Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#691

Post autor: tollo »

vinylpiotrek pisze:A nadal nie jest specjalnym problemem dostać te płyty w ładnym stanie poniżej 10 zł.
Tylko trzeba wyjść na miasto, do ludzi... i pomóc szczęściu. ;)
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#692

Post autor: pkosela »

vinylpiotrek pisze:A nadal nie jest specjalnym problemem dostać te płyty w ładnym stanie poniżej 10 zł.
Czyli co? Szukanie jelenia?
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#693

Post autor: Tyrystor »

Szansa, że ktoś to kupi, jest większa niż szansa na trafienie szóstki w Totku, więc warto spróbować :D
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#694

Post autor: vinylpiotrek »

Na allegro chodzą trochę drożej,niż 10zł, ale nadal nie jest to 250.
Tak, szukanie jelenia.
Ja kupiłem "na drugim brzegu" w stanie EX za 2 zł od handlarza używanymi częściami rowerowymi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#695

Post autor: Winters »

tollo pisze:Tylko trzeba wyjść na miasto, do ludzi... i pomóc szczęściu
Tylko trzeba wyjść na miasto, do Łodzi... i pomóc szczęściu
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#696

Post autor: pkosela »

O właśnie, muszę się wreszcie zacząć ruszać na bazary ;)
Chociaż mam wrażenie, że handlarze, to się teraz cwane bestie porobiły - ostatnio jeden chciał ode mnie 20 zł za jakąś Osiecką w marnym stanie :(
Darek

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#697

Post autor: Darek »

Winters pisze:W latach 60. tacy Beatlesi sprzedali kosmiczne ilości płyt i sporo tych wydań zachowało się w bardzo dobrym stanie do dzisiaj - na to nie trzeba polować latami, a mimo to się ceni.
Przeciez plyty rare wcale nie musza byc drogie. Wiec nie mylmy pojec. The Beatles jedynie kilka wydan sie ceni a w wiekszosci sa to tanie plyty. Jesli bedziesz podchodzil do tego ze to Polskie forum i handlarze to zakute lby ze nawet nie wiedza jak plyty umyc to mikstura forumowa tez powinna byc jakos utajniona :D bo to im pomaga :D naprawa plyty tez :D ogolnie wszystko bo moga cos sie dowiedziec. Paranoja. Myslisz ze na zachodzie nie ma handlarzy? Jest ich wiecej jak w Polsce. W Ire rosna jak grzyby po deszczu :D a ilu Polakow sie tym zajelo :D handluja gdzie sie da, wszedzie :D Co chwile jakis pseudo profesjonalista sie pojawia z mysla szybkiego zarobku. Chodza, podpytuja, staraja sie zaszkodzic ( jak pies ogrodnika ) ale sa tez zupelnie inni i z takimi sie trzymam. Oni mi pomagaja a ja im.
Kiedys zalatwilem tansze plyty dla chlopakow i jeden mi sie zaytal " czemu ty to robisz bez zarobku?" i dostal odpowiedz ze jesli ja ci pomoge to moze kiedys i ty mi pomozesz. Kilka dni temu zadzwonil i powiedziel " mam troche plyt chcesz za darmo? przywiaze ci jak sie spotkamy" chyba nic dodac .... Wiele podobnych sytuacji moge przytaczac. Myslisz ze to w Polsce jest niemozliwe?
Darek

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#698

Post autor: Darek »

pkosela pisze:O właśnie, muszę się wreszcie zacząć ruszać na bazary ;)
Chociaż mam wrażenie, że handlarze, to się teraz cwane bestie porobiły - ostatnio jeden chciał ode mnie 20 zł za jakąś Osiecką w marnym stanie :(
Nieraz na gieldzie samochodowej przy ul. Lodowej w Lodzi mozna cos wyrwac. Nieraz kuzyn mi tam cos kupuje
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#699

Post autor: pkosela »

Darek pisze:Nieraz na gieldzie samochodowej przy ul. Lodowej w Lodzi mozna cos wyrwac. Nieraz kuzyn mi tam cos kupuje
Ciężko mi się wybrać w Warszawie, więc do Łodzi pewnie będzie jeszcze gorzej, ale może ktoś inny skorzysta z podpowiedzi ;)
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#700

Post autor: mrdanny »

W końcu przecież to z kupna na żywca żyją handlarze, szczególnie na Zachodzie, przecież jakby wszędzie ceny były takie jak na ebay, to sprzedawano by tam faktycznie rzeczy jedynie z kolekcji. Handlarz musi z czegoś żyć, gdzieś ten zarobek wypracować. W sumie to nawet nie wiem czemu się tam parają sprzedażą płyt, skoro mając takie multum pchli targów, wielkie secondhandy (szczególnie w USA), można większą kasę trzepać z ciuchów, zabawek, czy mebli.
Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#701

Post autor: Boguś »

Nie tylko polskim handlarzom czasem odbija (dwie pierwsze pozycje):
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=mo ... cat=176985
(∞).
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#702

Post autor: krolix »

Boguś pisze:Nie tylko polskim handlarzom czasem odbija (dwie pierwsze pozycje):
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=mo ... cat=176985
Czemu odbija? Ta płyta chodziła już za podobne pieniądze, a pierwszy sprzedający nawet skłonny jest do obniżenia ceny wywoławczej.
Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#703

Post autor: Boguś »

1200 PLN za płytę?
Uwielbiam trzy pierwsze albumy MM (potem to różnie bywało :? ), ale no fucking way :evil:.
(∞).
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#704

Post autor: krolix »

Boguś pisze:1200 PLN za płytę?
Uwielbiam trzy pierwsze albumy MM (potem to różnie bywało :? ), ale no fucking way :evil:.
Ale to już Twój "problem". :) Skoro są tacy, którzy tyle za płyty płacą, to czemu sprzedający mają wystawiać je taniej?
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#705

Post autor: mrdanny »

Rynek kolekcjonerski rządzi się własnymi prawami, możesz znaleźć za parę dolarów ładny egzemplarz "Killers" Iron Maiden, ale na 99% będzie on właśnie tyle wart, a jak nie będziesz uważać to może wzgardzisz takim w jakimś secondhandzie:

http://www.ebay.com/itm/IRON-MAIDEN-ULT ... 1047269362
ODPOWIEDZ