Demon dp-37f... co w zamian?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Maciej_a1975
Posty: 214
Rejestracja: 20 maja 2018, 10:24

Demon dp-37f... co w zamian?

#1

Post autor: Maciej_a1975 »

Planuję sprzedaż mojego Denonka dp-37f zastanawiam się co w zamian... Od razu napiszę ze:
- automat lub półautomat
- bardziej klasyczny wygląd ( tak, jest to dla mnie wazne)
- bezproblemowy w serwisie

Dotychczas gramofon grał z wkładką AT-VM95ML i byłem bardzo z kiej zadowolony więc raczej ją zostawię.

Wstępnie zakładam ze na gramofon będę miał do 1500zl.

Co byście polecili aby jakość mniej więcej zachować jakosc?
tomik
Posty: 66
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:43
Gramofon: Denon DP-47F

Re: Demon dp-37f... co w zamian?

#2

Post autor: tomik »

Ale co właściwie chcesz zmienic przy okazji, bo Denon do 37f wyglada całkiem klasycznie z drewnianą plintę (pomijacąc armię plastikowych przycisków i ogólnie wiekszość plastiku z którego jest zbudowany) ?

Domyslam się, że pewnie wolisz ramię bez tej całej elektroniki sterujacej AS i tłumieniem ?
A napęd to nadal direct drive, czy ma być cos innego np. pasek?

No i klasyka wizualnie to bardziej taki w drewnie jak Dual 12xx, czy w metalu jak Technicsy?
Denon DP-47F
Maciej_a1975
Posty: 214
Rejestracja: 20 maja 2018, 10:24

Re: Demon dp-37f... co w zamian?

#3

Post autor: Maciej_a1975 »

Przyznam szczerze że Denon jakoś nigdy mnie nie zawiódł i przynajmniej jak na razie działa bez zarzutu jednak wygląd jego jest nie ukrywajmy dość kontrowersyjny i jednym może się podobać a innym nie. Ja go kupiłem parę lat temu od znajomego więc był to pewniak ale jednak zawsze gustowałem w bardziej klasycznej budowie. Chromowane ramię , stroboskop i taka bardziej surowa budowa bardziej do mnie przemawia a też nie ukrywam że po zmianie sprzętu audio ten gramofon jest zupełnie w innym klimacie.
Oczywiście domyślam się że zaraz będzie mnóstwo komentarzy krytykujących mnie za to że zwracam uwagę na wygląd ale wkładkę z której jestem tak zadowolony i grała w denonie sobie zostawiam.
Chyba bardziej wolałbym napęd bezpośredni bo jakoś z napędem paskowym mam złe doświadczenia ale może wyprowadzić mnie z błędu.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2636
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Demon dp-37f... co w zamian?

#4

Post autor: Bacek »

Nikt nie doradzi Ci jaki wygląd lubisz, raczej wybierz coś sam i pytaj czy to nie wtopa.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Maciej_a1975
Posty: 214
Rejestracja: 20 maja 2018, 10:24

Re: Demon dp-37f... co w zamian?

#5

Post autor: Maciej_a1975 »

Bacek pisze:
31 paź 2023, 17:02
Nikt nie doradzi Ci jaki wygląd lubisz, raczej wybierz coś sam i pytaj czy to nie wtopa.
Może faktycznie masz rację. Wybiorę kilka modeli i ewentualnie dopytam Czy warto się nimi zainteresować jako zamiennik dla tego Denona
ODPOWIEDZ