narzędzia dla elektryka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2053
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: narzędzia dla elektryka

#31

Post autor: Peter007 »

Festool dobry ale lubią kombinować z mocowaniami narzędzi przez co często użytkownik jest skazany tylko na ich markę np tarcz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: narzędzia dla elektryka

#32

Post autor: Wojtek »

Bosch też ma swój patent na mocowanie tarcz. Fajny, szybki, bezpieczny (nic zakręcanego), no tyle że poza Boschem mało kto się do tego standardu przytulił przez co jak potrzebujemy na gwałt tarczy to w budowlanym możemy odpowiednich nie dostać. Stąd generalnie lepiej trzymać się rozwiązań standardowych/uniwersalnych jeśli chodzi o mocowania.

Bardzo sobie chwalę akumulatorową kluczo-wkrętarkę udarową serii GDX od Boscha.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2053
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: narzędzia dla elektryka

#33

Post autor: Peter007 »

Nie chodzi mi o system mocowania tylko o otwór tarczy
Załączniki
Screenshot_20230929-230616.png
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: narzędzia dla elektryka

#34

Post autor: Wojtek »

A mi chodziło właśnie o to samo tylko w wydaniu Boscha ;)

Chociaż muszę się poprawić - ich system jest kompatybilny z M14, więc w sumie nie ma problemu :morda:

Problem jest z drugiej strony - jeśli mamy szlifierkę X Lock to nie zastosujemy na niej tarcz M14.

Obrazek
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2053
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: narzędzia dla elektryka

#35

Post autor: Peter007 »

A no właśnie. Przy narzędziach ręcznych coraz częściej spotykane te fanaberie. W maszynach na szczęście są jakieś standardy
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4014
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: narzędzia dla elektryka

#36

Post autor: chudy_b »

Festool to klasa sama dla siebie. Niestety cenowo poza zasięgiem domowego psuja. No chyba, że nie, ale raczej większego sensu to nie ma. Ale jeśli ktoś tymi narzędziami zarabia, to inna rozmowa.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3912
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: narzędzia dla elektryka

#37

Post autor: kinky »

chudy_b pisze:
29 wrz 2023, 23:20
cenowo poza zasięgiem domowego psuja
Poza, poza, do amatorskich zastosowań bez sensu, no chyba, że ktoś śpi na kasie i ma taką fanaberię. Podobnie chyba Hilti.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15335
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: narzędzia dla elektryka

#38

Post autor: darkman »

Jeszcze słowo o linii profi, bo Woj wspomniał o serii granatowej Boscha.
To są narzędzia nie do zdarcia. W trudnych warunkach zewnętrznych używam 24V Boscha z serii granatowej już 15ty sezon. warunki bardzo trudne, wilgotność duża, zraszanie wodne, niskie temperatury, średnice wierceń 10 i 12, a głębokość najczęściej 10 cm ale i praca wiertłem 30-40 cm na większe głębokości. Kilka aku na wymianę do kilkugodzinnych serii prac. W tym czasie kumple kupił już 5 sztuk DeWalta o podobnych parametrch bna 18V, nie, nie, żeby się coś działo - też są doskonałe. Po prostu Fundacja w której działamy obdarowała nimi m.in. Grupę Ratownictwa Jaskiniowego do działalności dedykowanej oraz prac szkoleniowo eksploracyjnych. Nie są to narzędzia tanie, ale de facto niemal niezniszczalne. Szybciej przez lata zmieniała się jakość akumulatorów czy sam system ładowania portable niż zużywały się same młotko wietarki. Poza tym to pewniaki, a to bardzo ważne w tego typu działalności, gdzie niejednokrotnie życie człowieka zależy od jakości i sprawności sprzętu. Te są skuteczne, niezawodne i w pełni profesjonalne.
nie takiej Kinky szuka, ale to tylko w uzupełnieniu mojej tezy Maćku. Nie kupuj byle czego po taniości i firmy kogucik. Da się dużo lepiej i z sensem i owszem za przyzwoite pieniądze do zastosowań amatorskich.. sprzęt wcale nie ma być amatorski bo tylko wkurza. :)
No i te klocki! Wchodzisz w system brandowy i potem masz już tylko z górki. Wybierasz, wymieniasz i działasz, a i oko potrafi ucieszyć. W systemie masz dedykację pracy od kręcenia śrubki do dmuchawy i nawet kosiarki czy odkurzacza warsztatowego.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3912
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: narzędzia dla elektryka

#39

Post autor: kinky »

darkman pisze:
30 wrz 2023, 08:41
Da się dużo lepiej i z sensem i owszem za przyzwoite pieniądze do zastosowań amatorskich
Już mnie wyprostowaliście ;)
To była chwila wkurzenia i szukania czegoś na szybko, rozsądek już wrócił ;)
darkman pisze:
30 wrz 2023, 08:41
serii granatowej Boscha.
To są narzędzia nie do zdarcia.
Zgadzam się. Pisałem, że znam z firmy Makitę i Metabo, a zapomniałem o tym Boschu. Myślę, że warunki kopalniane to dobry test dla takiego sprzętu i zdawały go celująco przez lata we wszystkich możliwych warunkach pogodowych. Tyle, że w 90% obróbka stali.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
ODPOWIEDZ