Gramofon Telefunken S600hifi.

ODPOWIEDZ
Huhuha
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Gramofon Telefunken S600hifi.

#1

Post autor: Huhuha »

Moja druga propozycja...oferuję na sprzedaż gramofon - Telefunken S600hifi.
Ceniony przez wielu użytkowników model z ramieniem Ortofon AS-212. Wybrałem go jako jeden z najczęściej polecanych klasycznych modeli, zakup konsultowałem z kilkoma osobami. Nie baz znaczenia jest trwałość, dostęp do części i ponoć łatwy serwis.
Swój egzemplarz kupiłem od forumowicza kilka lat temu. Był wówczas po przeglądzie i wymianie kabli na Sommer Cable Instrumental OFC AWG24. Po zakupie wymieniłem tylko pasek.
Używałem go dosyć sporadycznie rozwijając równolegle tor cyfrowy. Sprzedaję właśnie ze względu na zawężenie zainteresowań tylko do cyfry.
Mechaniczne i elektrycznie działa super. Jedyny mankament - od początku grymasi przy automatycznym wyłączaniu po dojściu do końca płyty. Zostawiłem to jednak do czasu większej awarii, która do tej pory się nie wydarzyła - mi nie przeszkadza - przywykłem do manuali:).
Ramię opada powoli, działają sensory, regulacja obrotów.
Stan obudowy - rzekłbym - gabinetowy. Nie dostrzegam żadnych otarć i widocznych rys. Stan pokrywy bardzo dobry - jedna rysa ~2 cm z przodu i koliste zmatowienie na górze o podobnej średnicy. Nigdy nie polerowałem pokrywy i nie malowałem obudowy. Na zdjęciach starałem się oddać stan faktyczny.
Wkładki - po zakupie grałem na AT95E i dokupiłem widoczną na zdjęciach znakomitą ( dla mnie:) VM540ML. Niestety - uszkodziłem ostatnio igłę, więc jest ona do wymiany. AT95E daję w komplecie z gramofonem. W zestawie również widoczny na zdjęciach elegancki docisk wykonany z aluminium.
Jeżeli macie pytania - zapraszam. Postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości. Mój numer telefonu: 660767224.
Cena na Forum 2200 zł. Będzie w przyszłości wystawiony na OLX i Allegro nieco drożej z racji prowizji.
Preferowany odbiór osobisty - okolice Wadowic, Oświęcimia. Mogę również kawałek podwieźć.
Wystawię równolegle przedwzmacniacz NUDA w autorskiej wersji - przy zakupie kompletu pewno coś do urwania:)
pozdrawiam Mirek.
Załączniki
_DSC0521.jpg
_DSC0516.jpg
_DSC0515.jpg
_DSC0513.jpg
_DSC0511.jpg
_DSC0507.jpg
_DSC0505.jpg
_DSC0502.jpg
_DSC0501.jpg
_DSC0483.jpg
_DSC0480.jpg
Huhuha
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Gramofon Telefunken S600hifi.

#2

Post autor: Huhuha »

Gramofon wystawiłem na OLX - jeżeli ktoś woli taką formę zakupu. Oczywiście podana tam cena do korekty dla Forumowicza.
Zapraszam: https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-te ... ro_listing
Mirek
Huhuha
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Gramofon Telefunken S600hifi.

#3

Post autor: Huhuha »

Dzień dobry, zwłaszcza dla zainteresowanych Telefunkenem może być dobry - cena w dół!
Jak w markecie - 1999 złotych polskich.
Przypomnę - cena na OLX nie obowiązuje Forumowiczów - przed zakupem ustawię na właściwym poziomie.
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-te ... ro_listing
Zapraszam!
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3818
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon Telefunken S600hifi.

#4

Post autor: Obywatel »

W bardzo ładnym stanie się uchował - nawet zawiasy pokrywy są całe mimo że to słaby punkt tych gramofonów. Zabezpiecz pokrywę ze szczególną troską do wysyłki bo szkoda by było gdyby któryś zawias trzasnął.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Huhuha
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Gramofon Telefunken S600hifi.

#5

Post autor: Huhuha »

Tak, pokrywa zostaje stabilnie w dowolnej pozycji. Pracuje z charakterystycznym spreżynowym oporem. Ech, potencjalna wysyłka to będzie wyzwanie... :D
ODPOWIEDZ