System wymiany korespondencji ebay

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

System wymiany korespondencji ebay

#1

Post autor: JacK »

Macie jakiś pomysł jak czytelnie przesłać adres swojego e-malia przez system wymiany korespondencji ebay ? Jeżeli wpisuje go normalnie to adresat otrzymuje tylko taką wiadomość "email address removed per policy". Podobnie jest z numerem telefonicznym.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

System wymiany korespondencji ebay

#2

Post autor: Wojtek »

O kurde, nie wiedziałem nawet, że zaczęli filtrować tego typu rzeczy. Pamiętam jeszcze jak kiedyś nie był to problem.

Możesz napisać swój e-mail w taki sposób by automatyczny filtr tego nie wykrył, a adresat mógł go z łatwością rozszyfrować.
Np.

jack / nickolson monkey poland / pl

gdzie / = . a monkey = @ ;) Itp. kombinacje.

(Oczywiście nasza "małpa" nie jest znana jako "monkey" w świecie anglojęzycznym, ale jako "at", aczkolwiek kiedyś spotkałem się z felernym tłumaczeniem polskiej strony gdzie ktoś "kryto-szyfrujący" użył właśnie zwrotu "monkey" ;) ).

Jak zaszyfrować numer telefonu? Nie wiem czy filtr eBay wykryłby cyfry z odstępami pod postacią pojedynczej przerwy bądź jakiegoś dywizora (/,-,_), ale dla sprytności można też zapisać numer z wciśniętym Shiftem :)

Np. numer 14680 staje się !$^*)
:D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

System wymiany korespondencji ebay

#3

Post autor: eenneell »

Wracamy do "Enigmy" :?: :idea:
Paranoja :twisted:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

System wymiany korespondencji ebay

#4

Post autor: Wojtek »

Ja tam rozumiem podejście eBay'a w tej sprawie. W takim "wielko bratowym" stylu dbają o bezpieczeństwo i ochronę komunikacji między stronami transakcji.
Jest to poniekąd związane z tym, że w razie problemów moderator nie jest w stanie wziąć pod uwagę tego co się dzieje poza wiadomościami eBay :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

System wymiany korespondencji ebay

#5

Post autor: Darek »

JacK pisze:czytelnie przesłać adres swojego e-malia przez system wymiany korespondencji ebay
napisz n/p misiek at misiek dat pl i juz masz adres email bez problemu kazdy go odczyta a nr tel. 1,2,2,2,2,3, lub 1 2 2 2 2 i nie powinno byc problemu
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: System wymiany korespondencji ebay

#6

Post autor: JacK »

Zaszyfrowałem, koleś odczytał i po sprawie. Dzięki za wskazówki.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ