tyle za pirata po prostu? Też jest to możliwe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#8

Post autor: V126 »

Skoro to piraty, to temat zakupu tego uważam za zamknięty.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#9

Post autor: Wojtek »

Jak już wspomniałem, kluczową kwestią jest to, że nie było żadnej oficjalnej winylowej reedycji tego albumu. Jak to wiemy to reszta jest już prosta :)
Większość kupujących te wydania oczywiście nie jest świadoma tego, że kupuje coś nieoryginalnego (a sprzedawca przecież nie będzie się tym chwalił, a może sam nawet nie wie).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#10

Post autor: V126 »

Zastanawiała mnie głównie ta cena 510zł. Za tyle można kupić oryginał w b. dobrym stanie, ale jeśli niema sensownego wytłumaczenia problemu, to ok.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#11

Post autor: Wojtek »

Ty myślisz, że wszyscy kupujący płacą dobrą cenę za swoje zakupy? Co rusz zdarza się przypadek gdzie ktoś za coś przepłacił :) Jego sprawa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Różne ceny tej samej płyty (PF - Division Bell)

#12

Post autor: loamesoile »

Rate Your Music podaje cztery wydania tej płyty, wszystkie kolorowe (niebieskie lub czerwone) i wszystkie z 1994 roku. O reedycji żadnej ani tam, ani na innych podobnych stronach informacji nie znalazłem :)
ODPOWIEDZ