Obudowa Dual 721.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Obudowa Dual 721.

#1

Post autor: wojciech06 »

Mam pytanie z jakiego tworzywa jest część plastikowa obudowy Duala 721, ta do której przymocowana jest pokrywa - chodzi mi o dobór kleju do sklejenia?
Załączam zdjęcia:
Załączniki
1a.jpg
2a.jpg
3a.jpg
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Obudowa Dual 721.

#2

Post autor: eenneell »

Może acetonem :idea: (tworzywo to takie jak w modelach plastikowych :?: ) taka rada nie-chemika :oops:
A tak na serio to lepiej pójść do jakiegoś sklepu chem. albo modelarskiego z tym odłamanym kawałkiem :?: :?: :?: :?: coś doradzą :idea:
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Obudowa Dual 721.

#3

Post autor: wojciech06 »

Pisałem do sklepu internetowego: http://ekwasek.pl/index.php , polecili mi: http://ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=2
Dodatkowo poinformowano mnie: "Niestety nie ma pewności czy obudowa nie jest z PP lub PE wówczas klejenie nie zda egzaminu".
Szukałem w internecie - co to za tworzywo? Nic nie znalazłem.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Obudowa Dual 721.

#4

Post autor: eenneell »

Aceton rozpuszcza :idea: sprawdziłem na 1228 :oops:
zrób tak ja pisałem
eenneell pisze:pójść do jakiegoś sklepu chem. albo modelarskiego z tym odłamanym kawałkiem
z podkreśkeniem "MODELARSKI"
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obudowa Dual 721.

#5

Post autor: Jaskier »

Nie bardzo rozumiem w czym problem? Przecież wystarczy zwyczajny klej cyjanoakrylowy (Super Glue lub Cyjanopan) Na pewno nie uszkodzi tworzywa, a trzyma solidnie. Cała sztuka w odpowiednim przygotowaniu powierzchni i oczywiście idealnym spasowaniu elementów podczas klejenia.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Obudowa Dual 721.

#6

Post autor: eenneell »

sorki ;)
rozumiem dylemat : wojciech06-a, toż to nie porcelana :!:
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obudowa Dual 721.

#7

Post autor: wojciech06 »

To uszkodzenie rogu obudowy powstało podczas przesyłki - mam pięć kawałków tej części - i chcę to dobrze skleić (odtworzyć wygląd). Nie lubię bylejakości - po sklejeniu chcę jeszcze pomalować ten element. Chcę być pewien, że po jakimś czasie "to" nie rozleci się (kilka razy miałem już przypadek odpadnięcia tego - element z plastiku, co skleiłem).
Sprawa uszkodzenia jest zgłoszona do firmy kurierskiej - mam protokół szkody z wpisem : pkt. 10. Postanowienia dotyczące przesyłki - "pozostawiono do wyjaśnienia". Na razie nie korzystam z gramofonu. Wstępnie twierdzą, że to uszkodzenie powstało nie z winy przesyłki - kurier, lecz w wyniku naprężeń po spakowaniu gramofonu do kartonu ze styropianem (wina sprzedającego). Przygotowuję się więc do samodzielnego usunięcia szkody.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obudowa Dual 721.

#8

Post autor: Jaskier »

W takim razie spróbuj skontaktować sie ze sprzedającym i załatwić sprawę polubownie. Może on będzie miał jakiś sposób na naprawę?
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Obudowa Dual 721.

#9

Post autor: wojciech06 »

Jaskier pisze:W takim razie spróbuj skontaktować sie ze sprzedającym i załatwić sprawę polubownie. Może on będzie miał jakiś sposób na naprawę?
Sprzedający przestał odpowiadać na e-mail i odbierać telefon. Udało mi się skleić obudowę DUAL-a 721 - urwany i rozsypany narożnik z tworzywa w 6-ciu kawałkach - za pomocą kleju cyjanoakrylowego.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41834
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Obudowa Dual 721.

#10

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze:Sprzedający przestał odpowiadać na e-mail i odbierać telefon.
Czyli mamy gagatka :) Straszenie UOKiKiem może by pomogło, ale z drugiej strony chyba planujesz zachować gramofon?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obudowa Dual 721.

#11

Post autor: Jaskier »

Kolejny sprzedawca z Allegro, którego trzeba się wystrzegać. Podaj jego nick, żeby inni się nie nacięli.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Obudowa Dual 721.

#12

Post autor: JacK »

wojciech06 pisze: Sprzedający przestał odpowiadać na e-mail i odbierać telefon...
Może umarł ? Tak jak jeden geniusz sprzedaży z allegro który przed "śmiercią" zdarzył wydymać ponad 200 osób, a potem pogrążona w bólu żona i córka płacząc w telefon informowały że nie mają dostępu do konta tatusia. Jako że sprawa była zgłoszona na policje po ciężkim i żmudnym dochodzeniu ustalono że nastąpił cud i nasz geniusz zmartwychwstał i spokojnie handluje na innym koncie, przygotowując konto do kolejnego przekrętu. Taki mamy genialny program weryfikacji sprzedających na największym serwisie aukcyjnym w kraju.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Obudowa Dual 721.

#13

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Czyli mamy gagatka Straszenie UOKiKiem może by pomogło, ale z drugiej strony chyba planujesz zachować gramofon?
Tak planuję zachować gramofon - postanowiłem w niego zainwestować i zawiozłem go do serwisu.
Jaskier pisze:Kolejny sprzedawca z Allegro, którego trzeba się wystrzegać. Podaj jego nick, żeby inni się nie nacięli.
Ma 2 konta na allegro: bobodj71 oraz rs-audio.
Wg. mnie wystawia aukcje pisząc, że sprzęt jest w 100% sprawny, jest sprawdzany oraz testowany, nie ma żadnych wad ukrytych - co jest nieprawdą.
JacK pisze:Może umarł ?
Nie, on żyje - widać po logowaniach na konto Allegro.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ