Logo forum

Co sądzisz o forum?
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Logo forum

#46

Post autor: loamesoile »

Ja mam nieśmiałą :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41728
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Logo forum

#47

Post autor: Wojtek »

Mnie się ten koncept bardzo podoba! A innym?
O czymś takim właśnie pisałem wcześniej.

Jedyne co bym zmienił to uciął ten wystający "kompakt" (wygląda jak awers płyty CD) z logo "The Master's Voice" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Logo forum

#48

Post autor: Krzyś »

a mi się właśnie najbardziej podoba w tej propozycji ten wystający kompakt (;

(i absolutnie sobie nie pomyślałem, że to kompakt)

(ale do logo to nie bardzo pasuje, bo zbytnio wystaje od góry)

(czyli moja konkluzja: bardzo fajne, ale na logo się nie nadaje, przynajmniej nie w tej postaci - bo ogólnie to mogłoby się nadawać na logo, gdyby wypełnić czymś miejsce na górze po prawej od tego "kompaktu")

z trzeciej strony zastanawia mnie, czy możemy użyć znaku firmowego marki fabrycznej "Głos Swego Pana" - na wiki przy artykule dotyczącym HMV jest tylko obraz Nippera, jako już znajdujący się w domenie publicznej
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Logo forum

#49

Post autor: loamesoile »

to nie jest kompakt, tylko fragment labela, chociaż faktycznie tak wygląda, ale można zmienić na zwykły winyl, nawet z tym samym labelem

a z domeny publicznej można korzystać do woli; z tym, że jej granice są różne w różnych krajach; to że coś jest w domenie publicznej w USA, nie znaczy, że także w Polsce

też się zastanawiam czy aby nie za wysokie, to już zależy od wyglądu headera, ale mogę pokombinować
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Logo forum

#50

Post autor: kaczy »

Jestem na nie (jeśli o tę propozycję logo chodzi). Natomiast w kwestii samego skina forumowego (jak już będzie logo i choćby jakaś kocenpcja kolorystyczna całości) mogę pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Logo forum

#51

Post autor: nasiaka »

Z tych dotychczasowych propozycji, ta zdecydowanie najbardziej mi się podoba. Aczkolwiek można jeszcze coś pokombinować. :D
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Logo forum

#52

Post autor: eenneell »

nasiaka pisze:Z tych dotychczasowych propozycji, ta zdecydowanie najbardziej mi się podoba. Aczkolwiek można jeszcze coś pokombinować. :D
Tak! :D
Idzie w kierunku, który proponowałem! (Ale jeszcze za mało) :oops:
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Logo forum

#53

Post autor: wojciech06 »

eenneell pisze:
nasiaka pisze:Z tych dotychczasowych propozycji, ta zdecydowanie najbardziej mi się podoba. Aczkolwiek można jeszcze coś pokombinować. :D
Tak! :D
Idzie w kierunku, który proponowałem! (Ale jeszcze za mało) :oops:
Też popieram, po małej modyfikacji będzie OK :!: :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Logo forum

#54

Post autor: Micke »

Jak dla mnie może być nawet w takiej wersji...
Ale jak koniecznie chcecie poprawiać to poprawiajcie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41728
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Logo forum

#55

Post autor: Wojtek »

loamesoile pisze:a z domeny publicznej można korzystać do woli; z tym, że jej granice są różne w różnych krajach; to że coś jest w domenie publicznej w USA, nie znaczy, że także w Polsce
W USA to nawet znak towarowy wygasł :) W Europie jednak nie (łącznie z logo).
W Polsce chyba logo HMV nie było nigdy rejestrowane per se, tak więc nie powinno być problemu, ale z drugiej strony jesteśmy w UE :)
loamesoile pisze:też się zastanawiam czy aby nie za wysokie, to już zależy od wyglądu headera, ale mogę pokombinować
Nipper to już jest tak jakby wodotrysk do tego logo, bo już po samym tle prostokąta raczej widać, że nie chodzi tutaj o farby czy tapety winylowe, ale o płyty winylowe ;) No chyba że ktoś jeszcze nie wie jak płyta winylowa wygląda, ale takie przypadki pomijam :)

Nagłówek jako taki pewnie nie ulegnie zmianie. Chodzi nam tutaj póki co o samo logo, które ew. można by też przerobić na banner.
kaczy pisze:Jestem na nie (jeśli o tę propozycję logo chodzi).
Jeszcze jakbyś powiedział dlaczego na nie to by było fajnie :)
kaczy pisze:Natomiast w kwestii samego skina forumowego (jak już będzie logo i choćby jakaś kocenpcja kolorystyczna całości) mogę pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.
Od strony technicznej? Tu pomocy nie potrzeba. Grafika nie mamy, a więc o koncepcji ciężko rozmawiać.
Zajmujesz się tym?

Jak dla mnie to skin mógłby nawet zostać taki jaki jest :D
Co najwyżej widziałbym tutaj pole do popisu do zmiany takiej, że mamy biały tekst na czarnym tle, z elementami gradientu szaro-czarnego.
Wiem, to tylko słowa, ale myślę że łatwo można sobie to wyobrazić :)

Siermiężnie przerobiłem propozycję loamesoile'a (bo nie mam dostępu do oryginału z wydzielonymi warstwami itd.) na wersję bez wystającego "kompaktu" :)
winyl2.png
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Logo forum

#56

Post autor: kaczy »

Wojtek pisze:
kaczy pisze:Jestem na nie (jeśli o tę propozycję logo chodzi).
Jeszcze jakbyś powiedział dlaczego na nie to by było fajnie :)
Fakt, napisałem trochę jak baba (nie, bo nie). Moim zdaniem logo powinno być na tyle proste, aby wyglądało dobrze zarówno w kolorze jak i czarno-białe, a także niezależnie od rozmiaru, np. przy potrzebie wydruku na ewentualnej forumowej koszulce itd. (to zaproponowane powyżej jest nieczytelne kiedy jest małe). Mniej znaczy więcej - lubię prostotę.
Wojtek pisze:Od strony technicznej? Tu pomocy nie potrzeba. Grafika nie mamy, a więc o koncepcji ciężko rozmawiać.
Zajmujesz się tym?
Obsługuję głównie klientów biznesowych, a więc pracuję przy nieco innych projektach itd. natomiast z racji pewnego dość specyficznego klienta (branża lotnicza) zagadnienia związane ze skórkami do phpBB3 także nie są mi obce. Nie widzę więc problemu w stworzeniu dedykowanej skórki z jakąś ładną, prostą grafiką itd.
Wojtek pisze:Jak dla mnie to skin mógłby nawet zostać taki jaki jest :D
Co najwyżej widziałbym tutaj pole do popisu do zmiany takiej, że mamy biały tekst na czarnym tle, z elementami gradientu szaro-czarnego.
Wiem, to tylko słowa, ale myślę że łatwo można sobie to wyobrazić :)
Też widzę tutaj szarość i czerń, ale... czy koniecznie białe litery na czarnym tle? Można się pokusić o dwie proste wersje - dzienną i nocną (obie mocno do siebie zbliżone, a każdy ustawiłby sobie taką jaką woli).
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41728
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Logo forum

#57

Post autor: Wojtek »

kaczy pisze:Moim zdaniem logo powinno być na tyle proste, aby wyglądało dobrze zarówno w kolorze jak i czarno-białe, a także niezależnie od rozmiaru, np. przy potrzebie wydruku na ewentualnej forumowej koszulce itd. (to zaproponowane powyżej jest nieczytelne kiedy jest małe). Mniej znaczy więcej - lubię prostotę.
Cóż, oczywiście fajna byłaby grafika wektorowa, ale jak sam widzisz, wielkiego wyboru w propozycjach nie mamy :)

O forumowych koszulkach nawet nie myślałem :D Może jeszcze kubki i kalendarzyki? :) Tym akurat bym się nie przejmował.
kaczy pisze:Też widzę tutaj szarość i czerń, ale... czy koniecznie białe litery na czarnym tle? Można się pokusić o dwie proste wersje - dzienną i nocną (obie mocno do siebie zbliżone, a każdy ustawiłby sobie taką jaką woli).
Jasne że będzie wybór pod tym kątem. Źle to ująłem. Raczej nie będzie "jedynej słusznej" skórki. Jednakże, tak jak pisałem wcześniej, to nie tutaj i nie teraz, póki co niech już dojdzie do tego logo :)

Pokazałem wyżej jak to wypada bez "kompaktu HMV" wystającego od góry. Opinii na razie brak :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Logo forum

#58

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Może jeszcze kubki i kalendarzyki?

Taki forumowy kubek do porannej kawy :clap:
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Re: Logo forum

#59

Post autor: Nygen »

Bardzo mi się podoba ta poprawiona wersja Wojtka. Logo jest proste, zgrabne i czytelne., a jednocześnie dość winylowe. Tylko do tego W nie jestem przekonany. Popróbował bym jeszcze inne warianty czcionki.
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Logo forum

#60

Post autor: nasiaka »

Tak najlepsza propozycja dotychczas. Podoba mi się :)
ODPOWIEDZ