Wzmacniacz do 1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#46

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:No z tym "oczywiście" to trochę lipa.
Zupełnie nie wiem dlaczego. Z każdą kolejną dekadą (czy też w sumie generacją), zakres vintage rzeczy się poszerza.
Jeśli dla kogoś to określenie reprezentuje jakiś stały okres, a to co było później to jest "coś" (post-vintage? ;) ) to już nie wnikam :)
zoombie pisze:A mógłbyś jeszcze napisać, jak to wszystko ma się do Duala CV 1700?
Dual byłby tutaj tak jakby u dołu stawki :)

Fakt, facet krzyczy za tą Yamahę jak za picuś glancuś z oryginalnym kartonem, a tu gały brak (i hugon wie czego jeszcze) ;)
Pewnie trochę poleży na aukcjach i albo spuści z ceny albo "zakulisowo" ktoś to weźmie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#47

Post autor: Kocewicz »

Wojtek pisze: Zupełnie nie wiem dlaczego. Z każdą kolejną dekadą (czy też w sumie generacją), zakres vintage rzeczy się poszerza.
No trochę niezbyt ścisłe takie stwierdzenie.

Rzeczy z poprzednich dekad albo starsze niż 20 lat są zwykle uznawane za vintage. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok. Vintage nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#48

Post autor: vinylpiotrek »

1982, może i jest Vintage, ale pewno zależy też co i dla kogo, ale nie jest to tak zupełnie "oczywiste", tylko raczej względne.
1962 raczej jest oczywiste, dla tych co 1982 uważają za vintage i dla tych co negują.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#49

Post autor: Kocewicz »

Ale też nie wszystko z 1962 jest z automatu traktowane tym określeniem. Musi spełniać w/w kryteria. Tanizna i badziewie istnieją tak naprawdę od początku elektroakustyki.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#50

Post autor: Winters »

Kocewicz pisze:Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności.
Czyli większość wynalazków lat 80. nigdy nie będzie vintage :P
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#51

Post autor: Wojtek »

Dajcie spokój ;) Jak ktoś ma "ściśnięty" umysł to niech sobie dorabia specjalne warunki jakie coś ma spełniać by można było mówić o "vintage".
Mi wystarczy wiek. O wiele zdrowiej i bardziej "open mind" :D
To tyle, co by nie ciągnąć off-topu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wzmacniacz vintage do 1000 zł

#52

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Dajcie spokój ;) Jak ktoś ma "ściśnięty" umysł to niech sobie dorabia specjalne warunki jakie coś ma spełniać by można było mówić o "vintage"
Bo to jest "głupie"-nieprecyzyjne określenie; "vintage"dla jednych to jeszcze lata 80, dla innych już nie (np dla mnie lata 80 to nie "vintage")
Nie spotkałem precyzyjnej definicji "vintage" :(
Autor tego wątku namieszał w "tytule" :)
Jak by było np "wzmacniacz do 1000zł lata 80-te"itp nie byłoby tej całego oftopku :)
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Wzmacniacz do 1000 zł

#53

Post autor: bumbum »

Czy moze ktos mi doradzic jaki wzmacniacz z drugiej reki kupić.
Słucham rocka progresywnego, niezbyt głosno. Pokój 25m/kw, kolumny Oli Roth 30.
Do tej pory słuchałem na onkyo Integra A-8780. Dxwięk bardzo ładny, ale chciałbym teraz podnieść poprzeczkę wyzej.
Onkyo wydawał mi się z moimi kolumnami ciut mało szczegółowy. Góra pasma jakos przygaszona była, niby niczego nie brakowało ale tak jakby ktoś przysłonił głosniki. Poprzednio miałem sony TA-f500ES, góra troche za ostra i brak niskiego basu. Czyli przeciwieństwo Onkyo, a ja tak po srodku bym chciał.
Myślałem nad Marantz-em PM-7000,PM-7200 czy PM-8000 ewemtualnie Musucal Fidelity E11, ale moze cos jeszcze jest godnego uwagi w tej cenie?
Arek_
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2012, 23:24

Jaki wzmacniacz do Denona

#54

Post autor: Arek_ »

Witam, pytanie do fachowców, jaki wzmacniacz wybrac do Denona DP 47F. Aktualnie mam podpięty adapter pod amplituner Marantza SR1040, ale chciałbym zmienic na sam wzmacniacz, najlepiej zblizony wiekiem do Denona.
Czekam na wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki wzmacniacz do Denona

#55

Post autor: Wojtek »

A ile masz mamony?
Arek_ pisze:najlepiej zblizony wiekiem do Denona
Czemu? Chodzi o stylistykę?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arek_
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2012, 23:24

Re: Jaki wzmacniacz do Denona

#56

Post autor: Arek_ »

Jeśli chodzi o mamonę to raczej bez szaleństw , tak coś w granicach 1000 zł
Dokładnie , w miarę możliwości chodziłoby mi o stylistykę ale nie jest to priorytet.
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

denon PMA-510ae

#57

Post autor: Kąsi »

Ma ktoś może do czynienia ze wzmacniaczem Denon PMA-510ae? W porządku sprzęt? Generalnie szukam nowego wzmacniacza do 1000tys. zł i mam jeszcze na oku pioneer A-10-K. który lepszy?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#58

Post autor: JacK »

Postawiłbym na Denona, bo go słyszałem w sklepie i grał całkiem miło, jak na taki budżetowy klocek.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Wzmacniacz do 1000 zł

#59

Post autor: Rajfal »

Słyszałem Denona pma-500ae. Powiem krótko, słyszałem wzmacniacze, które kosztują 4x mniej i grają 2x lepiej.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#60

Post autor: JacK »

Rajfal ja bardzo chętnie poznam te inne lepsze nowe wzmacniacze za mniejsze pieniądze.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ