Fotografia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Re: Fotografia

#91

Post autor: Tyrystor »

chudy_b pisze:
15 maja 2023, 15:09
A te naleśniki to jakieś lepsze są? Bo jest jeden Nikon F2 z takim obiektywem do sprzedania. Sorry za lamerskie pytanie
Wcale nie lamerskie, całkowicie sensowne! Naleśniki nie są lepsze niż „zwykłe” obiektywy standardowe. Gorsze też nie (chyba że biednie zrobione, jak nikony serii E). Po prostu był taki trend miniaturyzacji na przełomie lat 70. i 80. Prywatnie je lubię, bo wolę lekki sprzęt. Fotografuję w dużej mierze podczas podróży (lotniczych czy kolejowych), w których cały bagaż wożę na własnych plecach i zależy mi na każdym dekagramie i centymetrze, zwłaszcza że jestem niski, chudy i niezbyt silny. Krzepkiemu facetowi to pewnie nie robi żadnej różnicy :D
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Arkadyo
Posty: 824
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Fotografia

#92

Post autor: Arkadyo »

Tyrystor pisze:
15 maja 2023, 15:52
chudy_b pisze:
15 maja 2023, 15:09
A te naleśniki to jakieś lepsze są? Bo jest jeden Nikon F2 z takim obiektywem do sprzedania. Sorry za lamerskie pytanie
Wcale nie lamerskie, całkowicie sensowne! Naleśniki nie są lepsze niż „zwykłe” obiektywy standardowe. Gorsze też nie (chyba że biednie zrobione, jak nikony serii E). Po prostu był taki trend miniaturyzacji na przełomie lat 70. i 80. Prywatnie je lubię, bo wolę lekki sprzęt. Fotografuję w dużej mierze podczas podróży (lotniczych czy kolejowych), w których cały bagaż wożę na własnych plecach i zależy mi na każdym dekagramie i centymetrze, zwłaszcza że jestem niski, chudy i niezbyt silny. Krzepkiemu facetowi to pewnie nie robi żadnej różnicy :D
Robi różnicę nawet krzepkim :) Bieganie z lustem i podpietym tele cały dzień w letnim upale po górzystym terenie robi różnicę każdemu :) Nie można tez pominąć wagi bagażu do samolotu... Ja najczęsciej biore dwa plastikowe w pełni automatyczne szkła pod apsc - 18-55 i 55-250. Jakoś daję radę ale szyja czerwona od paska po kilku minutach.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
mirfak
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:42
Kontakt:

Re: Fotografia

#93

Post autor: mirfak »

Ja tam jestem zagorzałym fanem czarnobiałej fotografii analogowej.
Tutaj negatyw Eastman 5222 (Double-x). Kto oglądał Oppenheimera, to pewnie kojarzy o co chodzi :-)

Szkoda, że taka zmasakrowana jakość przez kompresję.
Załączniki
20230916_00004.jpeg
20230916_00019.jpeg
Arkadyo
Posty: 824
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Fotografia

#94

Post autor: Arkadyo »

mirfak pisze:
18 sty 2024, 15:29
Ja tam jestem zagorzałym fanem czarnobiałej fotografii analogowej.
Tutaj negatyw Eastman 5222 (Double-x). Kto oglądał Oppenheimera, to pewnie kojarzy o co chodzi :-)

Szkoda, że taka zmasakrowana jakość przez kompresję.
Heh analog czyli obrazek FF w body dla którego nie trzeba sprzedawać nerki :)
Fajna zajawka. Zawsze mnie korciło, żeby uruchomić któreś analogowe body z mojej kolekcji i popstrykać dobrą mechaniczną stałką (których mam kilka) bez cropa. Jednak liczba moich innych, pilniejszych zajawek ciągle spychała analoga na potem. Nawet sobie koncypowałem, że jak skoncze kampera to wygospodaruje w nim mini studio na wszystkie "fajerwerki fotograficzne". W końcu wszystko mogę mieć przy sobie bez oglądania się na ciężar.
Jednak z upływem czasu doszedlem do wniosku, że "droniarstwo" na wyprawach kamperowych będzie mi bardziej potrzebne i nawet na zwykły cyfrowy obrazek zostanie mniej czasu a wcisnąć w to jeszcze analoga chyba zwyczajnie się nie uda. Ale zazdroszczę analogowego szaleństwa. Cenię sobie obrazek, który kończy się wraz z pstrykiem zwalniającym przyslonę a nie RAW i cyfrowa obróbka dajaca obrazkowi zycie po zyciu.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 824
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Fotografia

#95

Post autor: Arkadyo »

Ta pierwsza fota bardzo fajna - szkoda, że dzieciak nie siedzi twarzą do pociągu i środka kadru.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15256
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Fotografia

#96

Post autor: darkman »

Ta, a gdyby to była dziewczynka trochę starsza (18), to szkoda, że nie w samej bieliźnie. I nie na peronie tylko w buduarze.
Oppenheimera nie widziałem, ale sztuka, jest sztuka. Fajna fota.
Awatar użytkownika
mirfak
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:42
Kontakt:

Re: Fotografia

#97

Post autor: mirfak »

Arkadyo pisze:
22 sty 2024, 10:10
Ta pierwsza fota bardzo fajna - szkoda, że dzieciak nie siedzi twarzą do pociągu i środka kadru.
Mam i taki, ale staram się nie wrzucać do internetu zdjęć na których widać twarz moich dzieci :-)

Generalnie jestem fanem bnw.
Więcej zdjęć na IG, tam jest wiecej z analoga. #fotografia_dnia_codziennego (taka autoreklama). Jeśli nie można, to usunę.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1643
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotografia

#98

Post autor: Szelak »

Fomapan 200
Średni format
Pinhole
Załączniki
IMG_5706.jpeg
IMG_5706.jpeg (12.06 KiB) Przejrzano 176 razy
IMG_5705.jpeg
IMG_5704.jpeg
IMG_5703.jpeg
Arkadyo
Posty: 824
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Fotografia

#99

Post autor: Arkadyo »

mirfak pisze:
22 sty 2024, 10:25
Arkadyo pisze:
22 sty 2024, 10:10
Ta pierwsza fota bardzo fajna - szkoda, że dzieciak nie siedzi twarzą do pociągu i środka kadru.
Mam i taki, ale staram się nie wrzucać do internetu zdjęć na których widać twarz moich dzieci :-)

Generalnie jestem fanem bnw.
Więcej zdjęć na IG, tam jest wiecej z analoga. #fotografia_dnia_codziennego (taka autoreklama). Jeśli nie można, to usunę.
Spoko. Mam nadzieję, że się nie gniewasz za komentarz do zdjęcia ale zaintrygowało mnie to, bo jak klikasz analogiem, to raczej zasady kompozycji znasz a tu ją wyraźnie naruszasz - z samego obrazka to nie wynika, stąd chciałem poprostu wiedzieć dlaczego.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
mirfak
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:42
Kontakt:

Re: Fotografia

#100

Post autor: mirfak »

Na rzeczową krytykę nigdy się nie gniewam :-)
Miło, że komuś się chcę zerknąć i merytorycznie się wypowiedzieć.
Arkadyo
Posty: 824
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Fotografia

#101

Post autor: Arkadyo »

Eeee ze słowem krytyka bym nie przesadzał, zwłaszcza rzeczową :D Fotograf ze mnie jak z koziej... Cały czas zdarzają mi fotki na których jest jakaś kompozycyjna qpa pomimo, iż mam za sobą pewnie ze 40k "świadomych" zdjęć. Zreszta nawet nie o to chodzi. Najbardziej mnie wkurza, że jestem w jakims fajnym miejscu i siedze nad kadrem kilka długich chwil a potem na duzym ekranie - wcale nie spełnia oczekiwań. I takich kadrów przywożę pełno a miedzy nimi strzały od niechcenia - można by rzec z "spod pachy" i kurcze... Zajebiaszcze. W zasadzie móglbym powiedzieć, że na cały dzień uganiania się z lustrem z tych "pachowców" jest najwięcej do pokazania a te przemyślane... Niby spoko, wszystko jest ale czegoś brak :P.
Taki to mam kłopot, że lepiej foce jak nie myślę za dużo :D I tak mam od dłuższego czasu i nie udaje mi się zrozumieć dlaczego.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
mirfak
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:42
Kontakt:

Re: Fotografia

#102

Post autor: mirfak »

Hehe. Chyba wszyscy tak mamy. Najważniejsze żeby fotografia sprawiała nam przyjemność. W analogu podoba mi się to, że do samego końca nie wiadomo co to będzie :-)
Poza tym fajnie mieć fizyczną fotografię.

Tutaj mamy klasyczny trójpodział, ale nie mam pewności, że zawsze się on sprawdza.
Załączniki
20231102_00021.jpeg
Awatar użytkownika
mirfak
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:42
Kontakt:

Re: Fotografia

#103

Post autor: mirfak »

Szelak pisze:
22 sty 2024, 10:38
Fomapan 200
Średni format
Pinhole
Nawet jakieś szczegóły są z dziurki :-)
Dla mnie to jednak zbyt duży hardcore 😉
W czym wolałeś?
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1643
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotografia

#104

Post autor: Szelak »

mirfak pisze:
22 sty 2024, 17:13
W czym wolałeś?
D76 stock, a dalej skaner epson v600, a raz na dwa/trzy lata robię sobie też ciemnię z łazienki.


Ja tam nie bawię się w żadne ekspozycje, bo się nie znam. Strzelam na czuja. Np w tym obrazku powyżej podobają mi się te krążące ptaki. Bez nich zdjęcie byłoby takie nijakie, a tak jest super. Jak to się nazywa? Sztafaż chyba. Dzięki temu drobnemu szczegółowi obrazek żyje. :)
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1643
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotografia

#105

Post autor: Szelak »

Ami i jego dzieła.
Załączniki
IMG_0295.jpeg
IMG_0291.jpeg
IMG_0288.jpeg
IMG_0293.jpeg
IMG_0289.jpeg
IMG_0290.jpeg
IMG_0292.jpeg
IMG_0287.jpeg
ODPOWIEDZ