Next level po Adam GS 424

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Next level po Adam GS 424

#1

Post autor: dimmu66 »

Witam,
proszę Was o pomoc w znalezieniu następcy dla Adasia którego kupiłem lata świetlne jeszcze w sklepie (no tak - to naprawdę dawno było :shock: ) Było to wtedy wielkie WOW! - nic lepszego nie było na rynku. Po fascynacji płytami CD- jakieś 10 lat temu postanowiłem wrócić do winyli i odbudować kolekcję, Adaś przeszedł upgrade - zlikwidowałem "wąskie gardło" czyli wywaliłem tandetny przewód połączeniowy, zamontowałem gniazdo Chinch które umożliwia poprawę brzmienia przez dobór kabli (obecnie połączony jest Monster Cablem - ale idzie do mnie MIT Terminator) i wymieniłem wkładkę na AT.

Teraz chcę "sięgnąć wyżej" - po coś lepszego.
Docelowo będzie grał z Audio Analog Puccini SE i głośniami Cabasse Jonque 301 a obecnie z z Yamahą AX 700 zamienie (zależy od muzyki) z lampą Cyan MT 35 + Tanoy M 2.

W grę wchodzi sprzęt Vintage - odsłuchiwałem kiedyś u siebie Regę kumpla i porażka - Adaś bije ją na głowę.
Gramofon raczej nie pełny automat ale nie jest to priorytet

Budżet do 3000 ale jestem skłonny sprzedać nerkę jak coś mi mega podejdzie albo będziecie mię w stanie przekonać

Poczytałem trochę i zastanawiam się nad:
Dual CS750
Thorens TD160
Pioneer PL-530
JVC QL-5 lub 7 - zwłaszcza ta firma
Bardzo podoba mi się Victor https://www.olx.pl/d/oferta/vintage-gra ... YjsJi.html czy https://allegro.pl/oferta/victor-ql-y44 ... 5235897529 ale trochę wyższy budżet zakupowy

Planowany zakup to koniec czerwca

Możecie coś polecić?

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41775
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Next level po Adam GS 424

#2

Post autor: Wojtek »

dimmu66 pisze:
04 maja 2024, 15:53
Planowany zakup to koniec czerwca
To może poczekajmy do wtedy? Bo tak to co, rezerwacja na 2 miesiące? :morda:

Te Victory chyba najfajniejsze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Re: Next level po Adam GS 424

#3

Post autor: dimmu66 »

Też mi się widzą :D
A Twoim zdaniem - co jeszcze warte jest uwagi ?
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 265
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Next level po Adam GS 424

#4

Post autor: kraf101 »

A czy przypadkiem, to wszystko, łącznie z Adamem, to nie jest ta sama półka?
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Re: Next level po Adam GS 424

#5

Post autor: dimmu66 »

Ano właśnie - nie mam wiedzy w tym temacie - chcę sobie polepszyć a nie zamienić sprzęt. A Wy tu jesteście bardziej osłuchani - ja utknąłem na Adamie
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3854
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Next level po Adam GS 424

#6

Post autor: mrcnoos »

No...
Miałem Adama, brzydki nie jest, ale stabilność obrotów, jakość wykonania jego ramienia zupełnie za nim nie przemawia.
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Re: Next level po Adam GS 424

#7

Post autor: dimmu66 »

Ano - i jak coś padnie to lipa z częściami
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3854
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Next level po Adam GS 424

#8

Post autor: mrcnoos »

dimmu66 pisze:
04 maja 2024, 23:00
Ano - i jak coś padnie to lipa z częściami
Tego nie sprawdzałem, bo do momentu odsprzedaży wszystko śmigało.
Z praktyki wiem, że niektóre polecane też mogą mieć problem z częściami. Ale poziom ich wykonania to jak niebo i ziemia z Adamem. Na 99,9% do Adama nie wrócę.
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Re: Next level po Adam GS 424

#9

Post autor: dimmu66 »

mrcnoos - a na czym teraz grasz?
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Re: Next level po Adam GS 424

#10

Post autor: dimmu66 »

Mam kumpla magika od elektroniki - on mówi (i czytałem na forach) że Adamy są raczej nienaprawialne
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 265
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Next level po Adam GS 424

#11

Post autor: kraf101 »

mrcnoos pisze:
04 maja 2024, 22:52
No...
Miałem Adama, brzydki nie jest, ale stabilność obrotów, jakość wykonania jego ramienia zupełnie za nim nie przemawia.
Czasy Adama, to akurat czasy największego PeReLowskiego syfu, więc pewnie mogą być rozbieżności między egzemplarzami i można mieć pecha, ale jeżeli Autor używa od nowości i nie narzeka, to nominalnie i znamionowo, to chyba ta sama półka, co propozycje.
dimmu66 pisze:
04 maja 2024, 22:46
Ano właśnie - nie mam wiedzy w tym temacie - chcę sobie polepszyć a nie zamienić sprzęt. A Wy tu jesteście bardziej osłuchani - ja utknąłem na Adamie
Popytaj o jakiegoś serwisanta/pasjonanta w okolicy, niech posłucha, popuka i pomierzy, to może powie czy warto wymieniać i na co. Jeżeli już będziesz wymieniał, to tak po szybkim guglowaniu mnie wychodzi, że Twoje propozycje to circa ta sama półka, więc kieruj się wyglądem.
dimmu66
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2024, 20:08

Re: Next level po Adam GS 424

#12

Post autor: dimmu66 »

Dzięki - nie będę się kierował wyglądem bo ma to grać przede wszystkim a potem wyglądać :) Jak dawne NAD-y - wyglądały jakby ktoś je w piwnicy , po ciemku i po pijaku składał, a grały świetnie.
Jeżeli tak, to ile musiał bym wyłożyć i na co żeby zauważalnie odczuć różnicę?
Chciałbym coś z dobrym ramieniem z którym można by poeksperymentować z wkładkami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41775
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Next level po Adam GS 424

#13

Post autor: Wojtek »

kraf101 pisze:
04 maja 2024, 22:36
czy przypadkiem, to wszystko, łącznie z Adamem, to nie jest ta sama półka?
Tylko w Unitra Klubie. W innych częściach świata, w innym wymiarze, w prawdziwej rzeczywistości - raczej nie.
kraf101 pisze:
04 maja 2024, 23:22
ale jeżeli Autor używa od nowości i nie narzeka, to nominalnie i znamionowo, to chyba ta sama półka, co propozycje.
Nie mam bladego pojęcia co ma hasło "ma od nowości i nie narzeka" wspólnego z "nominalnie i znamionowo ta sama półka".
Bo to tak jakby zdania rozłączne, a nie jakaś logiczna implikacja.

Ogólnie rzecz biorąc to "chyba" nie masz bladego pojęcia o czym piszesz albo jakieś żarty sobie stroisz (z całym szacunkiem).
To trochę jak wychwalać Poloneza z silnikiem Rover kiedy człowiek się zastanawia między Mercedesem, a Jaguarem.
Trochę pomylona dyskusja.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3854
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Next level po Adam GS 424

#14

Post autor: mrcnoos »

dimmu66 pisze:
04 maja 2024, 23:03
mrcnoos - a na czym teraz grasz?
Gram na samych manualach. Jeden to Sony, drugi Luxman trzeci to Victor JVC. Każdy ma jakieś inne ramię.
Zupełnie inny poziom wykonania, możliwości regulacji. Chciałem też mieć możliwość wymiany ramion wedle uznania.
A jeśli ktoś ma Adama od nowości to pewnie zna go jak własną kieszeń, jeśli ma ma miejce w domu, a gramofonowi nic nie dolega to niech go trzyma.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2412
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Next level po Adam GS 424

#15

Post autor: dale »

W kwestiach rozbieżności między egzemplarzami - zgoda, natomiast w pozostałych - nie mogę potwierdzić. U mnie obroty są stabilne, gdzieś na forum są zrzuty ekranu z aplikacji, ramię miało do testów założonego denona 103 na eliptyku i MC20 MK II, płyta testowa nie wykazała problemów. Ale trochę pracy włożyłem w niego.
Natomiast Autor idzie w dobrym kierunku, zwłaszcza z Victorami:).
ODPOWIEDZ