Fotografia

ODPOWIEDZ
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Fotografia

#181

Post autor: Arkadyo »

Szelak pisze:
30 sty 2024, 19:59
Cyfrowa fotografia jest praktycznie za darmo.
Dziś wszyscy fotografują cyfrowo. Nawet już nie potrzeba aparatów...
Szelaku Wszelaki... Jak na mój gust dorabiasz ideologie tam gdzie jej nie potrzeba. Nie ma co zawracać świata jak tego nie chce. Jak juz chcesz dyskusji na temat egzystencji to popatrz, że fotografia to jedna z milionów zajawek jakie można mieć i tak jak piszesz z pogardą o cyfrowej smartfonizacji obrazu bez jakiegokolwiek warsztatu tak ktoś inny może podejść do np. picia wina? Jak można pić gotowe marketowe szczyny gdy można posadzić winogrona, sprowadzić drożdże będące bezpośrednimi potomkami drożdży, wynalezionych przez średniowiecznych mnichów z klasztoru Szaolin itd.
Patrzysz na to bardzo indywidualnie żeby nie powiedzieć egoistycznie. W zasadzie można podejść do tematu dwojako - egoistycznie i powinienies sie cieszyć bo w morzu gówna łatwiej Ci będzie błyszczeć. Im mniejsza konkurencja tym lepiej dla Ciebie. Możesz też spróbować spojrzeć na wszystko oczami innych. Nie każdy musi być kung-fu we wszystkim co robi ani nawet tylko w fotografii. Ludzie orają od rana do nocy i dobrze jest jak znajdą czas dla rodziny i znajomych a wtedy chyba lepiej jest poszukać rzeczy które łączą a nie dzielą. Dobrze jest zarazić dzieci czy nawet znajomych pasją i "warsztatem" ale jak zrobisz z tego religię w której główny kapłan ma być przez wszystkich głaskany po jajach, to będzie raczej słabo.
Dlatego myślę, że darujmy sobie opowieści z Narnii i skupmy się w tym wątku na fotografii, nawet jeśli ktoś chciałby się realizować smarftonem, a nie wie jak, to mu pomóżmy, zamiast wpierdzielać go do ciemni pełnej podejrzanych chemikaliów.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
sanminen
Posty: 62
Rejestracja: 07 gru 2023, 23:10
Gramofon: L75, L78, CEC2200...

Re: Fotografia

#182

Post autor: sanminen »

Arkadyo pisze:
31 sty 2024, 07:57
Co prawda przeczytałem tylko ostatnie 5 stron, ale zarówno w cytowanym poście jak i gdzieś wcześniej zauważyłem, że FF utożsamiany jest z analogiem, a przecież jest mnóstwo FF cyfrowych.
Nie to nie tak - to pewien skrót myślowy stosowany przeze mnie gdzie kilka stron wcześniej wspominam o taniej FF.
Jakby nie patrzeć zakup body FF w cyfrze to jednak jest kilka złotych a analogowe body FF można mieć za grosze.
Patrząc na to, że można mieć body i kilka fajnych jasnych obiektywów do FF za niecały tysiąc złotych... Wybierz sie z takimi pieniedzmi do swiata cyfry FF :D choćby po jeden obiektyw z pełną automatyką i fajnym światłem :P
A no chyba, że tak - w takim razie cofam zdziwienie moje. W świecie analogowych aparatów dawno się nie poruszałem, ale... i w cyfrówkach można trafić na dobre używane body ff, np 5d mk ll już poniżej 1000. Fakt, że dobre obiektywy nie są tanie, ale też trzymają wartość lepiej niż body. Można też i bez automatyki i wtedy taniej bedzie. Natomiast ogólnie rzecz ujmując, rzeczywiscie może być drożej w swiecie cyfrowym, niźli analogowym.
ODPOWIEDZ