Płyta za płytę propozycje wymiany LP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#1

Post autor: JacK »

Poniżej lista płyt które mam obecnie do wymiany. Słucham praktycznie wszystkiego za wyjątkiem muzyki klasycznej.
Wszystkie poniższe płyty pochodzą z pakietów które musiałem kupić bo coś innego mnie w nich zainteresowało.
Wszystkich da się oczywiście słuchać, nie mają rys co najwyżej papierówki.
Jak kogoś coś zainteresuje to mogę przesłuchać każdą z osobna i opisać doznania soniczne :)
Jestem otwarty na propozycje.
Płytę Simona i Garfunkela chciałbym wymienić na innego half-speeda.

Bee Gees - E.S.P. /Niemcy/
The Moody Blues - To Our Childrens Children /Holandia/
ZZ Top - Recycler /Polska/
Jacek Skubikowski - Jedyny hotel w mieście /Polska/
Lady Pank - Ohyda /Polska/
Breakout - Kamienie /Polska SXL 1140/
Don Jonhson - Let It Roll /Holandia/
Don Jonhson - Heart Beat /Holandia/
Bob Marley - Rastaman Vibration /Holandia/
Dire Straits - Making Movies /USA/
John Lennon,Yoko Ono - Double Fantasy /USA/
Orchestral Manoeuvres In The Dark - Oved 96 /Anglia/
Eddy Grant - Walking On Sunshine /Anglia/
Kitaro - Ten Years - 2LP / Niemcy/
Manfred Mann's Earth Band - Angel Station /Niemcy/
Simon and Garfunkel - Bridge Over Troubled Water /Filipiny/ /Half-Speed/
Eurythmics - Revange /Niemcy/
Bank - Jestem Panem Świata /Polska/
Krzak - Blues Rock Band /Polska/
Exodus - Supernova /Polska/
Mech - Tasmania /Polska/
RSC /Polska/
Bon Jovi - New Jersey /Rosja/
Lombard - Śmierć Dyskotece ! /Polska/
Załączniki
DSC05114.JPG
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#2

Post autor: Darek »

JacK pisze:Kitaro - Ten Years - 2LP / Niemcy/
Co bys chcial za ta pozycje?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#3

Post autor: JacK »

Jak napisałem wcześniej słucham dużo różnej muzyki. Ostatnio jednak chyba najwięcej reggae. Nie mam na ten przykład Bob Marley - Babylon By Bus ale to tylko jedna z zachciewajek, przemyśle każdą propozycje.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#4

Post autor: Darek »

JacK pisze:przemyśle każdą propozycje.
to zobacz co mam na stronie i powiedz co bys chcial, mam tam okolo 1000 winyli, cos moze znajdziesz
JacK pisze:Bob Marley - Rastaman Vibration /Holandia
bylaby jeszcze ta pozycja
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#5

Post autor: JacK »

Może być Guns n` Roses płyty Use Your Illusion II (2LP) oraz GN`R Lies za moje dwa albumy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#6

Post autor: Darek »

JacK pisze:GN`R
Wolalbym je sprzedac. Moze wolalbys finansowe rozwiazanie. KITARO chce dla siebie ( zaluje ze sprzedalem japonskie wydanie Silk Road ) bardzo lubie jego muzyke, a Boba na dla kolegi
Mam kilka podwujnych:
m/i
Queen - Greatest Hits
Mick Jagger - She's The Boss
Fleetwood Mac - Rumours
Van Morrison - Avalon Sunset
Chris Rea - Tenis
LZ - Presence
PF - Relics
The Alarm - Declaration
Van Halen - Women and Children First
Black Sabbath - The Eternal Idol
Black Sabbath - Seventh Star
Dire Straits - Love Over Gold

a moze jeszcze poszukasz czegos
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#7

Post autor: JacK »

Chyba damy sobie spokój. Najpierw wskazujesz mi wybór z 1000 płyt, a potem gdy już mozolnie dokonałem wyboru nie zgadzasz się na swoje własne warunki i wklejasz mini liste z której mam kolejny raz wybrać. Tak się po prostu nie robi.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#8

Post autor: Darek »

JacK pisze:hyba damy sobie spokój. Najpierw wskazujesz mi wybór z 1000 płyt, a potem gdy już mozolnie dokonałem wyboru nie zgadzasz się na swoje własne warunki i wklejasz mini liste z której mam kolejny raz wybrać. Tak się po prostu nie robi.
Liste dalem tylko dla przykladu, to co mam po kilka sztuk. To ze wybor jest z 1000 to wcale nie oznacza ze wymienie sie na kazda plyte za KITARO czy Boba. Na zamiane musza wyrazic zgode obydwie strony, jesli uznaja ze to im odpowiada. Lecz jesli nie chcesz to nie ma sprawy.
Zauwaz ze przedstawiles mi tylko 2 pozycje z 1000. W tym wypadku chyba mam prawo wyrazic moje zdanie gdyz nie mialem zadnego wyboru.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#9

Post autor: JacK »

Pewnie że na wymianę muszą się zgodzić dwie strony transakcji. Ale pokazujesz 1000 pozycji bez żadnych ograniczeń,przekopuje się przez nie aby się potem dowiedzieć że jednak są jakieś ograniczenia wyboru. Znajdę trochę czasu i zobaczę raz jeszcze tylko powiedz mi do jakiej kwoty mam szukać płyt do wymiany, bo rozumiem że opłacalność transakcji dla handlowca takiego jak Ty jest największą troską.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#10

Post autor: Darek »

JacK pisze:rozumiem że opłacalność transakcji dla handlowca takiego jak Ty jest największą troską.
i tu sie bardzo pomyliles. Gdybys zobaczyl jeden z postow ktore napisalen to bys wiedzial ze sprzedaje tylko czesc swoich plyt z ponad 3000 a kasa na nowe jest potrzebna i nie jestem handlarzem plyt. Jak kazdy kolekcjoner czy znaczkow, monet czy tez czegos innego kiedys zaczyna sprzedawac aby miec na nowe. Gdybym mial czas to powiedzial bym jakie plyty odpadaja ( napewno RARE i Japonce z picture disc Iron Maiden i Hammerfall ) reszta picture disc moze byc, natomiast z pozostalych to naprawde nie wiem. Jesli cos zobaczysz to napisz, to nic nie kosztuje, o i z M. Oldfielda odpada Exposed, reszta Oldfielda moze byc. Jesli chodzi o wartosc to wybierz zblizona ( odejmij od ceny plyty 2 euro ) Nawet nie wiem jaka jest wartosc KITARO. Tego co mialem to byl Japoniec wiec i inna wartosc, nie moge tego porownac.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#11

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:i nie jestem handlarzem plyt
Rzadko kiedy spotyka się handlarza płyt z własnym sklepem internetowym, oferującym co rusz kolejne płyty (w tym nowe wydawnictwa), który sam nie nazywa się handlarzem.

Bez przesady Darek, nie bądź hipokrytą. Wiemy, że kolekcjonujesz płyty, ale też handlujesz nimi niczym zawodowiec. Sam zresztą parę razy wspominałeś o ew. założeniu działalności i otwarciu sklepu z prawdziwego zdarzenia. Wtedy też byłbyś tylko kolekcjonerem co wystawia na pokaz część swojej kolekcji? :)

Akurat ja jestem po stronie JacKa, bo uważam że ma rację w tym co napisał:
JacK pisze:Ale pokazujesz 1000 pozycji bez żadnych ograniczeń,przekopuje się przez nie aby się potem dowiedzieć że jednak są jakieś ograniczenia wyboru.
Powiedziałeś, żeby wybierał z tego co masz w ofercie. Wybrał, a potem się dowiedział "eee, na to się nie wymienię, wolę sprzedać". W takim razie ogranicz w jakiś sposób zbiór (np. do jakiejś ceny per płytę) tak byście mogli działać i JacK mógłby coś wybrać bez zgadywania czy jego wybór jest do przyjęcia czy też nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#12

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Rzadko kiedy spotyka się handlarza płyt z własnym sklepem internetowym, oferującym co rusz kolejne płyty (w tym nowe wydawnictwa), który sam nie nazywa się handlarzem.

Bez przesady Darek, nie bądź hipokrytą. Wiemy, że kolekcjonujesz płyty, ale też handlujesz nimi niczym zawodowiec. Sam zresztą parę razy wspominałeś o ew. założeniu działalności i otwarciu sklepu z prawdziwego zdarzenia. Wtedy też byłbyś tylko kolekcjonerem co wystawia na pokaz część swojej kolekcji?
Pozostawiam bez komentarza, bo w tym przypadku kazdy jest handlarzem, jeden na gieldzie drugi na aukcjach trzeci ma swoja strone itd.
Wojtek pisze:Powiedziałeś, żeby wybierał z tego co masz w ofercie. Wybrał, a potem się dowiedział "eee, na to się nie wymienię, wolę sprzedać". W takim razie ogranicz w jakiś sposób zbiór (np. do jakiejś ceny per płytę) tak byście mogli działać i JacK mógłby coś wybrać bez zgadywania czy jego wybór jest do przyjęcia czy też nie.
Musialbym poswiecic na to kilka tygodni aby rowazac czy na to sie wymienic czy nie, czy to bedzie odpowiadalo amoze to.... absurdalna rzecz
Postaw sie w mojej sytuacji to moze zrozumiesz. Wiesz kiedys w Lodzi byl taki bazar ( w latach '70) i tam mozna bylo kupic plyty, wymienic, popatrzec itd. Wielokrotmie wymienialem tam plyty i nigdy nie bylo problemow. Byli hamdlarze ktorzy mieli po dobre kilkadziesiat plyt i nieraz jak sie wymienialem to tez slyszalem ze nato nie nato tez nie i nie bylo to nic dziwnego. Widze ze wystarczylo napisac 1000 plyt zobacz, moze cos z tego bedzie i nie bylo by sprawy. Uwazam ze jest to szukanie dziury w calym

Aha jeszcze dodam odnosnie strony. Rok mialem tzw. demo lecz bylo to zbyt ciezkie jedynie 5 plyt mozna bylo wprowadzic, ograniczenia video itd. po roku wykupilem wersje Pro i mam bez limitu wiec wytlumacz mi dlaczego mam z tego nie korzystac. To ze mam plany sklepowe to prawda ale czekam az w miare ustabilizuje sie sytuacja na rynkach ( chodzi mi o kryzys). dlaczego oferuje nieraz nowe plyty? Podpowiem - w niektorych sklepach int. gdy zamawiasz powyzej pewnej kwoty dostajesz bezplatne egz. plyt winyla lub CD czy tez T-shirt, a ja nie kupuje 1-czy 2 plyt, przewaznie wysylam zamowienie na 10 - 15 plyt. Czasami zbieramy sie w kilku i zamowienie jest jeszcze wieksze. Pokaz mi handlarza ktory: daje adres firmy gdzie mozna kupic tanio myjke KONSTI. daje bezposrednie kontakty do osob ktore maja plyty do sprzedazy, kupuje rekawy do plyt i dzieli sie po kosztach, takich przykladow moge podawac bardzo duzo. Tak ze mysle temat handlarza zostal wyjasniony. Dla osoby dla ktorej plyty winylowe sa czescia zycia okreslenie handlaz jest troche nie na miejscu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41713
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#13

Post autor: Wojtek »

Ogółem przepraszam, że wtryniam się w sprawę waszej wymiany płyt, ale jakoś nie mogłem zignorować tego co tu czytam.
Szczególnie to "nie jestem handlarzem płyt".
Darek pisze:bo w tym przypadku kazdy jest handlarzem, jeden na gieldzie drugi na aukcjach trzeci ma swoja strone itd.
No tak, bo przecież każdy kto regularnie sprzedaje towar pozyskiwany w taki czy inny sposób jest moim zdaniem handlarzem :) Z naciskiem na "regularnie".
Dlatego też nazywamy ich handlarzami, niezależnie czy prowadzą prawdziwy sklep czy wirtualny, allegrowy czy jadą z towarem regularnie na giełdę :)

Zwykli kolekcjonerzy płyt nie prowadzą sklepów internetowych w celu dorobienia sobie na boku (na zakup kolejnych płyt np.), to fakt.
Kolekcjonerzy handlarze? Owszem.
Darek pisze:Pokaz mi handlarza ktory: daje adres firmy gdzie mozna kupic tanio myjke KONSTI. daje bezposrednie kontakty do osob ktore maja plyty do sprzedazy, kupuje rekawy do plyt i dzieli sie po kosztach, takich przykladow moge podawac bardzo duzo.
Nie potrafię takiego pokazać, to prawda, bo sam tego przecież nie robisz, a przynajmniej jak dotąd nie widziałem tego typu "przykładów" tutaj.
Co najwyżej wspominasz, że możesz coś załatwić, a to raczej nie jest jednoznaczne z podawaniem namiarów, prawda?
Mylę się? Oby tak :)

Takie kontakty oczywiście bardzo by się każdemu przydały, ale czy chcesz się nimi w ogóle dzielić z innymi to już Twoja sprawa.
Darek pisze: Aha jeszcze dodam odnosnie strony. Rok mialem tzw. demo lecz bylo to zbyt ciezkie jedynie 5 plyt mozna bylo wprowadzic, ograniczenia video itd. po roku wykupilem wersje Pro i mam bez limitu wiec wytlumacz mi dlaczego mam z tego nie korzystac.
A czy ja Tobie zabraniam handlowania? :) Nic z tych rzeczy. Po prostu jestem zdziwiony i poniekąd rozbawiony tym, że sam siebie nie uznajesz w roli handlarza :)
Darek pisze:Tak ze mysle temat handlarza zostal wyjasniony.
No niestety nie, ale nie jest to aż takie ważne, przyznaję :) Nawet nie oczekuję odpowiedzi co do tego, wszak to Twoja sprawa kim jesteś i co robisz ;)
To wszystko brzmi tak jakby Darek kolekcjoner nie mógł być też Darkiem handlarzem, bo to "urąga na honorze" czy coś w tym stylu. Przesadzasz, moim zdaniem.
Darek pisze:Dla osoby dla ktorej plyty winylowe sa czescia zycia okreslenie handlaz jest troche nie na miejscu.
W takim razie chyba przytłaczająca większość ludzi handlujących płytami nie są tak naprawdę handlarzami :) Dobrze wiedzieć :D

Wracając do sedna sprawy:
Darek pisze:Musialbym poswiecic na to kilka tygodni aby rowazac czy na to sie wymienic czy nie, czy to bedzie odpowiadalo amoze to.... absurdalna rzecz
Postaw sie w mojej sytuacji to moze zrozumiesz.
Skoro masz takie podejście to... czy jesteś pewien że chcesz się w ogóle z kimś wymieniać? Może po prostu zaoferuj JacKowi zakup?
Nie znam "Twojej sytuacji" poza tym, że masz sporą kolekcję płyt i nimi handlujesz.

Chodzi Ci o to, że przeliczasz sprawy na ojro/funty?
Spoko, zrozumiałe, w takim razie zaproponuj jakiś pułap cenowy z którego można wybierać płyty do wymiany, to raczej ułatwi JacKowi sprawę (wspomniałem o tym już wcześniej). Wszak wyceniłeś wszystkie płyty w swojej ofercie więc nie rozumiem problemu.

Mam nadzieję, że nie obrazisz się na mnie za powyższe uwagi Darku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#14

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Dlatego też nazywamy ich handlarzami, niezależnie czy prowadzą prawdziwy sklep czy wirtualny, allegrowy czy jadą z towarem regularnie na giełdę
Czyli wtym wypadku tez zaliczasz sie do tej grupy
Wojtek pisze:Zwykli kolekcjonerzy płyt nie prowadzą sklepów internetowych
Wiesz chyba jaka jest roznica miedzy typowym sklepem a strona ktora ma dzial gdzie mozna cos kupic. Jak narazie to poznaje jak to wszystko dziala. Brak mi czasu, a chyba wiesz ile czasu trzeba poswiecic na sklep, niezaleznie jaki. Poszukaj troche w necie to znajdziesz kolekcjonerow od ktorych kupisz plyty. To tez handlarze?
Wojtek pisze:Nie potrafię takiego pokazać, to prawda, bo sam tego przecież nie robisz, a przynajmniej jak dotąd nie widziałem tego typu "przykładów" tutaj.
Co najwyżej wspominasz, że możesz coś załatwić, a to raczej nie jest jednoznaczne z podawaniem namiarów, prawda?
Mylę się? Oby tak
mylisz sie, sa osoby i to z tego forum ktorym przekazalem niektore informacje, chocby KONSTI, zalatwienie plyt po cenie ( caly czas uaktualniane, czekamy az bedzie okolo 6-8 plyt ze wzgledu na koszta przesylki, juz ma YES "Drama" za 4.99 E w EX kondycji, przeslalem tez zdjecia plyt do wyboru gdzie cena nie bedzie wyzsza jak 1-1.50e ), jeszcze nikt pierwszy sie nie zapytal, tylko ja czasami wysylam PW lecz odzew jest raczej mierny. Nawet zaprosilem tutaj na zakupy. Zapewniam ze sie oplaca gdy jest Records Fair. Szczeze mowiac brak zainteresowania takimi informacjami, a nazucac sie nie mam zamiaru. Wszyscy mysla ze jeszcze zarabiam na tym, totalna bzdura. Chcesz taniej plyty z Nuclear Blast to napisz PW, chcesz wiedziec jak taniej kupowac z CDunivers USA napisz PW. dlaczego PW- nikogo na sile nie bede uszczesliwial. Jesli chce sie cos miec trzeba wlozyc w to chociaz troche zainteresowania. Dalem link do katalogow gdzie kupuje sie bezposrednio, zgadnij ile osob z forum bylo i ile wyrazilo jakies zainteresowanie, czy tez umieszczanie plyt bez podania ceny - zainteresowanie? 0
Wojtek pisze:Po prostu jestem zadziwiony tym, że sam siebie nie uznajesz w roli handlarza
Kiedys zajmowalem sie handlem ale innej dziedzinie, wiec potrafie odroznic te dwie zeczy
Wojtek pisze:To wszystko brzmi tak jakby Darek kolekcjoner nie mógł być też Darkiem handlarzem, bo to "urąga na honorze" czy coś w tym stylu. Przesadzasz, moim zdaniem.
W przenosni - Powiedz Harleyowcom ze maja motory ( mysle ze wiesz co mam na mysli ) ;) Gdy w przyszlym roku ktos mi tak powie to napewno
Zreszta mozesz myslec co chcesz, kazdy ma prawo do wlasnego zdania :)
Wojtek pisze:W takim razie chyba przytłaczająca większość ludzi handlujących płytami nie są tak naprawdę handlarzami
napewno nie powiedzialbym ze kupilem plyte od handlarza gdyby to byl kolekcjoner i sprzedawal niektore swoje plyty, a znam takich.
Wojtek pisze:Skoro masz takie podejście to... czy jesteś pewien że chcesz się w ogóle z kimś wymieniać? Może po prostu zaoferuj JacKowi zakup?
Jak narazie to byla propozycja z mojej strony ze moge kupic te plyty.
Wojtek pisze:odzi Ci o to, że przeliczasz sprawy na ojro/funty?
Kazdy przelicza. Znasz kogos kto tego nie robi?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta za płytę propozycje wymiany LP

#15

Post autor: JacK »

Darek troche zarobiony byłem zobacze na Twoją strone przez weekend
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ