SHURE M44MB i igla E ???

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
MARANTZO
Posty: 38
Rejestracja: 08 lut 2016, 19:58
Gramofon: na początek L-3807
Lokalizacja: Warszawa

Re: SHURE M44MB i igla E ???

#46

Post autor: MARANTZO »

witam, chciałem zadać pytanie - Wojtek polecił zakup igły G do body M44-7 (zamiast oryginału). Ze względu na
darkman pisze:
27 mar 2017, 20:11
Otóż warto to odnotować, ale igły N44E oznaczone jako Tonnadel 10472 z North,pl w kolorze brązowym obsady i brandwane jako art. 89075 niestety nie trzymają parametrów.
zakupiłem z northa igłę Art.Nr. 89076 Tonadel 10473 DN305N44G kolor szary która ma mniejszy nacisk wg:
https://br.shure.com/public/upload/docu ... 44c_ug.pdf
Czy też mogą wystąpić takie problemy jak z igłą E (pierwszy raz będę wymieniał igły i nie wiem na co zwrócić uwagę)?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15332
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: SHURE M44MB i igla E ???

#47

Post autor: darkman »

Nie przejmuj się, powinno być dobrze. Tamta informacja dotyczyła głównie samej obsady (oprawki - tej największej jej części), która po zamontowaniu do korpusu wykazywała dwie drobne niedogodności:
- szczelinę pomiędzy dolną płaszczyzną korpusu, a obsadą nośną igły (górna płaszczyzna),
- w zależności od korpusu - możliwy luz kanału kontaktowego (rurka/trapez),(ale to raczej dotyczy korpusów starszych, M44-7 to nowa produkcja więc nie sądzę by był kłopot niedopasowania).
Obydwa objawy nie muszą u Ciebie wystąpić i raczej będzie dobrze. Zwłaszcza, że szara to już pewnie inny set produkcji.

Jak przyjdzie igła, to operacja jest max prosta = wtykasz i grasz :D Oczywiście żeby wsadzić najpierw trzeba wyjąć -starą :) ..ale mi się napisało :lol:

p.s. temat jest dość stary i w międzyczasie okazało się po testowaniu, że kanał który u mnie w ogóle nie grał to jednak uszkodzony jeden z korpusów. Było to dość trudno ustalić i dopiero pomiary zrobione przez Draganta wykazały ten defekt.

Daj znać jako poszło i jaka jakość wykonania.
Awatar użytkownika
unique freak
Posty: 51
Rejestracja: 06 gru 2021, 20:02
Gramofon: Technics SL 1200 MK2
Lokalizacja: Matplaneta

Re: SHURE M44MB i igla E ???

#48

Post autor: unique freak »

Cześć
czy ktoś z Was ma wiedzę, jaką żywotność czasową może mieć igła Shure N44-7, odpalona w kompatybilnej wkładce Shure M44-7??
Gdzieś czytałem, że może to być +/- 1000h. Zaznaczę, że używam jej wyłącznie do odsłuchu domowego, nie do grania.
Znam specyfikację tech. i wiem, że są to iglaki nie do zajechania etc. jednak zastanawiam się, ile czasu mi posłużą w domu.
Pozdro!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SHURE M44MB i igla E ???

#49

Post autor: Wojtek »

To jest sferyk na sztywnym zawieszeniu - max 400h lub "aż zajedziesz". Rozważ igłę G, E lub stosowny zamiennik.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ